Czy widzieliście już wynik jaki zdobył iZi Twist M i-Size w wiosennym teście ADAC 2023? Fotel uzyskał najwyższą możliwą notę za bezpieczeństwo, 5/5. Jesteśmy dumni z wysokiego poziomu bezpieczeństwa jaki zapewnia iZi Twist M i-Size.  

Dlaczego ADAC obniżył ocenę ogólną? 

Niestety w foteliku, a konkretnie w etykiecie ostrzegawczej, wykryto niski poziom naftalenu. Poziom ten jest poniżej rygorystycznego standardu Oeko-Tex 100 (stosowanego do odzieży dziecięcej), ale nieco powyżej limitu ADAC. Pomimo bardzo dobrego wyniku za bezpieczeństwo, ogólna nota fotela została obniżona przez ADAC. 

Dla nas w BeSafe bezpieczeństwo naszych dzieci ma fundamentalne znaczenie i jest najważniejszym aspektem wszystkiego, co robimy. Obszerne testy jakości i bezpieczeństwa są częścią naszej codziennej pracy. Chociaż stężenie substancji jest bardzo niskie, już jesienią 2022 zaprzestaliśmy stosowania etykiety używanej na fotelikach iZi Twist M i-Size i obecnie używamy zupełnie innego rodzaju etykiety. 

Poziom naftalenu w starej etykiecie nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i jest niższy niż limity określone przez OEKO-TEX dla odzieży dziecięcej. Standard OEKO-TEX 100 jest światowym standardem dla tekstyliów, znanym z surowych limitów i procedur testowych, które w wielu przypadkach są bardziej rygorystyczne niż wymagania krajowe i międzynarodowe. Także niezależni eksperci naukowi potwierdzili, że nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia. 

 

Nie ma to także wpływu na bezpieczeństwo fotelika samochodowego, a wybierając fotelik BeSafe, wybrałeś jedną z najbezpieczniejszych opcji dla swojego dziecka.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 
Tags:

Dodaj komentarz