ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

Posiadam ISOfix w swoim samochodzie, czy mogę użyć fotelika i-Size?

Jeżeli samochód jest oznaczony znakiem i-Size, można użyć jakiegokolwiek fotelika z oznakowaniem i-Size. Gdy samochód jest oznaczony znakiem ISOfix, należy sprawdzić listę samochodów zatwierdzonych dla danego fotelika samochodowego oraz to, czy dane miejsce w samochodzie jest w takiej liście zawarte. Jeżeli odnajdziemy, to możemy użyć takiego fotelika, jeśli nie, prosimy o kontakt z przedstawicielem marki BeSafe.

Mój samochód nie jest na liście samochodów i-Size, czy mogę używać fotelika i-Size?

Jeżeli samochód jest oznaczony znakiem i-Size, można użyć jakiegokolwiek fotelika ze znakiem i-Size. Gdy samochód jest oznaczony znakiem ISOfix, należy sprawdzić listę samochodów zatwierdzonych dla danego fotelika samochodowego, oraz to czy dane miejsce w samochodzie jest w takiej liście zawarte. Jeżeli odnajdziemy, to możemy użyć takiego fotelika, jeśli nie, prosimy o kontakt z przedstawicielem marki BeSafe.

Czy mogę używać fotelików z homologacją ECE r 44 04 oraz fotelików i-Size w moim samochodzie?

Tak długo jak ECE r 4404 będzie dozwolone przez ustawodawstwo krajowe, możesz używać obu produktów w swoim samochodzie. Foteliki samochodowe ECE r 4404 z ISOfix posiadają listy samochodów, wyjaśniające, w którym samochodzie (dane miejsce w aucie) fotelik samochodowy może być użyty.

Czy przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia jest obowiązkowe od 9 LIPCA 2013 roku?

Nie. Jest obowiązkowe dla produktów i-Size i będzie to uwidocznione na oznaczeniach "tyłem do kierunku jazdy", znajdujących się na wszystkich fotelikach montowanych przodem do kierunku jazdy oraz fotelikach i-Size montowanych przodem i tyłem do kierunku jazdy. Tak długo jak foteliki z ECE r 4404 będą dozwolone do użycia, nie jest obowiązkowe przewożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia.

Czy foteliki i-Size są bezpieczniejsze od fotelikow z ECE r 4404?

i-Size oferuje pełniejsze i aktualne kryteria bezpieczeństwa, co daje większą gwarancję, że fotelik i-Size jest bezpieczny. (Dla przykładu: kryteria zderzenia bocznego, pomiar przyspieszenia głowy). Poziom bezpieczeństwa fotelików ECE r 4404 może być równy, jeżeli te kryteria (wśród nich: ochrona przy uderzeniach bocznych) były brane pod uwagę w momencie projektowania fotelika samochodowego. Aby fotelik był zgodny z i-Size, musi on również posiadać na przykład długą nogę wypierającą oraz specjalne oznaczenia. Foteliki samochodowe BeSafe zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać ochronę przy uderzeniu bocznym oraz najwyższych standardów bezpieczeństwa, oferując porównywalny poziom do fotelików i-Size.

Jeżeli kupię fotelik ECE r 4404, czy będę musiała/musiał zmienić go na fotelik i-Size w trakcie użytkowania?

Nie. Możesz używać fotelika z ECE r 4404 tak długo, jak będzie to dozwolone przez ustawodawstwo krajowe lub w zależności od ustawodawstwa danego kraju. Dlatego przez wiele lat foteliki z ECE r 4404 oraz i-Size, będą dostępne na rynku i dozwolone do użycia.

Czy BeSafe może zagwarantować okres użycia fotelika? (w odniesieniu do przewożenia dziecka tyłem do 15 miesiąca życia)

i-Size wprowadza obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy, do 15 miesiąca życia. Fotelik samochodowy musi zabezpieczać dziecko do wzrostu (pozycja stojąca) 83cm, co odzwierciedla 15 miesiąc życia. Fotelik samochodowy, z oznaczeniem pozycji stojącej dziecka min. 83cm, gwarantuje okres użycia do 15 miesiąca życia dziecka. Gdy fotelik oferuje zabezpieczenie dla dziecka do wysokości maksymalnej 75 cm (normalne dla fotelików dla niemowlaków), rodzice muszą zakupić kolejny fotelik, który oferuje zabezpieczenie dla dziecka o wzroście do co najmniej 83 cm.

Czy klasyfikacja wzrostowa produktów i-Size jest stała?

Nie. Klasyfikacja i zakres wysokości dziecka odpowiedniego dla danego fotelika zależy od producenta. Zakres jest określony poprzez rozmiary wewnętrzne fotelika oraz manekiny użyte to testowania danego fotelika. Maksymalny wzrost pozycji stojącej, 105 cm, będzie użyty bardzo często w praktyce, dlatego że jest to maksymalny wzrost manekinów Q3 używanych w testach.

Czy mogę używać fotelików z homologacja ECE r 44 04 w samochodzie i-Size?

Tak długo jak ECE r 4404 będzie dozwolone przez ustawodawstwo krajowe, możesz używać obu produktów w swoim samochodzie. Foteliki samochodowe ECE r 4404 z ISOfix posiadają listy samochodów, wyjaśniające, w którym samochodzie (dane miejsce w aucie) fotelik samochodowy może być użyty.

Moje dziecko ma 14 miesięcy i wyrosło ze swojego fotelika i-Size. Czy mogę kupić i używać kolejny fotelik?

i-Size wprowadza obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy, do 15 miesiąca życia. Dlatego musisz kupić fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy do minimum 15 miesiąca życia (min 83 cm wzrost dziecka w pozycji stojącej).

Czy waga maksymalna fotelika i dziecka, mierzona jest z czy bez ubrań?

Maksymalna waga fotelika i dziecka w foteliku i-Size to 33 kg. Fotelik samochodowy będzie posiadał etykietę z informacją o maksymalnej wadze dziecka, które może być w nim przewożone. Maksymalna waga dziecka obejmuje ubrania i obuwie.

Jak mocno powinna być napięta wewnętrzna uprząż?

Wewnętrzna uprząż powinna być napięta tak mocno, jak to jest możliwe, a pomiędzy uprzężą i ciałem dziecka nie powinny się mieścić więcej, niż dwa palce. Bardzo ważne jest, by wewnętrzna uprząż była napięta tak mocno, jak to jest możliwe, szczególnie w przypadku fotelików skierowanych przodem do kierunku jazdy.

Moje 2,5 letnie dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy, ale niewygodnie, ze zgiętymi nogami. Czy mogę odwrócić fotelik?

Dzieci są znacznie bardziej giętkie i elastyczne niż dorośli i nie odczuwają dyskomfortu podczas siedzenia ze zgiętymi nogami. Najważniejszą rzeczą jest ochrona głowy i szyi dziecka. Dlatego też dziecko powinno siedzieć tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe.

Głowa mojego dziecka podczas snu kołysze się do przodu. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Po zamontowaniu, kąt fotelika zmienia się w zależności od kąta nachylenia i kształtu kanapy samochodu. Generalnie zaleca się, by dziecko w przypadku zderzenia, siedziało tak wyprostowane, jak tylko to możliwe, ponieważ siły wypadkowe rozkładają się wtedy bardziej równomiernie na całym ciele. Jeśli jednak dziecko siedzi zbyt prosto, jego głowa będzie przechylać się do przodu. Problem ten można rozwiązać poprzez ciasny montaż fotelika, tak by część powietrza w poduszce - a co za tym idzie, niewłaściwy kąt/kształt – został wyeliminowany. Usuń blokadę na nodze wspierającej. Połóż jedną rękę na wierzchu fotelika i zdecydowanie naciskaj tak, by noga wspierająca skróciła się o jeden lub dwa otworki. Naciągnij za pomocą zapadki (oraz pasów mocujących, jeśli jest to fotelik instalowany na pasach,) aby noga podpierająca oparła się zdecydowanie na podłodze, a fotelik był całkowicie sztywny. Wymień śrubę blokującą. Jeśli jest to konieczne, rozpocznij montaż od początku.

Trudno jest połączyć podstawę ISOfix z mocowaniami ISOfix. Jak można rozwiązać ten problem?

W niektórych samochodach mocowania ISOfix umieszczone są bardzo głęboko. W takich sytuacjach korzystne może być utrzymanie podstawy pod kątem 45 stopni, do momentu połączenia. Zapewni to lepszy dostęp do mocowań. Należy zauważyć, że mocowania ISOfix umieszczone zbyt głęboko, mogą nadawać podstawie niewłaściwy kąt. W ekstremalnych przypadkach lepszy może być montaż fotelika bez podstawy.

Czym jest ISOfix?

ISOfix to system mocowania fotelików dziecięcych w samochodach. System składa się z dwóch sztywnych metalowych punktów mocowania, zlokalizowanych w przestrzeni pomiędzy oparciem a siedziskiem siedzenia samochodowego. Foteliki dziecięce z ISOfix zawierają dwa ramiona ISOfix, które wchodzą w metalowe mocowania. Fotelik dziecięcy ma również trzeci punkt oparcia, zazwyczaj w formie stopy podpierającej, która opiera się na podłodze samochodu. Montaż fotelików dziecięcych, wyposażonych w ISOfix jest generalnie bardzo łatwy, znacząco zmniejszając ryzyko niewłaściwego użycia. Doświadczenie uczy, że większość tradycyjnych fotelików dziecięcych, jest niewłaściwie mocowana, a niewłaściwie zamocowany fotelik dziecięcy, daje złudne poczucie bezpieczeństwa. System ISOfix oferuje podwyższony poziom bezpieczeństwa, ponieważ ryzyko nieprawidłowego montażu fotelika dziecięcego jest minimalne.

Jaka powinna być odległość pomiędzy przednim siedzeniem i fotelikiem ustawionym tyłem do kierunku jazdy?

Po zamontowaniu fotelika tyłem do kierunku jazdy, przesuń oparcie przedniego siedzenia w taki sposób, by miało kontakt z fotelikiem dziecięcym, aby zapobiec uderzeniu fotelika dziecięcego w przedni fotel w przypadku zderzenia. Jeśli nie jest możliwy kontakt pomiędzy przednim siedzeniem i fotelikiem dziecięcym, minimalna odległość powinna wynosić 25 cm.

Co powinienem zrobić, jeśli moje dziecko samo uwolni się z uprzęży?

Luźna uprząż wewnętrzna może być skrajnie niebezpieczna, szczególnie w przypadku fotelików skierowanych przodem do kierunku jazdy. Uprząż musi być bezpiecznie zapięta. Aby wyeliminować ryzyko zdjęcia uprzęży przez dziecko, można zastosować łącznik szelek bezpieczeństwa.

Czy montowane tyłem do kierunku jazdy foteliki samochodowe BeSafe, posiadające nogę podpierającą, mogą być montowane na środku tylnej kanapy, jeśli w podłodze samochodu w tym miejscu znajduje się wybrzuszenie?

Noga podpierająca fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy BeSafe ma kształt odwróconej litery „Y” by pasować do środka tylnego siedzenia samochodu, nawet jeśli znajduje się tam wybrzuszenie.

Czy można w foteliku samochodowym nosić grube zimowe ubrania?

Nie należy nosić grubych zimowych ubrań pod uprzężą. W przypadku uderzenia tkanina zostanie ściśnięta, powodując powstanie przestrzeni pomiędzy uprzężą a ciałem. Oznacza to, że uprząż nie będzie dobrze obejmować dziecka, co może być niebezpieczne, szczególnie w przypadku fotelików skierowanych przodem do kierunku jazdy.

Jak można wyregulować kąt nachylenia fotelika, jeśli siedzenie samochodu jest zbyt głębokie?

Strome siedzenie w samochodzie oznacza, że kąt fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy, może być raczej prosty. W przypadku ISOfix, nisko umieszczone punkty mocowania ISOfix w samochodzie, dają ten sam efekt. Podczas montażu iZi Combi w samochodzie tego typu, połóż rękę na wierzchu iZi Combi i zdecydowanie naciskaj podczas używania zapadki do napinania przedniej listwy. Dzięki temu usunięta zostanie część powietrza w siedzeniu samochodu, spłaszczając je. Następnie zamontuj nogę podpierającą. Niedbały montaż może również spowodować powstanie zbyt ostrego kąta: podczas montażu iZi Combi ważne jest przymocowanie nogi podpierającej na końcu. Jeśli przymocujesz nogę podpierającą na początku, w tym samym momencie określisz kąt iZi Combi. Zawsze montuj nogę podpierającą na końcu.

Czy przewożenie dzieci tyłem jest bezpieczniejsze?

Tak i to 5 razy bezpieczniejsze! Zostało to udowodnione po wielu latach testów. Przeczytaj o tym więcej w osobnym artykule.

Jak poprawnie zainstalować fotelik?

Kiedy odwiedzasz sprzedawcę, bardzo ważne jest, aby uzyskać od niego odpowiednią poradę. Jeżeli fotelik samochodowy jest źle zainstalowany, może to prowadzić do fatalnych konsekwencji. Powinieneś zatem udać się do autoryzowanego sprzedawcy i uważnie przeczytać instrukcję. Instrukcja znajduje się razem z fotelikiem. Udostępnione są również filmy instruktażowe, pokazujące jak zamontować fotelik samochodowy marki BeSafe.

Skorzystaj z testów zderzeniowych w celach doradczych.

Testy zderzeniowe mają jedynie pomóc konsumentowi przy dokonywaniu właściwego wyboru. Podczas wyboru fotelika dziecięcego ważne jest, aby wziąć pod uwagę własne wymagania i chęć zastosowania fotelika.

Dokonaj rozeznania z wyprzedzeniem.

Rozeznaj się w temacie fotelików samochodowych, zanim udasz się do jakiegokolwiek sklepu. Poczytaj trochę o różnych grupach fotelików i spróbuj zidentyfikować swoje własne potrzeby.

Nigdy nie używaj fotelika samochodowego, który brał udział w wypadku samochodym lub kolizji drogowej.

Fotelik samochodowy, który brał udział w wypadku lub kolizji, nie może być dalej używany. Podczas wypadku elementy fotelika mogą osłabić się, zagrażając jednocześnie bezpieczeństwu. Marka BeSafe, jako jedna z pierwszych w Polsce, wprowadziła Program Wymiany Fotelików Powypadkowych. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie.

Nigdy nie kupuj używanego fotelika samochodowego.

Nigdy nie ulegaj pokusie, by zaoszczędzić pieniądze na bezpieczeństwie swojego dziecka, kupując używany produkt. Używane foteliki mogą posiadać niski poziom bezpieczeństwa, czy to z powodu zużycia, czy uczestnictwa w wypadku samochodowym. Używany fotelik może zagrażać bezpieczeństwu, ponieważ nie jest możliwe określenie, w jaki sposób był użytkowany wcześniej. Przedłóż bezpieczeństwo nad koszty.

Nigdy nie należy umieszczać fotelika samochodowego za aktywną poduszką powietrzną.

Aktywna poduszka powietrzna, będąca przed fotelikiem samochodowym, może spowodować fatalne konsekwencje.

Czy są akcesoria, które ułatwią mi korzystanie z fotelików BeSafe?

Oczywiście, marka BeSafe posiada m.in. specjalne lusterka, które zapewniają lepszy kontakt rodzica z dzieckiem, siedzącym tyłem do kierunku jazdy. Ochraniacze na foteliki ochronią jego tapicerkę przed zabrudzeniem, a ochraniacze fotela samochodowego, zapobiegną uszkodzeniom tapicerki samochodu.

Czy poduszka PAD+ może być zamontowana zarówno po lewej jak i po prawej stronie?

Tak, skonstruowaliśmy poduszkę PAD+ w taki sposób, że może być zainstalowana zarówno z lewej jak i z prawej strony.

Czy fotelik iZi Flex Fix i-Size może być używany bez ISOfix?

Tak, fotelik BeSafe iZi Flex Fix i-Size może być używany bez wpiętych złączy ISOfix. Lecz jeżeli ISOfix jest dostępny, możesz użyć systemu ISOfix, by dobrze zabezpieczyć fotelik, nawet bez siedzącego w nim dziecka.

Jakie są różnice między prowadnicami / umieszczeniem fotelika iZi Up i iZi Flex?

Fotelik BeSafe iZi Flex Fix i-Size oferuje dodatkową prowadnicę pasa krokowego, która w połączeniu z prowadnicą ramienną, tworzy dwa mocne punkty wsparcia. To ulepszenie w stosunku do fotelika BeSafe iZi Up FIX.

Czy w foteliku BeSafe iZi Flex Fix i-Size muszę używać prowadnicy pasa krokowego?

Tak, prowadnica pasa krokowego jest odpowiedzialna za prawidłowe umieszczenie pasa biodrowego na ciele dziecka. Zapewni to możliwie najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zapobiegnie to tzw. nurkowaniu (kiedy dziecko ześlizguje się pod pasem biodrowym i wypadnie z fotelika podczas wypadku) i zapewni dziecku optymalną pozycję siedzącą, która pozwoli skorupie fotelika na prawidłowe działanie. Korzystając z fotelika iZi Flex Fix i-Size z prowadnicą pasa krokowego, pas biodrowy będzie umieszczony nad najtwardszymi i najsilniejszymi częściami ciała dziecka - zamiast na miękkim brzuchu.

Jak fotelik iZi Flex Fix i-SIze zachowuje się z i bez ISOfix?

Fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size posiada certyfikat, zarówno podczas używania go bez, jak i z użyciem mocowania ISOfix. Jeśli to możliwe, zawsze lepiej jest używać zakotwiczenie ISOfix, ponieważ lepiej zabezpiecza fotelik, gdy w foteliku nie ma dziecka (a pas samochodowy nie jest używany do mocowania fotelika bez siedzącego w nim dziecka). Wydajność bezpieczeństwa jest prawie taka sama przy użyciu zakotwiczenia ISOfix lub bez niego.

Czy używanie fotelika iZi Flex Fix i-Size bez zamontowanych bocznych paneli jest niebezpieczne?

W BeSafe zawsze patrzymy w kierunku najlepszych rozwiązań i tworzymy nasze foteliki samochodowe na podstawie rzeczywistych sytuacji życiowych - nie tylko dla wstępnie zdefiniowanych testów w laboratorium. Nasze doświadczenia i testy wykazały, że panele boczne i nakładka SIP+ dają dziecku zwiększone bezpieczeństwo, ponieważ znacząco zmniejszają siłę nacisku na dziecko, w przypadku zderzeń bocznych. Mimo, iż fotelik BeSafe iZi Flex Fiz i-Size został zatwierdzony do homologacji i-Size bez tych dwóch elementów, Twoim celem zawsze powinno być zapewnienie najlepszego bezpieczeństwa dziecku, jak i Tobie. Dlatego zalecamy, aby zawsze używać paneli bocznych i nakładki SIP+ na foteliku iZi Flex Fix i-Size od strony drzwi samochodu, o ile oczywiście jest do tego dostępna przestrzeń.

Czy jest bezpieczne, jeżeli poduszka PAD+ jest luźno na pasie samochodowym?

Poduszka PAD+ zawsze powinna być umieszczona wokół pasa samochodowego, pomiędzy podbródkiem a klatka piersiową dziecka. To daje najlepszą wydajność w zakresie bezpieczeństwa.

Troje dzieci w rzędzie, każde z nich o wzroście 140 cm, fotelik umieszczony na środku kanapy jest bez paneli bocznych... Czy fotelik jest wciąż zatwierdzony / dozwolony? Jak umieścić 3 foteliki w jednym rzędzie?

Fotelik iZi Flex FIX i-Size został zatwierdzony zgodnie z homologacją UN R129-02 bez użycia dodatkowych paneli bocznych i nakładki SIP+ (na środkowym miejscu tylnej kanapy). Panele boczne i nakładka SIP+ poprawiają bezpieczeństwo podczas zderzenia bocznego i powinny być zawsze używane od strony drzwi pojazdu. Tylko trzeci fotelik samochodowy, który jest umieszczony na środku tylnej kanapy, może mieć zdemontowane panele boczne, zaś foteliki umieszczone po bokach, muszą być w nie wyposażone od strony drzwi. Możliwość zainstalowania trzech fotelików iZi Flex FIX i-Size w jednym rzędzie zależy głównie od samochodu i miejsc mocowania ISOfix w kanapie samochodu. Jeśli to możliwe, używaj systemu ISOfix dla wszystkich trzech fotelików; jest to zwykle możliwe tylko w samochodzie wyposażonym w trzy osobne fotele na tylnej kanapie. Jeśli jest mniej miejsca lub jeśli są tylko dwa punkty mocowania ISOfix, umieszczone nieco poza linią, możesz użyć fotelików BeSafe iZi Flex i-Size w połączeniu tylko z pasami samochodowymi.

Kiedy można przestać używać fotelika z wysokim oparciem?

Dziecko powinno być zabezpieczone w foteliku z wysokim oparciem tak długo, jak to możliwe, dopóki jego wzrost nie osiągnie 150 cm. Należy również sprawdzić oficjalne przepisy ruchu drogowego w danym kraju, ponieważ niektóre kraje ograniczają użytkowanie do wysokości 135 cm, a niektóre kraje wymagają użytkowania do wysokości 150 cm.

Gdzie umieścić poduszkę PAD+?

Poduszkę PAD + montuje się wokół samochodowego pasa ramiennego pojazdu tak wysoko, jak to możliwe - tak, aby dotykała zagłówka.

Dlaczego poduszka PAD+ jest potrzebna?

Poduszka PAD+ to dodatkowa funkcja poprawiająca komfort i bezpieczeństwo. Powinna być zawsze używana z fotelikiem iZi Flex FIX i-Size. Jedna poduszka PAD+ jest w zestawie razem z fotelikiem i musi być umieszczona na pasie samochodowym. Komfort zwiększamy poprzez umieszczenie poduszki między szyją a krawędzią pasa. Bezpieczeństwo zwiększamy poprzez umieszczenie poduszki między podbródkiem a klatką piersiową, aby "zmiękczyć" uderzenie podbródka o klatkę piersiową podczas zderzenia czołowego. Jeśli przenosisz fotelik iZi Flex FIX i-Size z jednego samochodu do drugiego lub z jednej strony samochodu na drugą, musisz również przemieścić poduszkę PAD+ razem z fotelikiem.

Dlaczego w foteliku iZi Flex Fiz i-Size nie został zasosowany sysyem SIR (Side Impact Rotation)?

Fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size został skonstruowany tak, aby oferować optymalną wydajność w przypadku zderzenia bocznego, zapewniając pochłanianie energii poprzez kombinację pianki EPS, paneli bocznych SIP i nakładki SIP+. Konstrukcja nie wymaga żadnego systemu SIR, aby odpowiednio ochronić dziecko podczas zderzenia bocznego.

Dlaczego dobieramy fotelik za pomocą wzrostu a nie wagi?

W Regulacji R129 ("i-Size"), klasyfikacja fotelików samochodowych zmieniła się z kilogramów na centymetry, ponieważ rodzice często wiedzą dokładniej jakiego wzrostu jest ich dziecko. Ułatwia to wybór odpowiedniego (i najbezpieczniejszego) fotelika. iZi Flex FIX i-Size został zaprojektowany, aby zabezpieczyć dziecko w doskonały sposób przez cały zakres wysokości, niezależnie od ograniczania wagowego związanego z ISOfix.

Dlaczego poduszka PAD+ ma taki kształt?

Kształt poduszki PAD+ został starannie zaprojektowany dla bezpieczeństwa i wygody dziecka. Komfort zwiększamy poprzez umieszczenie poduszki między szyją a krawędzią pasa. Bezpieczeństwo zwiększamy poprzez umieszczenie poduszki między podbródkiem a klatką piersiową, aby "zmiękczyć" uderzenie podbródka o klatkę piersiową podczas zderzenia czołowego.

Co może się wydarzyć, jeżeli razem z fotelikiem iZi Flex Fix i-Size nie zostanie użyta poduszka PAD+?

Poduszka PAD+ jest częścią systemu bezpieczeństwa fotelika i powinna być zawsze używana jako "zintegrowana" część fotelika BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Bez poduszki PAD+ zmniejszy się bezpieczeństwo fotelika.

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ