Gdy temperatury na zewnątrz rosną ważne jest, by pamiętać o nieprzegrzewaniu dziecka. Także podczas podróży. Mamy dla Was kilka rad oraz genialnych i sprawdzonych akcesoriów, który pomogą komfortowo podróżować latem.

Od czego należy zacząć podczas podróży z dzieckiem?

Cienkie oddychające ubranka z naturalnych tkanin to coś od czego musimy zacząć. Pomoże także przykrywanie fotela kocem gdy nie używamy auta. Dzięki temu fotel nie nagrzeje się tak szybko i ulokowanie dziecka w fotelu nie będzie kłopotliwe.

Nie zapominajmy także o częstym podawaniu płynów. Upewnij się także, że pasy nie nagrzały się za bardzo podczas postoju. Ta część fotela powinna mocno przylegać do ciała dziecka, tak więc mocno dociągnięte i gorące pasy mogą poparzyć dziecko. Zdarza się także, że rodzice przykrywają wózek lub nosidło pieluchą, aby osłonić dziecko przed słońcem. To błąd! Brak wymiany powietrza tylko pogarsza sprawę.

Dzieci powinny być bardzo ciasno zapięte w fotelu, aby ten ochronił w razie wypadku nasze dziecko. To w połączeniu z wysokimi temperaturami powoduje dyskomfort i pocenie. Wybawieniem może się okazać specjalna wkładka pochłaniająca nadmiar wilgoci od naszej siostrzanej marki Voksi. Jest skonstruowana z siatki 3D, która pochłania wilgoć oraz z szybkoschnącej warstwy wierzchniej. Na rynku znajdziesz wiele wkładek, których zadaniem jest polepszenie komfortu jazdy w upalne dni. Przy tego typu akcesoriach bardzo ważne jest by nie wpływały one ujemnie na bezpieczeństwo jazdy. Jak większość naszych akcesoriów wkładka została przetestowana w testach zderzeniowych, a także na palność. 

Wkładkę Voksi możesz używać i do fotela i wózka. 

Rodziców ucieszy, że zmywalny materiał łatwo utrzymać w czystości. Wkładka pasuje do wszystkich foteli BeSafe, a także do większości fotelików samochodowych na rynku. Śmiało możesz jej także używać w wózkach. O jakość materiałów nie musisz się martwić. Standardem dla marki Voksi jest to, że używa tkanin certyfikowanych zgodnie z 100 Oeko-Tex® Klasa I. Wkładkę możesz zamówić tutaj.

Blokuj promienie słoneczne w samochodzie

Przy wysokim nasłonecznieniu sprawdzą się także osłony przeciwsłoneczne. My możemy Wam zaproponować osłony, które posiadają filtr SPF 50+. Używając ich możesz też zapomnieć o kłopotliwym montowaniu. Osłony  BeSafe przylegają do szyby samochodu dzięki sile statycznej. Po prostu wyjmujesz i przykładasz osłonki do szyby i gotowe. Także wielkość osłonek została dokładnie przemyślana, tak by nie blokować widoku kierowcy samochodu. 

BeSafe_sun-shades_1

Gdy już jesteśmy przy wysokich temperaturach chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na ważną kwestię. Pamiętajcie, że wysokie temperatury mogą okazać się zabójcze dla dziecka czy zwierzaka zostawionego nawet na chwilę w samochodzie. Temperatura wnętrza samochodu w krótkim czasie może dojść do niebezpiecznego poziomu – także przy otwartym oknie lub samochodzie zaparkowanym w cieniu.

Czy istnieje fotelik zabezpieczający dziecko przed pozostawieniem go w rozgrzanym samochodzie?

Zdarzają się także przypadki pozostawienia dziecka w samochodzie przez roztargnienie rodziców. Niestety często finał bywa tragiczny. Dlatego powstał fotelik iZi Turn M i-Size. Fotel ten posiada cyfrowy system bezpieczeństwa, który informuje o wypięciu uprzęży z klamry podczas przewożenia dziecka, jak również o pozostawieniu dziecka w samochodzie. System ten posiada własną aplikację i łączy telefon z fotelikiem poprzez bluetooth.

Więcej o iZi Turn.

Dodaj komentarz