Nasz fotelik BeSafe Stretch dołącza do grona fotelików BeSafe z bardzo dobrą oceną (5*) za bezpieczeństwo w testach zderzeniowych ADAC. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że Stretch otrzymał notę 1.2 (dla przypomnienia – oceny w ADAC są niemieckie, więc im niższa, tym lepsza). Jest to kolejny test, który Stretch zaliczył na bardzo wysokim poziomie.

Ponadto jak już pisaliśmy Stretch zaliczył pozytywnie Test Plus w szwedzkim VTI

oraz wygrał norweski test Best i-Test.

Link do Testu Plus fotelika BeSafe Stretch

Stretch to fotelik zgodny z homologacją UN R129 (potocznie zwany i-Size) odpowiedni dla dzieci od 61 do aż 125 cm wzrostu i 36 kg. Pozwala on na przewożenie dziecka od ok. 6 miesiąca życia, do nawet 7 lat tyłem do kierunku jazdy.

Testy wykazują, że foteliki tyłem do kierunku jazdy chronią dziecko lepiej, niż te przodem.

Fotelik montuje się na pasy, co niestety ADAC ocenił na notę 3, jednak nie jest nowością, że foteliki montowane na pasy otrzymują niższe oceny w teście. Dlatego też tak ważne jest patrzenie na ocenę za bezpieczeństwo, bowiem tam właśnie kryją się słynne gwiazdki za testy zderzeniowe. Spostrzeżenia rodziców, którzy używają BeSafe Stretch są odmienne od spostrzeżeń ADAC. Według nich montowanie tego modelu jest bardziej intuicyjne i łatwiejsze, niż modeli innych marek. Aby jeszcze bardziej ułatwić montaż fotelika umieściliśmy na nim kod QR, po zeskanowaniu którego można obejrzeć instrukcję montażu na filmie.

Bardzo ciekawą informację opublikował sam ADAC. Napisali oni, że foteliki należy mierzyć w wyspecjalizowanych sklepach pod okiem fachowców. „ADAC zaleca również zasięgnięcie porady w specjalistycznym sklepie, ponieważ błędy w obsłudze mogą znacznie zmniejszyć działanie ochronne fotelika dziecięcego w razie wypadku. Ważne jest, aby zabrać ze sobą do sklepu własny pojazd i dziecko, aby móc wypróbować dane produkty przed ich zakupem.”

Wszystkiego o BeSafe Stretch dowiecie się z naszego niedawnego wpisu:

Dodaj komentarz