Pora na przedstawienie naszego kolejnego fotela z rodziny Modular. iZi Go Modular X2 i-size to kolejny fotel, który wchodzi w skład systemu Modular. Został przetestowany jesienią przez ADAC w 2023 roku. Test potwierdził jego wysoką ochronę i fotel otrzymał najwyższą, bardzo dobrą notę za bezpieczeństwo!

System Modular

Zaczniemy od krótkiego opisu czym tak naprawdę jest system Modular, w którego skład wchodzi fotel.  To nic innego jak rozwiązanie, które umożliwia przewożenie dziecka od urodzenia, aż do około 4 roku życia. Założenie sytemu jest proste. Rodzic kupując fotel dla niemowlaka może zamontować go na bazie, która będzie pasować także do kolejnego fotela. To rozwiązanie jest z wiadomych względów bardziej ekonomiczne niż kupowanie dwóch baz i dwóch fotelików.

W skład zestawu modularnego BeSafe wchodzą:

  • baza modularna isofix, która jest kompatybilna z fotelem pierwszym i drugim;
  • fotelik pierwszy:  iZi Go Modular X2 i-size (40-75 cm  – użytkowany od dnia narodzin do ok. 12 miesiąca życia, możliwość montażu na bazie oraz na pasach)
  • fotelik drugi (rodzic ma do wyboru kilka modeli o tej samej konstrukcji, różniące się dodatkowymi funkcjami): iZi Modular i-size, iZi Modular X1 i-size iZi Modular A X1 i-size, iZi Modular RF -i-size (61-105 cm – użytkowany od ok. 6 miesięcy do 4 roku życia. Można go zamontować na bazie isofix przodem lub tyłem do kierunku jazdy – to ostatnie rekomendujemy – przeczytaj dlaczego)
iZi GO Modular X2 i-size
iZi Modular A X1 i-size

Dlaczego rodzice uwielbiają iZi Modular X2 

Rodzice cenią komfort jaki daje możliwość zamontowania iZi Go Modular X2 na stelażu wózka (po dokupieniu adapterów do wózka) i wypięcia łupiny w celu przeniesienia jej do domu. 

 

Gdy jest lato, natężenie słońca i wysokie temperatury mogą działać niekorzystnie na delikatne ciało niemowlaka. Na szczęście obszerny daszek ochroni przed promieniami UV oraz wiatrem. Zwróć uwagę, że jego konstrukcja osłania prawie całkowicie maleństwo.  

 

Fotel możesz zamontować na pasy. Ale by zapewnić stabilną, błyskawiczną i prostą instalację za każdym razem wybierz bazę. W dowolnym momencie możesz szybko wyjąć fotelik i wpiąć z powrotem, nie martwiąc się o montaż.  

 

Dynamic Force Absorber 

Nasza innowacja Dynamic Force Absorber dba o najbardziej newralgiczną część ciała, czyli głowę. Znajdziesz ją w zagłówku i stworzona została z materiałów oraz konstrukcji o różnych strefach elastyczności. Dynamic Force Absorber™ zwiększa ochronę przy zderzeniach bocznych, które są drugim najczęstszym źródłem poważnych obrażeń u dzieci.

Wkładka Newborn Hugger

Aby zapewnić noworodkom dodatkowy komfort i wsparcie, fotelik BeSafe iZi Go Modular X2 i-Size jest wyposażony w nową wkładkę dla dziecka Newborn Hugger™. Wkładka daje dziecku o 10° bardziej płaską pozycję. Co to oznacza? Większy komfort i zdrowsze plecy. Dzięki temu noworodki mają bardziej płaską pozycję i zmniejsza się ryzyko opadania główki. Ponadto, miękkie materiały po bokach pomagają ustabilizować pozycję dziecka. Fotel iZi Go Modular X2 jest certyfikowany jako przyjazny dla pleców dziecka i rodzica przez AGR (Niemieckie Stowarzyszenie Promujące Profilaktykę Chorób Kręgosłupa Dzieci i Dorosłych). Jego specjalna konstrukcja wspomaga naturalny kształt kręgosłupa noworodka.   

 

Zobacz jak łatwo jest zainstalować bazę i fotelik. 

Fotel można kupić w wersji z oddychającą tapicerką Mesh 3D. Peak Mesh – nowa oddychająca tapicerka

Fotele BeSafe są objęte Programem wymiany powypadkowej. 

Dodaj komentarz