Wiedząc jak wielkie korzyści niesie ze sobą przewożenie tyłem do kierunku jazdy, postawiliśmy sobie za cel, stworzenie fotela, w którym dziecko może podróżować tyłem jak najdłużej. Fotela, który jest w stanie wytrzymać ciężar 36 kg, jak i zapewnić wystarczająco dużo miejsca na nogi dla starszych dzieci. Żadnemu innemu producentowi fotelików samochodowych nigdy wcześniej się to nie udało. Tak powstał BeSafe Stretch i Stretch B. Testy zderzeniowe szybko zweryfikowały ich bezpieczeństwo. Stretch i Stretch B otrzymały najwyższe możliwe oceny za bezpieczeństwo ADAC/Stiftung Warentest oraz przeszły najbardziej rygorystyczny test, szwedzki test Plus.

 

BSS_blog

  Wiemy, że przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy jest jednym z czynników znacząco podwyższającym bezpieczeństwo. Zdecydowana większość rodziców przewozi dzieci tyłem do kierunku jazdy tylko rok, czyli tyle ile wymuszają na nich obowiązujące przepisy drogowe. Druga grupa rodziców przesiada dzieci przodem do kierunku jazdy w okolicy drugiego/trzeciego roku życia. Dzieje się tak dlatego, że rodzice mają wiele obaw w związku z przewożeniem dzieci tyłem do kierunku jazdy dłużej. Głównie chodzi o miejsce na nogi. Rozumiemy troskę rodziców o komfort swojego dziecka. Jeżeli i Ty masz wątpliwości, że Twojemu dziecku będzie niewygodnie koniecznie zapoznaj się z faktami dotyczącymi przewożenia tyłem do kierunku jazdy. 

Fotelik dla maluszka i dla 7-latka

Wyjątkowość foteli Stretch polega także na tym, że rośnie wraz z dzieckiem. W tym miejscu warto przybliżyć różnicę między dwoma fotelami: BeSafe Stretch i Stretch B. W obydwóch fotelach można przewozić dzieci do 36 kg, 125 cm, co odpowiada gabarytom  7 latka. Pierwszy, Stretch,  jest przeznaczony dla dzieci od około 6 miesięcy, a bardziej precyzyjnie dla tych, które stabilnie siedzą. Fotel ten rośnie wraz z dzieckiem dzięki 10 stopniowej regulacji zagłówka oraz ramie siedziska regulowanej w 5 pozycjach.

 

 

 

Natomiast Stretch B jest fotelem także dla noworodka, tak więc możesz w nim przewozić dziecko już w pierwszym dniu jego życia. W tym wypadku elastyczna regulacji i kilka dodatkowych wkładek to zdecydowanie za mało, żeby zapewnić bezpieczeństwo i komfort małych pasażerów. Dlatego stworzyliśmy moduł Baby Shell™, który zapewnia maksymalną ochronę i stabilność dla najmniejszych. Ściany boczne Baby Shell™ są wykonane z materiału, który pochłania siły podczas zderzenia bocznego, a ułożenie dziecka jest optymalne dla kręgosłupa. Nasz innowacyjny moduł nie jest zwykłą wkładką, lecz solidną skorupą, w której możesz przewozić dziecko do 87 cm wzrostu. 

Największa przestrzeń dla nóg! 

A co z nogami? Czy dziecku nie będzie niewygodnie? To częste pytanie jakie pada w przypadku fotelików montowanych tyłem. Bez obaw! Fotelik BeSafe Stretch jest niezwykle przestronny i oferuje dziecku ogromną ilość miejsca na nogi dzięki regulacji przestrzeni aż do 26 cm, aby pozwolić na jazdę tyłem jak najdłużej. Siedzisko BeSafe Stretch pomieści dziecko aż do 125 cm, co odpowiada wzrostowi siedmiolatków. Wiemy również, że dzieci mogą zasnąć w samochodzie i potrzebujesz takiego rozwiązania, aby łatwo można było odchylić fotelik, gdy jest zainstalowany. Takie udogodnienie posiada Stretch, tak więc można siedzisko regulować w dowolnym momencie, również po zainstalowaniu go w samochodzie. Wreszcie, jeżeli musisz przenieść fotelik z samochodu lub między samochodami, nie nadwyrężysz pleców – fotelik jest lekki i waży zaledwie 10 kg.  

 

BeSafe Stretch ma dużo miejsca na nogi
Bezpiecznie i komfortowo
BeSafe_Stretch_Peak-Mesh_Seat.JPG
Może nie wygląda, ale Stretch waży zaledwie 10 kg

Rama Exo

Na wysoki wynik bezpieczeństwa Foteli Stretch i Stretch B składa się wiele elementów. Jednym z ważniejszych jest rama Exo. Te dwa nasze fotele lubimy porównywać do żółwia. Bo Stretch podobnie jak żółwie ma szkielet zewnętrzny (czyli egzoszkielet), jak i wewnętrzny endoszkielet. Ta wyjątkowa konstrukcja pochłania siły powstałe podczas wypadku i utrzymuje dziecko w tej samej pozycji, co wpływa znacząco na bezpieczeństwo dziecka. Jesteśmy pewni, że unikalna rama zewnętrzna silnie wpłynęła na bardzo dobry wynik w testach zderzeniowych. Nawet z najcięższą lalką testową fotel spisał się znakomicie!

 

exo

Eko materiały

Robimy wszystko, aby foteliki BeSafe zapewniały maksymalną ochronę. Jednak uważamy, że obecnie to za mało. Foteliki BeSafe Stretch B oraz Stretch można łatwo rozebrać na części, aby każdy komponent mógł być poddany recyklingowi. Istotny jest także wydłużony okres eksploatacji. Dzięki zastosowaniu trwałych materiałów, takich jak aluminium i zastąpieniu EPS na bardziej wytrzymały EPP fotel Stretch można użytkować aż 15 lat!

Intuicyjny montaż 

Zadbaliśmy także o łatwy intuicyjny montaż. Miejsca do przeprowadzenia pasa bezpieczeństwa są łatwo dostępne i oznaczone widocznym kolorem zielonym, aby ułatwić montaż. Dolne pasy kotwiczące posiadają automatyczny zwijacz, który pomaga w ich odpowiednim napięciu, dzięki czemu montaż jest ułatwiony.

Więcej o montażu dowiecie się tutaj.

 

 

6 Comments

Dodaj komentarz