ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

fotelik samochodowy z Dynamic Force Absorber

Zaawansowana technologicznie konstrukcja, zapewniająca optymalną i najlepiej kontrolowaną ochronę przed uderzeniami bocznymi


Dynamic Force Absorber - innowacyjny zagłówek

Zderzenia boczne – dlaczego są niebezpieczne i dlaczego dzieci potrzebują specjalnej ochrony

Po zderzeniach czołowych, zderzenia boczne są drugim, najczęstszym źródłem poważnych obrażeń u dzieci. Samochody nie posiadają po bokach strefy zgniotu, takiej jak z przodu pojazdu. To między innymi ona absorbuje energię powstałą podczas wypadku. Ponadto dziecko, które siedzi w foteliku samochodowym, jest umiejscowione wyżej w samochodzie, więc posiada mniej ochrony przed metalowaymi częściami nadwozia. Dodatkowo, głowa dziecka jest znacznie cięższa w stosunku do reszty jego ciała, niż bywa to u dorosłych, co oznacza, że podczas przyspieszenia na bok, wynikającego z uderzenia, głowa wytwarza znaczne siły, bardzo mocno obciążające szyję dziecka.

W rezultacie dzieci są szczególnie narażone na uderzenia boczne i ważne jest, aby ich fotelik samochodowy chronił je przed nimi i absorbował siły, szczególnie w okolicy głowy.

Najbardziej zaawansowane rozwiązanie: Dynamic Force Absorber™

Dynamic Force Absorber™ to najnowocześniejsze rozwiązanie, które wykonane jest ze specjalnych materiałów i konstrukcji o różnych strefach elastyczności. Jego zaawansowana konstrukcja pozwala na kontrolowane zginanie się po wewnętrznej stronie zagłówka, pozostając jednocześnie sztywniejszym po jego zewnętrznej stronie, przez co siły wypadku są optymalnie pochłaniane.

innowacyjny zagłówek fotelika

Jak to działa?

Aby najprośniej zrozumieć działanie Dymanic Force Absorber, należy wyobrazić sobie spadanie z dużej wysokości. Jeżeli wylądujemy na twardym gruncie, same lądowanie będzie bardzo gwałtowne i jednocześnie bolesne oraz niebezpieczne. Jeżeli zamiast upadku na twardy grunt, wylądujemy na trampolinie, jej elastyczne materiały sprawią, że ta ugnie się pod naszym ciężarem, stopniowo spowalniając upadek i zmniejszając siły wywierane na nasze ciało.

Właśnie tak działa Dymanic Force Absorber. Przez to, że zgina się jak trampolina, łagodnie zmniejsza przyspieszenie i pozwala uniknąć nagłego zatrzymania, które w przeciwnym razie spowodowałoby duże przeciążenia. Zginanie się materiału w Dynamic Force Absorber™ osiągane jest poprzez specjalne otwory w kształcie litery V, które rozmieszczone są naprzemiennie na zagłówku. W ten sposób materiał może wydłużyć się w dwóch kierunkach podczas uderzenia i wraca do swojej pierwotnej powierzchni, zamiast pozostać odkształconym po uderzeniu.

Optymalną elastyczność Dynamic Force Absorber™ osiągnięto poprzez wybór materiału i staranne dostosowanie jego właściwości geometrycznych, takich jak grubość ściany, odległość między otworami lub długość otworów. W ten sposób Dynamic Force Absorber™ pozwala na doskonale kontrolowane i bardzo delikatne „łapanie” dziecka, aby zapewnić mu najbardziej zaawansowaną ochronę w przypadku zderzenia bocznego.

 

Który fotelik posiada Dynamic Force Absorber™?

BeSafe iZi Modular X1 i-Size

fotelik z bazą ISOfix

Fotelik dla malucha tyłem i przodem do kierunku jazdy, od ok. 6 miesiąca do 4 rożu życia.

Zobacz fotelik>>

BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size

fotelik nosidełko dla noworodka

Fotelik dla niemowlaka tyłem do kierunku jazdy, od narodzin do ok. 12 miesięcy.

Zobacz fotelik>>


iZi Twist B i-Size

obrotowy fotelik samochodowy

Fotelik dla niemowlaka i fotelika dla malucha w jednym, dla wizjonerskiego obrotu od narodzin do ok. 4 roku życia.

Zobacz fotelik>>


iZi Twist i-Size

fotelik samochodowy obrotowy

Fotelik dla malucha z wizjonerskim obrotem od ok. 6 miesiąca do 4 roku życia.

Zobacz fotelik>>


iZi Turn i-Size

fotelik 360

Fotelik dla malucha z wizjonerskim obrotem od ok. 6 miesiąca do 4 roku życia.

Zobacz fotelik>>

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ