BeSafe izi Twist B to wizjonerski fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy przeznaczony dla dzieci od dnia narodzin aż do 4 roku życia. Innowacyjne rozwiązania w nim zastosowane sprawiają, że jego użytkowanie jest niezwykle wygodne, dlatego wielu rodziców wybiera właśnie takie rozwiązanie. Poznajcie wszystkie jego funkcje!

Obrotowa rewolucja

BeSafe izi Twist B i-Size, to pierwszy fotelik obrotowy naszej marki. Został zaprojektowany tak, że można w nim przewozić dziecko tyłem od dnia narodzin aż do 4 roku życia, jednocześnie korzystając z wygody obrotu bokiem, dla łatwiejszego instalowania dziecka w foteliku samochodowym.

Instalacja i uniwersalność BeSafe izi Twist B

Model izi Twist B instalujemy za pomocą złączy isofix oraz nogi stabilizującej, więc jego montaż jest łatwy i szybki. Jeżeli samochód nie posiada isofix, to jego montaż nie jest możliwy. Zobaczcie na poniższym filmie jak łatwo go zamontować:

Wyjątkową funkcją, która sprawia, że fotelik pasuje do wielu samochodów jest Universal Level Technology™. Dzięki niej BeSafe izi Twist B i-Size po zamontowaniu w samochodzie zawsze „leży” tak samo, dlatego jest to dobry wybór dla rodzin posiadających kilka samochodów. Niezależnie od kształtu kanapy dziecko będzie jechało w samochodzie w identycznej pozycji. Ponadto fotelik zapewnia dzieciom dużo miejsca na nogi, a rodzicom komfort użytkowania.

Dzięki Universal Level Technology™ przestrzeń między fotelikiem, a siedziskiem kanapy nie jest błędem.

Na zdjęciach poniżej widać jak wygląda izi Twist B zamontowany w różnych samochodach. Gołym okiem widoczna jest różnica – w jednych samochodach, jak np. BMW 5 fotelik praktycznie dotyka kanapy, natomiast w VW Tiguan już dobrze widać przestrzeń między fotelikiem, a siedziskiem kanapy. Ogólna zasada jest taka, że im bardziej nachylona kanapa, tym ta przestrzeń jest mniejsza.

Wkładka dla noworodka Baby Shell™

Baby Shell™ to wyjątkowa wkładka dla noworodków, dzięki której możemy używać fotelika od noworodka. Mogą z niej korzystać z niej mogą dzieci od 40 do 87 cm. Wewnątrz Baby Shell™ znajduje się dodatkowa wkładka Newborn Hugger™, z której korzystamy od 40 do 60 cm lub do skończenia 4 miesiąca życia. Dzięki połączeniu Baby Shell™ oraz Newborn Hugger™ pozycja noworodka jest optymalna dla jego kręgosłupa.

BeSafe izi Twist B z BabyShell™
fot. Marta Istelska
BeSafe izi Twist B i-Size z Baby Shell™

BeSafe izi Twist B i-Size z Baby Shell™ posiada ceryfikat niemieckiego stowarzyszenia AGR (Aktion Gesunder Rücken), więc jest zalecany nawet dla noworodków. Oznacza to, że ten fotelik samochodowy wspiera zdrowy rozwój kręgosłupa dziecka od dnia narodzin.

Kiedy dziecko rośnie, stopniowo wyciągamy wkładki – najpierw Newborn Hugger™, później Baby Shell™. Po ich wyciągnięciu dalej korzystamy z fotelika, dopóki dziecko nie osiągnie 105 cm wzrostu lub 18 kg. Przez cały okres korzystania z fotelika możemy także używać regulacji pozycji oraz oczywiście obrotu, który dla wielu rodziców jest teraz must have.

Dynamic Force Absorber™

Dzięki wytężonej pracy inżynierów powstał innowacyjny zagłówek do fotelików samochodowych Dynamic Force Absorber™, dzięki któremu głowa dziecka jest dobrze chroniona. Jest to specjalnie zaprojektowana struktura, która na środku jest bardziej giętka, niż na zewnątrz, co daje optymalną ochronę młodej głowy.

BeSafe izi Transfer

Rodzice, którzy wybrali BeSafe izi Twist B i-Size dla noworodka zwrócili uwagę na brak możliwości wyjęcia dziecka z samochodu razem z fotelikiem. Dlatego stworzyliśmy izi Transfer – specjalne nosidło, dzięki któremu możemy wygodnie wyjąć dziecko nie budząc go.

Ochrona boczna SIP+

Dla większego bezpieczeństwa przy zderzeniach bocznych fotelik BeSafe izi Twist B i-Size został wyposażony w SIP+. Jest to specjalna struktura montowana z boku fotelika, która absorbuje siły podczas zderzeń bocznych, dzięki czemu fotelik osiągnął ocenę 5 za zderzenia boczne.

BeSafe izi Twist B i-Size z SIP+ ocena 5 w ADAC
BeSafe izi Twist B i-Size z zainstalowanym SIP+

Wyniki testów BeSafe izi Twist B i-Size

Besafe izi Twist B i-Size ADAC

Nasz rewolucyjny obrotowy fotelik samochodowy w 2020 roku pozytywnie zaliczył wiele testów:

  • ADAC – ocena „bardzo dobry” za bezpieczeństwo (ocena ogólna „dobry”)
  • Stiftung Warentest – ocena „bardzo dobry” za bezpieczeństwo
  • austriacki ÖAMTC – ocena ogólna „dobry”
  • szwedzki Test Plus
  • szwajcarski TCS – rekomendacja „mocno polecany”

Wymiana powypadkowa BeSafe

Dbamy o bezpieczeństwo Waszych dzieci, dlatego wszystkie foteliki marki BeSafe są objęte programem bezpłatnej wymiany powypadkowej. Więcej o niej przeczytacie poniżej:

Dane techniczne BeSafe izi Twist B i-Size

Homologacja: UN R129 (i-Size)
Zakres użytkowania: 40 – 105 cm
Maksymalna dopuszczona waga dziecka: 18 kg
Zakres wiekowy: 0-4 lat
Użytkowanie Baby Shell™: 40 – 87 cm
Użytkowanie bez Baby Shell™: 61 – 105 cm
Montaż: isofix i noga stabilizująca
Kierunek montażu: tyłem do kierunku jazdy
Waga fotelika smaochodowego: 15 kg
Wymiary (szerokość x długość x wysokość – zagłówek w najniższym położeniu): 44 x 73 x 50 cm
Wymiary (szerokość x długość x wysokość – zagłówek w najwyższym położeniu): 44 x 73 x 62 cm
Regulacja zagłówka: 10cio stopniowa
Okres przydatności do użycia: 7 lat

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *