iZi Flex Fix i-Size uwielbiany przez rodziców i zwycięzca prestiżowej Nagrody Kind+ Jugend Innovation Award w kategorii World of Traveling Kids jest dostępny w ulepszonej wersji! Nowy iZi Flex Fix 2 i-Size zachowuje wszystkie fantastyczne funkcje ukochanego przez Was poprzednika. To co ulepszyliśmy to zagłówek dla jeszcze lepszej ochrony bocznej. Nowy rodzaj zagłówka posiada innowacyjną konstrukcję zagłówka z efektem ochrony przypominającym trampolinę (Dynamic Force Absorber™). 

Aby najłatwiej zrozumieć efekt pochłaniacza energii Dynamic Force Absorber™, wyobraź sobie, że spadasz z dużej wysokości. Gdybyś lądował na twardym gruncie, upadek zatrzymałby się bardzo gwałtownie, co jest bardzo bolesne i niebezpieczne. Jeśli zamiast tego miałbyś trampolinę stojącą na ziemi, ta trampolina zginałaby się, gdy dotrzesz na jej powierzchnię. Dzięki elastycznym materiałom stopniowo spowalnia upadek, co znacznie zmniejsza siły wywierane na twoje ciało i zapewnia miękkie lądowanie.

Jeszcze lepsza ochrona boczna

Dynamic Force Absorber™ działa właśnie w ten sposób. Zginając się jak trampolina, łagodnie zmniejsza przyspieszenie i pozwala uniknąć nagłego zatrzymania, które w przeciwnym razie spowodowałoby duże przeciążenie. Zgięcie materiału w Dynamic Force Absorber™ osiąga się poprzez otwory w kształcie litery V rozmieszczone naprzemiennie. W ten sposób materiał może wydłużyć się w dwóch kierunkach przy uderzeniu i wraca do swojej pierwotnej powierzchni zamiast pozostać odkształconym po uderzeniu.

Zmianie uległa także prowadnicę pasa krokowego. Nasz adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży zainspirował nas do umieszczenia prowadnicy pasa krokowego w foteliku Flex FIX 2. To zintegrowane rozwiązanie zapobiega tzw. „nurkowaniu” (ześlizgiwanie się pod pasem podczas zderzenia) oraz gwarantuje prawidłowy przebieg pasa biodrowego. Zapięcie z magnesem wysokiej jakości ułatwia zapięcie i odpięcie.

Obydwa fotele są przeznaczone dla dzieci o ok. 4 lat do 12 lat. 

Przypomnijmy najważniejsze cechy foteli. 

  • Bardzo dobre noty w testach ADAC za ochronę boczną.
  • Dba o komfort dziecka: możliwość odchylenia oparcia zagłówek w kształcie litery V doskonale wspiera głowę dziecka.
  • Nie posiada podłokietników aby wyeliminować niewłaściwe użytkowanie fotelika takie jak źle założony pas biodrowy, który w efekcie może prowadzić do poważnych urazów jamy brzusznej.
  • Prowadnica pasa krokowego w foteliku iZi Flex FIX 2 i-Size gwarantuje prawidłowy przebieg pasa biodrowego.
  • Posiada uchwyt, dzięki któremu w bezpieczny sposób można przenosić fotelik.
  • W zestawie poduszka PAD+ dla dodatkowej ochrony podbródka i klatki piersiowej.
  • Możliwość umieszczenia do 3 fotelików na tylnej kanapie.
BeSafe_Flex-FIX-2_Social_Media_Post_1080x1080_12

Fotel jest dostępny w wersji z naszą fenomenalną tapicerką 3MESH, która odprowadza nadmiar ciepła. 

Dowiedz się więcej o iZi Flex Fix i-Size