Co wyróżnia nasz nowy fotelik BeSafe izi Modular A X1 i-Size to z pewnością innowacyjny system pasów pięciopunktowych – Active Retract Harness™.

Konstrukcyjnie jest to siedzisko z modelu BeSafe izi Modular, które już opisywaliśmy, jednak przyjrzyjmy się bliżej naszemu nowemu siedzisku.

Fotelik Besafe izi Modular A X1 i-Size posiada homologację i-Size od 61 do 105 cm i montowany jest na modułowej bazie isofix. Możemy go używać tyłem oraz przodem do kierunku jazdy (od 88 cm).

Najważniejsze cechy Besafe izi Modular A X1 i-Size

BeSafe izi Modular A X1 i-Size posiada wszystkie najważniejsze funkcje znane z BeSafe izi Modular X1 i-Size. Jedną z nich jest łatwo montowana SIP+, która zwiększa bezpieczeństwo podczas zderzeń bocznych.

Besafe izi Modular A X1 i-Size

Za ochronę głowy w tym modelu odpowiada Dynamic Force Absorber™, czyli specjalnie skonstruowany zagłówek. Dzięki unikalnemu kształtowi i materiałom głowa dziecka jest chroniona najlepiej, jak to tylko możliwe. W dodatku wystarczy jeden przycisk i ruch ręki, aby dostosować do dziecka jedną z 10 pozycji zagłówka wraz z pasami.

Nasz nowy fotelik wyposażono w nowe nakładki naramienne na pasy Ergo-Move Shoulder Pads™. Są one węższe na środku dla lepszego przylegania do barków dziecka. Dzięki takim naramiennikom dziecko ma też więcej przestrzeni do ruchu rękami w foteliku, co przekłada się na komfort użytkowania siedziska.

fotelik dla malucha

Tak samo jak w innych modelach izi Modular do naszej dyspozycji jest wkładka dla młodszych dzieci Two-Fit Cushions™. Z kolei ilość miejsca na nogi można regulować w trzech pozycjach dzięki ramie antyrotacyjnej.

Dodatkowo pozycję dziecka możemy zmieniać dzięki płynnej regulacji wychyłu.

Active Retract Harness™

Badania wykazują, że aż 49.3% dzieci ma niewystarczająco mocno zapięte pasy w foteliku. Niewłaściwy sposób zainstalowania dziecka w jego foteliku ma ogromny wpływ na jego bezpieczeństwo. Można powiedzieć, że bezpieczeństwo dziecka w foteliku składa się w połowie z poprawnego montażu fotelika, a w połowie z poprawnego montażu w nim dziecka.

Active Retract Harness™ to specjalny mechanizm pasów w foteliku BeSafe izi Modular A X1 i-Size, który sam dba o to, aby pasy były odpowiednio ściągnięte. Po zapięciu dziecka w foteliku pasy automatycznie się dociągają, kiedy dziecko się oprze. Naszym zadaniem jest przypilnować aby dziecko prosto siedziało i na koniec lekko popchnąć pasy, a by się mocniej ściągnęły.

Dane techniczne

Homologacja: UN R129 (i-Size)
Wzrost: Tyłem 61 – 105 cm, przodem 88 – 105 cm
Maksymalna waga dziecka: 18 kg
Wiek dziecka: approx. 6 months – 4 years

Kierunek jazdy: Tyłem oraz przodem do kierunku jazdy
Instalacja: na bazie isofix (baza do kupienia osobno)

waga fotelika z bazą: 15 kg
Wymiary siedziska (L x W x H): 60 x 44 x 50 cm (zagłówek w najniższej pozycji)
Wymiary siedziska z bazą (L x W x H): 74 x 44 x 53 (zagłówek w najniższej pozycji i mierzone bez nogi od bazy)

fotelik z automatyczną uprzężą

Dodaj komentarz