ZNAJDŹ SKLEP
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NEWSY

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są 5x bezpieczniejsze

Zderzenia czołowe to najczęściej występujące wypadki i te, w których siły są najbardziej dotkliwe.


Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy i jaki wypadek samochodowy może nas spotkać. W związku z tym nie można przygotować ani dostosować umiejscowienia pasażerów jako środka bezpieczeństwa. Z tego powodu zawsze należy obliczyć najgorszy scenariusz: zderzenie czołowe. Zderzenia czołowe to najbardziej prawdopodobne wypadki i te, w których siły są najbardziej dotkliwe. Najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć się podczas zderzenia czołowego, jest podróżowanie tyłem do kierunku jazdy.

 


Podróżowanie w foteliku tyłem do kierunku jazdy znacznie zmniejsza nacisk na szyję

Jeśli mięśnie szyi dziecka są poddawane zbyt dużej sile, konsekwencje mogą być katastrofalne. Siedząc w pozycji tyłem do kierunku jazdy znacznie zmniejszysz siły którym poddawana jest szyja.

             

 

Gdy zderzenie nastąpi z prędkością 50 km / h (31 mph), nacisk wywierany na szyję dziecka o masie 15 kg i siedzącej w pozycji przodem do kierunku jazdy będzie wynosił 180-220 kg. Jeśli dziecko zamiast tego siedzi tyłem do kierunku jazdy, siły te zostaną zredukowane do 40-60 kg. W tym samym czasie fotelik będzie chronił dziecko przed elementami latającymi w samochodzie.


Głowa dziecka stanowi dużą część całkowitej masy ciała dziecka

 

 

 

 

Ciało dziecka nie jest kopią dorosłej osoby. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że twoje dziecko nie jest twoją kopią. Najważniejszą różnicą jest wielkość głowy. Dla dziecka w wieku 5 miesięcy głowa stanowi 25% masy ciała. U osoby dorosłej głowa stanowi jedynie 6%.

 

Statystyki mówią same za siebie

Niezależne badania rzeczywistych wypadków drogowych przeprowadzone przez Volvo i Folksam pokazują, że Twoje dziecko, do wieku 4 lat, ma 5 razy większe szanse na przeżycie i / lub uniknięcie poważnych obrażeń, jeśli siedzi tyłem do kierunku jazdy, a nie przodem. Badania wypadków drogowych przeprowadzone przez Volvo pokazują również, że wśród dzieci w grupie wiekowej 0-4 lata siedzących tyłem do kierunku jazdy, tylko 8% zostało rannych i potrzebowało pomocy medycznej. W przypadku dzieci w tej samej grupie wiekowej 40% siedzących tyłem do kierunku jazdy potrzebowało pomocy medycznej.

 

 

Niezależne badania* rzeczywistych wypadków drogowych pokazują, że Twoje dziecko, do wieku 4 lat, ma 5 razy większe szanse na przeżycie i / lub uniknięcie poważnych obrażeń, jeśli siedzi tyłem, a nie przodem do kierunku jazdy.

*Żródło Volvo i Folksam

 

Tyłem do kierunku jazdy 8% Przodem do kierunku jazdy 40%

To pokazuje, że podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jest 5 razy bezpieczniejsze od podróżowania przodem do kierunku jazdy.

 

Test Plus

Szwecja jest światowym liderem w kwestii bezpieczeństwa dzieci w samochodzie. Aby pozostać liderem, wprowadzono Plus Test – jeden z najbardziej wymagających na świecie testów fotelików samochodowych.  Niewiele fotelików zdało ten test, wszystkie, którym się udało, były montowane tyłem do kierunku jazdy.