Stoicie teraz przed wyborem fotelika BeSafe i zastanawiacie się o co chodzi z tą dodatkową literą 'B’ w nazwie niektórych foteli? Czym się różni BeSafe Stretch od BeSafe Stretch B albo iZi Twist i-size od iZi Twist B i-size? Już śpieszymy z wyjaśnieniem, a jest nim moduł Baby Shell™. Kilka naszych foteli występuje w dwóch wersjach:

  1.  dla dzieci, które już siedzą (czyli od ok. 6 miesięcy) 
  2.  dla noworodków (od 1 dnia życia). 
 
Chodzi o takie fotele jak: 
 
  • BeSafe Stretch i BeSafe Stretch B;
  • Twist i-size i Twist B i-size;
  • Turn i-size i Turn B i-size.
 
Tak więc literka 'B’ w nazwie to informacja dla Ciebie, że w fotelu możesz przewozić dziecko od narodzin, dzięki specjalnemu modułowi Baby Shell™. 
 

strechBB

Newborn HuggerTM zapewnia miękkie wnętrze, podczas gdy Baby ShellTM zapewnia twardszą zewnętrzną skorupę, która w skrzydłach zawiera Dynamic Force Absorber, która absorbuje siłę uderzenia.

Czym jest Baby Shell™?

Nasz innowacyjny moduł nie jest zwykłą wkładką, lecz solidną skorupą, w której możesz przewozić dziecko do 87 cm wzrostu. Jej wyjęcie  zajmuje 3 minuty i jest bardzo proste. 

Ściany boczne skorupy są wykonane z materiału, który pochłania siły podczas zderzenia bocznego, a wewnątrz mamy miękką wkładkę Newborn Hugger™. To idealne połączenie zapewni Twojemu dziecku komfort i bezpieczeństwo. Z miękkiej wkładki Newborn Hugger™ korzystamy od 40 do 60 cm lub do skończenia 4 miesiąca życia. 

  

bbbb
Dzięki połączeniu Baby Shell™ oraz Newborn Hugger™ pozycja noworodka jest optymalna dla jego kręgosłupa. Pozwala to uzyskać bardziej płaską pozycję pleców, aż o 10°.Fotele Twist B i-Size i Turn B i-Size otrzymały rekomendację niemieckiego stowarzyszenia na rzecz zdrowych pleców, Aktion Gesunder Rücken (AGR).
 
Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym fotelom. 

BeSafe Stretch B/ BeSafe Stretch – tyłem do kierunku jazdy do 36 kg!

 Jak już wiecie Stretch’a B możemy używać od urodzenia, a fotela Stretch od momentu gdy dziecko stabilnie siedzi (od 61 cm wzrostu, ok. 6 miesiąca życia). Obydwa fotele są montowane za pomocą pasa i są przeznaczone dla dzieci aż do 125 cm i 36 kg! Takie gabaryty osiąga zwykle 7 latek. Czyli w jednym fotelu możesz bezpiecznie przewozić dzieci nawet 7 lat!  Fotele otrzymały ocenę b. dobry za bezpieczeństwo w ADAC oraz zaliczyły szwedzki Test Plus. Jeżeli ta opcja Cię przekonuje przeczytaj więcej o fotelu Stretch i bezpieczeństwie jakie zapewnia.
 

BeSafe iZi Twist B i-Size/ BeSafe iZi Twist i-Size

Jest to para foteli, którą możesz użytkować także ładnych kilka lat, bo do osiągnięcia przez dziecko wzrostu 105 cm (czyli ok. 4 lata). Są to fotele obrotowe montowane na bazie isofix, co oznacza dużą wygodę przy wkładaniu i wyjmowaniu dziecka. Jest to ogromne udogodnienie. Zwróć także uwagę na Universal Level Technology™ – ratunek dla właścicieli samochodów z pochyłą kanapą. IZi Twist B i-Size i iZi Twist i-Size otrzymały ocenę b. dobry za bezpieczeństwo w ADAC, fotele zaliczyły szwedzki Test Plus. 
Dowiedz się więcej o fotelach
 

BeSafe iZi Turn B i-Size/ BeSafe iZi Turn i-Size

 
Te fotele mają taką samą budową jak BeSafe iZi Twist. A więc też są fotelami obrotowymi do 105 cm (ok. 4 lat.) Jedyna różnica to, taka, że po wyjęciu modułu Baby Shell™ fotel możesz obrócić o 360 stopni i przewozić dziecko także przodem do kierunku jazdy. Więcej o iZi Turn. 
 
Podsumowując. Dzięki wkładce Baby Shell™ masz bezpieczny fotel na długie lata, który możesz używać od narodzin. Jest to też spora oszczędność dla budżetu, bo kupujesz jeden fotel, a nie dwa lub trzy. Oszczędzasz też czas, który musiałbyś poświęcić na przymiarkę i zakup kolejnych foteli. Zmniejszysz także swój ślad węglowy.
 

Dodaj komentarz