Zastanawialiście się kiedyś dlaczego w ofercie BeSafe znajdziecie tak dużo foteli montowanych tyłem do kierunku jazdy? BeSafe propaguje jazdę tyłem od przeszło 30 lat, a mimo wszystko nadal jest wokół tego tematu mnóstwo kontrowersji. Nie wszyscy rodzice rozumieją dlaczego jazda tyłem jest bezpieczniejsza. Od lat pojawiają się te same wątpliwości – co dziecko zrobi z nogami? Czy dziecko dużo widzi? Na wszystkie te pytania już dawno mamy odpowiedź.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Głowa małego dziecka jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do reszty jego ciała. Głowa noworodka, to ok. 25% masy jego ciała, podczas kiedy u dorosłego głowa stanowi jedynie ok. 7% masy ciała. Podczas hamowania szyja nie byłaby w stanie utrzymać ciężkiej głowy dziecka siedzącego przodem, dlatego na całym świecie noworodki wozi się tyłem.

Podczas zderzenia czołowego dziecko jest wyrzucane brutalnie do przodu, a siły, które działają na kręgi szyjne są gigantyczne. Dodatkowo taki rodzaj kolizji naraża dziecko na uderzenie w przednie siedzenie. Fotelk tyłem działa jak tarcza ochronna – przejmuje na siebie całą siłę, a ciało dziecka bezpiecznie zanurza się w skorupie. Badania wykazały, że siły działające na głowę dziecka podczas jazdy tyłem są 5x mniejsze, niż w przypadku przewożenia dziecka przodem do kierunku jazdy, dlatego marka BeSafe propaguje przewożenie dzieci tyłem jak najdłużej – minimum do 4 r. ż.

Bezpieczeństwo dzieci jest naszą najważniejszą misją, dlatego 70% naszej oferty stanowią foteliki, w których można przewozić dziecko właśnie tyłem! Dodatkowo połowa tych foteli posiada Test Plus (jest to szwedzki test, który przechodzą tylko foteliki tyłem do kierunku jazdy).

Wierzymy, że przedłużone przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jest jednym z czynników znacząco podwyższających bezpieczeństwo.

Po drugie – wygoda

Starsze dzieci jeżdżące tyłem do kierunku jazdy deklarują, że jest to dla nich wygodniejsze. Siedząc tyłem układają nogi w taki sposób, że są one zawsze podparte. W przypadku jazdy przodem nogi wiszą bezwładnie, co przyczynia się do ich cierpnięcia.

Co zrobić z nogami w foteliku tyłem do kierunku jazdy?
Co zrobić z nogami w foteliku tyłem do kierunku jazdy?

Nie widzę swojego dziecka, ani ono nie widzi mnie

BeSafe, to nie tylko foteliki samochodowe. To rozwiązania dla całej rodziny. W ofercie mamy różne akcesoria ułatwiające podróżowanie, m.in. lusterka do obserwacji dziecka podróżującego tyłem czy maty ochronne na fotel. Dzięki lusterkom możemy sprawdzić co robi nasza pociecha, ale też dziecko widzi nas w odbiciu. Młodsze dzieci chętnie obserwują też siebie, co daje im dodatkowe zajęcie podczas długich podróży.

Czy wiecie, że?

Wszystkie nasze akcesoria także poddajemy crash testom? Robimy to po to, aby sprawdzić czy na pewno żaden element nie zrobi krzywdy w momencie wypadku.

Po trzecie – tyłem do kierunku jazdy dziecko widzi więcej

Jesteście zaskoczeni? Usiądźcie na tylnej kanapie i odwróćcie się – siedząc tyłem dziecko nie dość, że widzi boczne szyby, to widzi także przez szybę tylną. Może obserwować drzewa, niebo, budynki, samochody itp. Siedząc przodem obserwuje fotel przed nim, który – przyznacie – nie jest zbytnio interesujący.

Co widzi dziecko siedzące tyłem do kierunku jazdy?
Co widzi dziecko siedzące tyłem do kierunku jazdy?

Jeden z partnerów BeSafe zrobił film na którym dwie dziewczynki jadą samochodem – jedna tyłem do kierunku jazdy w BeSafe izi Twist i-Size, druga przodem w BeSafe izi Flex Fix i-Size, a na głowach mają zainstalowane kamery. Przekonajcie się sami co dzieci widzą.

Jeżeli nadal macie wątpliwości co do tego czy jazda tyłem jest lepszym wyborem od jazdy przodem – skontaktujcie się z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.