Niejeden rodzic zastanawia się który fotelik wybrać – BeSafe izi Twist B czy izi Turn B? Postaramy się przybliżyć Wam różnice między tymi fotelikami i ułatwić wybór.

Oba foteliki posiadają homologację i-Size oraz pozwalają przewozić dzieci od dnia narodzin, aż do 105 cm (ok. 4 r. ż.)

Zarówno w modelu BeSafe izi Twist B, jak i BeSafe izi Turn B użyto wkładki BabyShell™, dzięki której możemy bezpiecznie przewozić w tym foteliku dziecko od dnia narodzin (40 cm) do 87 cm. BabyShell™ jest specjalnie zaprojektowaną wkładką dla noworodków i niemowlaków, która uzyskała certyfikat stowarzyszenia na rzecz zdrowych pleców – AGR (Aktion Gesunder Rücken). Widząc ich certyfikat na produkcie, jest to niezależny dowód na to, że jest to jeden z najlepszych w branży produktów zapewniających zdrowy rozwój pleców.

fotelik samochodowy
fotelik Besafe

Dla ułatwienia wkładania i wyjmowania dziecka z BeSafe izi Twist B oraz izi Turn B możemy w obu fotelach zastosować BeSafe izi Transfer™. Jest to specjalnie skonstruowane nosidło dla dzieci od 56 do 68 cm. Dzięki niemu bez problemu wyciągniemy śpiące niemowlę z fotelika bez konieczności wybudzania oraz przetransportujemy je np. do gondoli.

Więcej o izi Transfer™ przeczytacie tutaj.

W obu fotelikach zastosowano uniwersalny sposób montażu na isofix z wykorzystaniem poziomicy (Universal Level Technology™), dzięki czemu foteliki pasują do większości samochodów z isofixem. Oczywiście nadal należy udać się do wyspecjalizowanego sklepu celem dopasowania dziecka i montażu fotelika w samochodzie.

BeSafe izi Twist B oraz izi Turn B są tak skonstruowane, aby zapewnić młodemu pasażerowi lub pasażerce optymalne bezpieczeństwo. Ponadto zagłówek w obu fotelikach został zrobiony nie ze styropianu, a z wykorzystaniem specjalnej struktury Dynamic Force Absorber™. Dzieki temu zagłówek jest giętki tam gdzie powinien być giętki, aby przyjmować na siebie siłę uderzenia bocznego.

Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo dzieci podróżujących w fotelikach BeSafe izi Twist B i izi Turn B, oba fotele wyposażono w SIP+, czyli specjalną strukturę amortyzującą zderzenia boczne. Badania wykazują zmniejszenie sił działających na ciało dziecka podczas używania SIP+ w foteliku.


Różnice między BeSafe izi Twist B, a izi Turn B

Model izi Twist B otrzymał w 2020 roku ocenę 1.4 za bezpieczeństwo, co przekłada się na 5 gwiazdek. Ponadto model izi Twist B posiada Test Plus. To razem z wysokim wynikiem ADAC sprawia, że jest to jeden z najbezpieczniejszych fotelików na rynku. W modelu izi Twist B możemy przewozić dziecko jedynie tyłem do kierunku jazdy, co jest 5x bezpieczniejsze, niż jazda przodem.

Model Izi Turn B ma możliwość przewożenia dziecka zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Posiada jednak blokadę, dzięki której nie ma możliwości obrócenia noworodka przodem. Tak długo, jak będziemy korzystać z BabyShell™ dla noworodka, tak długo nie mamy możliwości obrócenia fotelika przodem oraz nie mamy regulacji wychyłu. Dopiero po wyjęciu BabyShell™ możemy regulować pozycje spoczynkową i obracać fotel przodem.

Dodaj komentarz