BeSafe Stretch to nasz najnowszy fotelik służący dzieciom całe lata. Posiada on homologację UN R129 od 61 do 125 cm (max 36 kg), co pozwala na przewożenie dziecka od ok. 6 miesiąca życia, do nawet 7 lat tyłem do kierunku jazdy.

BeSafe Stretch od 6 mies. życia

Największa ilość miejsca na nogi

Podczas projektowania fotelika, jednym z najważniejszych aspektów do spełnienia było zapewnienie dziecku maksymalnego komfortu podczas wielu lat użytkowania fotelika. Fotelik BeSafe Stretch jest niezwykle przestronny i oferuje dziecku ogromną ilość miejsca na nogi dzięki regulacji przestrzeni aż do 26 cm, aby pozwolić na jazdę tyłem jak najdłużej.

Ponadto siedzisko BeSafe Stretch pomieści dziecko aż do 125 cm, co odpowiada wzrostowi siedmiolatków.

Regulacja wychylenia siedziska

Aby zapewnić młodym pasażerom jeszcze większy komfort fotelik wyposażono w regulację wychyłu siedziska. Dzięki temu w samochodzie można zachować odpowiedni kąt instalacji.

BeSafe Stretch regulacja wychyłu
BeSafe Stretch od 6 mies do 7 r.ż.

Siedzisko

Fotelik posiada dwie niezależne wkładki, które użytkować można od 61 cm aż do drugich urodzin. Z kolei pasy wyposażono są w magnesy, dzięki którym łatwiej instalować dziecko w foteliku.

Wyjątkowa lekkość

Koniec z ciężkimi fotelikami trudnymi do przemontowania. BeSafe Stretch waży 11.5 kg, co czyni go niezwykle lekkim i łatwym w przenoszeniu między różnymi samochodami. Ponadto montaż na pasy sprawia, że fotelik można zainstalować właściwie na każdym siedzeniu w samochodzie.

Intuicyjny i łatwy montaż BeSafe Stretch

Miejsca do przeprowadzenia pasa bezpieczeństwa są łatwo dostępne i oznaczone widocznym kolorem zielonym, aby ułatwić montaż. Dolne pasy kotwiczące posiadają automatyczny zwijacz, który pomaga w ich odpowiednim napięciu, dzięki czemu montaż jest ułatwiony.

Więcej o montażu dowiecie się tutaj.

Maksymalne bezpieczeństwo

Konstrukcja ramy o nazwie Exo łączy się z pasem samochodowym i podłogą, aby wytrzymać olbrzymie siły występujące podczas zderzenia czołowego. Sztywna skorupa siedziska przenosi energię wypadku na ramę Exo i utrzymuje dziecko w tej samej pozycji podczas wypadku, co wpływa znacząco na bezpieczeństwo dziecka.

Rama antyrotacyjna oraz pasy kotwiczące zapobiegają ruchowi rotacyjnemu fotelika, dzięki czemu stoi on stabilnie na kanapie samochodowej.
SIP+ oraz unikalny zagłówek stanowią dodatkową ochronę podczas zderzenia bocznego.

BeSafe Stretch ochrona boczna SIP+

Zagłówek wykonany jest w technologii Dynamic Force Absorber™. Jest to specjalnie zaprojektowana struktura, która na środku jest bardziej giętka, niż na zewnątrz, co daje optymalną ochronę młodej głowy.

Test Plus

Nasz fotelik pozytywnie zaliczył Test Plus, nazywany najtrudniejszym testem na świecie.

Dane techniczne

  • Wzrost: 61-125 cm
  • Max. waga: 36 kg
  • Wiek: Ok. 6 miesięcy – 7 lat*
  • Kierunek: tyłem do kierunku jazdy
  • Homologacja: UN R129 (specific vehicle)
  • Nie zaleca się uzytkowania fotelika BeSafe Stretch dłużej niż 15 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.