ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

fotelik z systemem Active Retract Harnes

Active Retract Harness™ - System dociągania uprzęży ze zwijaczami pasów, ułatwiający rodzicom zapinanie dzieci.

Luźna uprząż jest niebezpieczna – i zdarza się częściej, niż myślisz!

Badania pokazują, że 49,3% dzieci w fotelikach dla maluchów nie ma prawidłowo dociągniętych pasów uprzęży, a w 63% tych przypadków, błąd ten test klasyfikowany jako poważny*. Luźna uprząż stanowi poważne zagrożenie dla dziecka, ponieważ może go nie zabezpieczyć w trakcie kolizji lub wypadku tak, jak powinna.

Rodzice często po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, jak mocno uprząż powinna być dociągnięta, by zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo.

* Żródło: Unfallforschung der Versicherer / Niemieckie Stowarzyszenie Ubezpieczycieli. “Korzystanie z systemów przytrzymujących dzieci – Spójne badania wypadków”, 2018

Jedyna uprząż, która pomaga zapiąć Twoje dziecko

BeSafe jako pierwsza marka wprowadza zupełnie nowy sposób zapinania dzieci w foteliku dziecięcym: The Active Retract Harness™. Niespotykany do tej pory system automatycznego dociągania uprzęży, posiada zaawansowaną konstrukcję wewnętrznego zwijacza pasów, który nieustannie je dociąga. Wystarczy, że rodzic pociągnie szelki ramienne do góry tak, by dobrze przylegały do dziecka. I gotowe.

System automatycznego dociągania uprzęży The Active Retract Harness™ został opracowany i wyprodukowany przez naszego zaufanego partnera Holmbergs®, szwedzkiego producenta systemów bezpieczeństwa. Dwie skandynawskie firmy BeSafe® i Holmbergs® wspólnie podzielają nacisk na najwyższą jakość, innowacyjność oraz najwyższe bezpieczeństwo i wspólnie robią ogromny krok w zakresie bezpieczeństwa dzieci, wprowadzając Active Retract Harness ™ w fotelikach BeSafe iZi Modular A X1 i-Size i BeSafe iZi Modular A RF X1 i-Size.

Jak to działa: W dół, zbierz. W górę, połącz. Sprawdź.

Zapinanie dzieci nigdy nie było łatwiejsze, wykonująć następujące kroki:

W dół – Ustaw pas krokowy w dół do „pozycji otwartej” – w tej pozycji można wyciągnąć pasy ramienne. Wyciągnij pasy i przyczep je na magnesach po bokach fotelika. Umieść dziecko w foteliku.

Zbierz – Przełóż ręce dziecka przez pasy i wyciągnij pasy ramienne tak daleko, jak to możliwe. Następnie zbierz razem dwa „noski” klamry uprzęży.

W górę – Ustaw pas krokowy do góry do „pozycji zamkniętej” – w tej pozycji nie można już wyciągnąć pasów, tylko chowają się one w sposób ciągły.

Połącz – wepnij “noski” do klamry pasa krokowego. Pozwól aby pasy zaczęły dociągać się.

Sprawdź – Zawsze staraj się, aby szelki były tak napięte, jak to tylko możliwe. Pociągnij pasy ramienne w górę nad klamrą, aby napiąć pasy biodrowe. Następnie chwyć pasy ramienne wewnątrz nakładek naramiennych i pociągnij je do góry, aby napiąć je tak mocno, jak to tylko możliwe. Wykonaj „test szczypania”, aby sprawdzić, czy szelki są wystarczająco napięte.

Który fotelik posiada Active Retract Harness™?

Szukaj litery “A” w nazwie fotelika – to oznacza, że posiada system Active Retract Harness™!

iZi Modular A X1 i-Size

Dowiedz się więcej >>

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ