Współcześni rodzice są świadomi tego jak ważna dla rozwoju niemowląt jest bliskość i noszenie. Jednak wielu rodziców przeraża wiązanie chusty i w efekcie rezygnują z tej formy wsparcia. A szkoda, bo korzyści płynące z noszenia dzieci są ogromne, i to zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Jeżeli i ty należysz do tych rodziców koniecznie przeczytaj o naszym nosidle, zobacz jak łatwo je stosować i nie rezygnuj z mocy noszenia. W artykule znajdziesz informację na temat nosidła BeSafe Newborn Haven™ dedykowanego dla noworodów od 50 cm (waga od 3,2 kg do 11 kg). To nosidło świetnie sprawdzi się w pierwszym roku życia. BeSafe Haven™ jest kolejnym nosidłem, które można nosić dziecko do 15 kg.

Bezpieczeństwo mamy w DNA. 

Kto zna nasze fotele wie, że punktem wyjścia dla nas jest bezpieczeństwo. Jednak nie oznacza to dla nas rezygnacji z komfortu dla małych i dorosłych użytkowników. Z takim samym nastawieniem nasi inżynierowie podeszli to tworzenia nosideł. Sporo uwagi poświęciliśmy także designowi, który minimalizuje błędy. W fazie testów i szkolenia nawiązaliśmy także współpracę z renomowanym niemieckim instytutem zajmującym się noszeniem dzieci ‘Die Trageschule® e. K.”.  BeSafe Newborn Haven™ i BeSafe Haven™ są uznane jako „zdrowe dla bioder” przez IHDI (Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych). Dodatkowo Newborn Haven™ jest certyfikowany jako przyjazny dla pleców dziecka i rodzica przez AGR (Niemieckie Stowarzyszenie Promujące Profilaktykę Chorób Kręgosłupa Dzieci i Dorosłych). Jego specjalna konstrukcja wspomaga naturalny kształt kręgosłupa noworodka.  

 

Ergonomia dostosowana 
do potrzeb dzieci 
w pierwszym roku życia.

 
  • Zapewnia wsparcie kolan i umożliwia głęboką pozycję. 
  • Podstawę nosidełka można regulować w zależności od wzrostu dziecka.
  • Konstrukcja, która wspiera ramiona noworodków, aby pozostały uniesione do góry w naturalnej pozycji.
  • Noworodek otrzymuje ciasną i optymalną pozycję, dzięki podtrzymującej tkaninie i wewnętrznym paskom parcianym.
  • Elastycznie regulowane podparcie głowy utrzymuje dziecko podparte, dopóki nie będzie w stanie samodzielnie trzymać głowy.

W BeSafe Haven™, który jest dla starszych dzieci (do 15 kg). Wiele rodziców ma spore obawy, że przy większym dziecku klamra może się na przykład odpiąć. Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie znaleźli na to patentu. 

 
 
 Designe i konstrukcja 
 minimalizująca błędy 
 
  • Klamra Flex-Shape Buckle™ otwiera się tylko poprzez ruch wymagający naciśnięcia i przesunięcia blokady.
  • Klamrę bezpieczeństwa pasa biodrowego można rozpiąć tylko w 3 krokach.

Dlaczego nasze nosidła 'oddychają’?

Każdy detal naszych nosideł został pomyślany tak by zwiększyć komfort i rodzica, i dziecka. Nie będziemy się tutaj rozpisywać o piankowych wyściółkach pasków naramienych, o opcji regulacji ich szerokości w Newbaby Haven™,  szerokim pasie biodrowym, o odpowiednim wsparciu dla główki noworodka itd. Skupimy się na tym czego nie znajdziesz w innych nosidłach. To co z pewnością wyróżnia nasze nosidła to materiał: delikatny, miękki, ale i odprowadzający wilgoć. Jest to bardzo ważne, ponieważ gdy nosimy dziecko w wysokich temperaturach łatwo je przegrzać. Może się to skończyć fatalnie. Rodzic musi wziąć pod uwagę, poza temperaturą powietrza także to, że dodatkowo ogrzewa dziecko swoim ciałem. 

Newborn Haven™ i Haven™ są wykonane z mieszanki z lyocellem TENCEL™. To tkanina wytwarzana z celulozy drzewnej i jest określana jako sztuczny jedwab. Dzięki temu możemy zapewnić doskonałą oddychalność i odprowadzać wilgoć, a przy tym jest naturalnie miękka w dotyku i bardzo delikatna dla skóry dziecka. Nosidło Haven jest także w wersji z tkaniną Mesh 3D, której warstwa dystansowa pozwala na 4x większy przepływ powietrza, a elastyczność tej warstwy zapewnia amortyzację i wsparcie. Daszek nosidła Haven posiada przeciwsłoneczny filtr UPF50+, który chroni przed słońcem i przed bodźcami zewnętrznymi. 

Materiały te charakteryzują się także świetną trwałością. Co ma znaczenie także dla naszej planety. Lyocell TENCEL™  jest wykonany z surowca drzewnego pozyskiwanego w odpowiedzialnym procesie produkcji w obiegu zamkniętym i zużywa 10-20 razy mniej wody w produkcji w porównaniu z bawełną. Poliester z recyklingu użyty na zewnątrz zużywa o 59% mniej energii w produkcji w porównaniu z pierwotnym poliestrem, a przędza posiada certyfikat Global Recycled Standard (GRS). 

Wygodna regulacja

Następna innowacyjna to klamra Flex-Shape Buckle™, która zapewnia bezpieczne zapięcie, ale i wygodną regulację. Klamra automatycznie dopasowuje się do kształtu ciała rodzica i umożliwia pociągnięcie pasków w dowolnym kierunku w celu zaciśnięcia pasów ramiennych. Idealne dopasowanie uzyskamy bez dodatkowych regulacji, pasków wcinających się w skórę, i bez luźnych pasków. Oznacza to także niezwykły komfort przy zakładaniu, które staje się szybkie, łatwe i intuicyjne.

Zakładanie nosidła Newborn Haven

 

Zakładanie nosidła Haven

Kolejny nasz patent znajdziecie tylko w BeSafe Haven™. Unikalna i opatentowana poduszka Airgonomics™ podtrzymuje dziecko i równomiernie rozkłada jego ciężar podczas noszenia przodem do świata. Dzięki temu to nosidło może być używane w trzech pozycjach:

  1. z przodu, tyłem do świata (od ok. 55 cm)
  2. z przodu, przodem do świata (od około 5 miesięcy)
  3. z tyłu na plecach (od około 9 miesięcy). 

Poduszkę można go nadmuchać w ciągu kilku sekund i zapewnia dziecku wygodne miejsce do siedzenia podczas noszenia przodem do świata. W ten sposób Airgonomics™ nie tylko zapewnia zdrową pozycję kręgosłupa i bioder w pozycji skierowanej na zewnątrz, ale także pomaga rozłożyć ciężar dziecka na pasie biodrowym, zapewniając rodzicowi wygodę podczas noszenia. 

Co mają wspólnego foteliki samochodowe z nosidłami? 

Mamy nadzieję, że pokochacie nasze nosidła tak jak pokochaliście nasze fotele. Nosidła to dla nas kolejny, naturalny krok w rozwoju, ponieważ naszym celem jest tworzenie dla ciebie i twojego dziecka jak najlepszych rozwiązań w zakresie podróży. Tych bliższych i dalszych. Nosidło to także praktyczny wybór dla osób, które używają naszych foteli montowanych na pasy (BeSafe Stretch i BeSafe Stretch B) i obrotowych (np. iZi Turn lub Twist B i-size). Ponieważ fotele te są zintegrowane z bazą isofix, więc nie można ich z niej wypiąć i wpiąć do wózka. Nosidło może okazać się poręczną alternatywą dla wózka. 

Mamy nadzieję, że ten wpis przekona cię, że warto spróbować formy bliskości, jaką dają nosidła. Daje wiele korzyści dzieciom i rodzicom. A jedną z zalet jest to, że ułatwia podróżowanie. Wyjazd nad morze, góry, spacery po lesie – wszystko jest w Twoim zasięgu.

Jeżeli chcesz się zapoznać z pełną specyfikacją naszych nosideł znajdziesz ja na stronie polskiego dystrybutora: 

Dodaj komentarz