Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu nasz najnowszy model fotelika – BeSafe izi Turn M.

Jest to model wyjątkowy, bo oprócz standardowych funkcji, jakie posiada fotelik samochodowy, posiada on system informujący o zagrożeniach dla dziecka. W tym wpisie zapoznamy Państwa ze wszystkimi funkcjami tego rewolucyjnego modelu.

Obrotowa rewolucja

Izi Turn M został zaprojektowany tak, że można w nim przewozić dziecko tyłem od dnia narodzin aż do 4 roku życia. Odpowiadając na prośby rodziców uwzględniliśmy także możliwość jazdy przodem. Izi Turn M jest fotelikiem w pełni obrotowym 360 stopni.

BeSafe izi Turn M

Aplikacja – innowacja na rynku fotelików samochodowych

BeSafe izi Turn M posiada czujniki w siedzisku, dzięki którym możemy monitorować nasze dziecko. System wykrywa, że nasza pociecha siedzi w foteliku i informuje rodzica, który oddala się od samochodu o tym, że dziecko zostało w samochodzie. Po odejściu osoby dorosłej od samochodu system wysyła powiadomienie na numer telefonu, który został przypisany w aplikacji. W przypadku braku reakcji, system wysyła powiadomienie na kolejny przypisany numer (i może to być numer drugiego opiekuna, ale również numer służb bezpieczeństwa).

Ponadto kiedy jedziemy samochodem, a dziecko odepnie się z pasów bezpieczeństwa zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym, że pasy są odpięte. Rodzice bardzo cenią to rozwiązanie, bo pozwala szybko reagować na niesubordynację dziecka.

Aby skorzystać z systemu monitorującego należy ściągnąć aplikację BeSafe DigitalSafety (aplikacja BeSafe DigitalSafety jest kompatybilna z telefonami: iOS13 i wyższej wersji oraz Android OS 8 i wyższa wersja) i poprzez system Bluetooth połączyć ją z fotelikiem. W aplikacji możemy dodać kilka fotelików, tak aby monitorować każde dziecko. Po zalogowaniu do aplikacji łączymy się z fotelikiem i przypisujemy go do danego dziecka.

BeSafe izi Turn M – aplikacja
BeSafe izi Turn M

Instalacja i uniwersalność BeSafe izi Turn M

Fotelik izi Turn M montujemy za pomocą isofix oraz nogi stabilizującej. Po zamontowaniu obracamy go tyłem bądź – przy starszym dziecku – przodem do kierunku jazdy.

Wyjątkową funkcją, która sprawia, że fotelik pasuje do wielu samochodów jest Universal Level Technology™. Dzięki temu fotelik ten układa się identycznie w najróżniejszych samochodach. Na foteliku znajduje się poziomica, dzięki której montaż fotelika staje się bardziej intuicyjny. Ponadto spora ilość miejsca na nogi oraz obrót 360 stopni sprawiają, że fotelik izi Turn M jest niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu.

Na zdjęciach poniżej widać jak wygląda izi Turn M zamontowany w różnych samochodach. Jak widać w niektórych modelach przestrzeń między fotelikiem, a kanapą samochodową jest większa. Nie jest to błędem właśnie dzięki Universal Level Technology™.

Fotelika izi Turn M możemy używać od ok. 6 miesiąca życia dziecka, a kiedy dziecko rośnie wyciągamy wkładki, które są dedykowane aż do 2 roku życia. Po ich wyciągnięciu dalej korzystamy z fotelika, dopóki dziecko nie osiągnie 105 cm wzrostu lub 18 kg. Przez cały okres korzystania z fotelika możemy także używać regulacji pozycji oraz oczywiście obrotu.

Dynamic Force Absorber™

Zagłówek w izi Turn M zrobiliśmy ze specjalnej struktury zwanej Dynamic Force Absorber™. Optymalną ochronę głowy uzyskano dzięki odpowiednim nacięciom nadającym zagłówkowi elastyczność.

Ochrona boczna SIP+

Dla większego bezpieczeństwa przy zderzeniach bocznych fotelik BeSafe izi Turn M wyposażono w SIP+. Jest to specjalny odbojnik montowany z boku fotelika, dzięki któremu fotelik lepiej działa podczas zderzenia bocznego.

BeSafe izi Turn M z zainstalowanym SIP+

Wymiana powypadkowa BeSafe

Dbamy o bezpieczeństwo Waszych dzieci, dlatego wszystkie foteliki marki BeSafe objęliśmy programem bezpłatnej wymiany powypadkowej. Więcej o niej przeczytacie poniżej:

Dane techniczne BeSafe izi Turn M

Homologacja: UN R129 (i-Size)
Zakres użytkowania: 61 – 105 cm
Maksymalna dopuszczona waga dziecka: 18 kg
Zakres wiekowy: 0-4 lat
Montaż: isofix i noga stabilizująca
Kierunek montażu: tyłem i przodem do kierunku jazdy
Waga fotelika smaochodowego: 15 kg
Regulacja zagłówka: 10cio stopniowa
Okres przydatności do użycia: 7 lat