Według przepisów prawa drogowego w Polsce kobieta ciężarna nie ma obowiązku zapinania pasów samochodowych.

Art. 39 ustawy prawo i ruchu drogowym

2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

2) kobiety o widocznej ciąży;

Mimo tego, że wiele kobiet rezygnuje z zapinania pasów w ciąży powołując się na wyżej wymieniony przepis, nie jest to dobre rozwiązanie z punktu widzenia zdrowia i życia. Zapytacie dlaczego? Dlatego, że pas samochodowy chroni zarówno życie kobiety, jak i dziecka. Niestety niepoprawnie poprowadzony pas w momencie zderzenia zaciska się na brzuchu kobiety. Jeżeli w tym brzuchu znajduje się dziecko, to taki uraz może skutkować np. bardzo niebezpiecznym w skutkach odklejeniem łożyska.

Adapter ciążowy BeSafe
Adapter ciążowy BeSafe

Podczas zderzenia waga osoby dorosłej może wynosić nawet trzy – pięć ton. U ciężarnej dziecko jest dodatkowo narażone na uderzenie np. w kierownicę. Marka BeSafe dba o nienarodzone dziecko od chwili jego poczęcia.

Aby zapobiec uszkodzeniom ciała dziecka w brzuchu kobiety BeSafe wprowadził adapter ciążowy. Takie proste urządzenie sprawia, że pas biodrowy nie układa się na brzuchu ani nie podjeżdża do góry podczas jazdy. Jak działa adapter do pasów dla ciężarnych?

Zobaczcie zasadę działania adaptera na filmie:

Działanie adaptera ciężarnych BeSafe

Użytkowanie adaptera ciążowego BeSafe

Zasada użycia adaptera ciążowego jest banalnie prosta. Wystarczy zamontować go w samochodzie, a po zapięciu pasa samochodowego przełożyć go przez specjalny klips w adapterze i zapiąć.

Adapter do pasów może być zamontowany na przednich fotelach za pomocą paska bądź na tylnym siedzeniu przy wykorzystaniu złączy isofix, dzięki temu produktu można używać na wszystkich siedzeniach w samochodzie

Montaż adaptera ciążowego nie wpływa na działanie 3-punktowego pasa bezpieczeństwa, ale dzięki niemu można poprowadzić go tak aby znajdował się we właściwym położeniu i nie naciskał na podbrzusze


Wynajem adaptera ciążowego

Co ważne – adaptera ciążowego nie trzeba kupować. W sklepach partnerskich BeSafe można go wynająć na czas ciąży. Link do listy sklepów.

Dodaj komentarz