ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

 

FOTELIKI SAMOCHODOWE BESAFE - ROBIMY TO DLA TWOICH DZIECI

BeSafe opracowuje foteliki samochodowe od ponad 50 lat. Od tego czasu wiele się zmieniło, jednak nasze podejście zawsze było takie samo: bezpieczeństwo twojego dziecka. Z jasną wizją: żadne dziecko nie odniesie obrażeń w wypadkach samochodowych, używamy rzeczywistości jako punktu wyjścia. Rzeczywistość, która wymaga czegoś więcej, niż tylko zatwierdzonych produktów, aby odnieść sukces. Nie robimy rzeczy takich, jak wszyscy inni. Uważamy, że to dobrze!

 

"Aby osiągnąć nasz cel, potrzeba prawdziwych inżynieryjnych i inteligentnych innowacji, a my wciąż nie będziemy zadowoleni!"


Z dziećmi i prawdziwym życiem na uwadze, skupiamy się na stworzeniu najlepszych warunków, w których mogą sprawdzić się nasze foteliki. Jednak nigdy nie będziemy zadowoleni! Nowe innowacje są stale rozwijane, aby nasze produkty były jeszcze bezpieczniejsze i jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika.

Twoim obowiązkiem, jako rodzica, jest wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka, w zależności od wieku i sytuacji rodzinnej. Jednak naszym obowiązkiem jest dbałość o to, aby nasze produkty zapewniały najwyższy poziom bezpieczeństwa za każdym razem, każdego dnia!

 

TO JEST RZECZYWISTOŚĆ

Głowa noworodka stanowi około 25% jego całkowitej masy ciała. W razie zderzenia, głowa i szyja dziecka, będą narażone na ekstremalne obciążenia. Około 47% wszystkich zderzeń to zderzenia czołowe, najpowszechniejsze i niebezpieczne, ponieważ często występują przy dużych prędkościach. W przypadku zderzenia czołowego, u dziecka napięcie karku jest co najmniej pięciokrotnie wyższe w fotelikach zwróconych przodem do kierunku jazdy, niż w  fotelikach skierowanych tyłem do kierunku jazdy.

BeSafe zaleca, aby dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, a najlepiej do czwartego roku życia. Jednak nie wolno nam zapominać, że małe dzieci rosną. Podczas pierwszych czterech lat dziecka wiele się dzieje, a fotelik musi zapewniać najwyższe bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania. Ponieważ uderzenia boczne stanowią około 25% wszystkich kolizji, niezwykle ważne jest, aby ochrona boczna wzrastała wraz z dzieckiem. W ciągu pierwszych czterech lat dziecko rośnie o około 55 cm i zwiększa swoją wagę o około 15 kg. Innymi słowy, fotelik powinien być równie dobry dla malucha, jak i dla starszego dziecka.

 

Innowacje bezpieczeństwa BeSafe

Bezpieczna i łatwa instalacja

Bezpieczna i łatwa instalacja oznacza wszystko, aby dziecko bezpiecznie podróżowało samochodem. BeSafe stale polepsza proces instalacji fotelika, czyniąc go tak prostym, jak to tylko możliwe. Foteliki samochodowe BeSafe ISOfix są wyposażone w wyraźne wskaźniki wizualne jak i dźwiękowe, które pokazują, kiedy fotelik jest odpowiednio zamontowany. To daje rodzicom dodatkowy spokój ducha.

Ochrona Boczna Side Impact Protection

Odpowiednio umieszczona ochrona boczna zmniejsza obciążenie dziecka, w przypadku uderzenia z boku. Wszystkie foteliki dziecięce BeSafe są wyposażone w SIP - Side Impact Protection. Ponadto opracowaliśmy również dodatkową ochronę przed uderzeniami bocznymi, SIP + - Side Impact Protection+. To nowe, innowacyjne rozwiązanie pochłaniające energię, które zmniejsza obciążenie głowy i szyi dziecka o kolejne 20%.

Fotelik rośnie razem z dzieckiem

Dzieci rosną i zmieniają się więc bardzo ważne jest, aby fotelik był taki sam. Foteliki samochodowe BeSafe rosną wraz z dzieckiem w kilku krokach. Szelki można łatwo dopasować do wzrostu dziecka, a zdejmowane poduszki zapewniają, że dziecko jest prawidłowo umieszczone w foteliku przez cały okres użytkowania. Regulowana pozycja spania zapewnia dziecku maksymalny komfort, niezależnie od wieku.

Więcej miejsca na nogi – dłuższy okres użytkowania

Jednym z najczęstszych powodów, dla których rodzice zbyt wcześnie obracają fotelik przodem do kierunku jazdy, jest brak miejsca na nogi. BeSafe opracowało nową technologię, która zapewnia dziecku więcej miejsca na nogi, a tym samym dłuższe użytkowanie. Pamiętaj, że dzieci mają giętkie ciało, a zgięte nogi nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Przyjazne w użytkowaniu

Bez względu na to jak bezpieczny jest fotelik dla dziecka, nie będzie działać odpowiednio, jeśli nie będzie używany prawidłowo. W BeSafe kładziemy duży nacisk na użyteczność. Nasze produkty można łatwo dostosować do dziecka za pomocą jednej czynności. Inteligentny system uprzęży z magnesami, zapewnia łatwą, codzienną obsługę, a łatwy montaż, ułatwia przemieszczanie się między samochodami. Wszystkie te funkcje ułatwiają codzienne użytkowanie.

 

Elastyczność

Styl życia każdej rodziny jest inny. Regulowane ramiona ISOfix oszczędzają miejsce w samochodzie, które zajmuje fotelik, gdy dziecko jest małe, a rozwiązanie z jedną bazą ISOfix i dwoma fotelikami dla dziecka, zwiększa łatwość obsługi i ułatwia przemieszczanie się między dwoma samochodami. Nasze foteliki samochodowe są lekkie i łatwe do przenoszenia. Można je wpiąć na większość wózków dziecięcych, by sprawdzały się idealnie, jako system podróżny.

ŚWIETNE NIEZALEŻNE WYNIKI TESTÓW DLA FOTELIKÓW BESAFE

W ciągu ostatnich dwóch lat, wszystkie cztery foteliki BeSafe, zatwierdzone przez normę UN R129, do użytkowania od urodzenia do 12 lat, zostały przetestowane przez niezależny niemiecki instytut testowy ADAC / Stiftung Warentest.

W 2016 roku pojawiły się trzy nowe foteliki BeSafe. Model iZi Kid X2 i-Size uzyskał historyczny wynik bezpieczeństwa 1,1 i został zaprezentowany jako zwycięzca testu w swojej kategorii (około 1-4 lat) przez ADAC. Innowacyjna koncepcja iZi Modular została również przetestowana przez ADAC / Stiftung Warentest w 2016 roku i osiągnęła świetne wyniki "Bardzo dobry" i "Dobry" w kategorii bezpieczeństwo oraz ogólny wynik "Dobry" dla wszystkich kategorii testu.

W 2018 r. fotelik iZi Flex FIX i-Size był pierwszym fotelikiem z wysokim oparciem, zatwierdzonym przez normę UN R129, który kiedykolwiek został uwzględniony w teście i uzyskał ocenę "Dobry" we wszystkich testowanych kategoriach. Jest to jedyny fotelik w teście, któremu udało się połączyć wyjątkowy wynik zderzenia bocznego 1,2 z doskonałym rezultatem "miejsca dla dziecka" i "wykorzystania przestrzeni w samochodzie".

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ