ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Fotelik samochodowy z ISOfix

Fotelik samochodowy z ISOfix - Ważna informacja o fotelikach dla niemowlaków i ISOfix

System ISOfix ułatwia prawidłowe zamocowanie fotelika / bazy - za każdym razem. Chociaż ISOfix jest międzynarodowym standardem, struktura tylnej kanapy różni się w zależności od samochodu, roku produkcji, klasy sprzętu i rynku. Konstrukcja samochodu może mieć również negatywny wpływ na stosowanie fotelików dla dzieci z systemem ISOfix.

 

W niektórych samochodach, zakotwiczenia ISOfix, mogą być umieszczone nisko. Samochody mogą mieć również kanapy o wysokim stopniu nachylenia i wsparciu dla ud. To może być przyjemne i wygodne dla dorosłych, ale nie zawsze dla małych dzieci. Gdy kąt nachylenia tylnej kanapy samochodu przekracza 10 stopni, a zakotwiczenia ISOfix są zamontowane na kanapie, a nie na oparciu, fotelik samochodowy może uzyskać stosunkowo pionową pozycję.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa podczas kolizji, jest to pozytywny aspekt aby uzyskać w miarę pionową pozycję podczas podróży tyłem do kierunku jazdy. Im bardziej pionowa, tym bezpieczniejsza.


Dlaczego wybrać instalację na pasy?

Jeśli jednak fotelik samochodowy z ISOfix jest w zbyt pionowej pozycji, głowa dziecka może opadać do przodu, co może w najgorszym przypadku spowodować pewne trudności z oddychaniem, i obniżyć dostarczanie tlenu. Zostało to udokumentowane w badaniach medycznych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, w szczególności dla wcześniaków i noworodków, oczywiście z indywidualnymi różnicami między każdym z dziećmi.

W takich przypadkach montaż fotelika samochodowego za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa zamiast bazy ISOfix zapewni lepszy kąt siedzenia / spania. Testy kolizyjne, w tym ADAC, pokazują, że montaż na pasy jest tak samo bezpieczny jak montaż z ISOfix, pod warunkiem, że instalacja na pasy jest prawidłowa.

Powyższe jest jednym z powodów, dla których zalecamy, abyś nie zmieniał fotelika dla niemowlaka (0-13 kg) na fotelik dla malucha (6-18/25 kg) zanim dziecko nie będzie w stanie utrzymać pozycji własnej głowy. Aby uzyskać homologację zgodnie z przepisami, fotelik dla malucha zaprojektowano tak, aby zapewnić bardziej wyprostowaną pozycję siedzącą.

 

Zawsze sprawdzaj fotelik w swoim samochodzie

Dlatego ważne jest, aby przed zakupem fotelika samochodowego zawsze przymierzyć go w samochodzie. Najlepiej jak pozwolisz dziecku przetestować fotelik, aby zapewnić najlepsze możliwe rozwiązanie.

Zalecamy, aby zawsze mieć oko na swoje dziecko we wszystkich sytuacjach. Lusterko dla dziecka jest przydatnym dodatkiem do pilnowania dziecka w bezpieczny sposób podczas jazdy.

 

Zatrzymaj się

W BeSafe doradzamy, abyś nie trzymał dziecka zbyt długo w foteliku samochodowym - bez względu na to, czy znajduje się on w samochodzie, czy w systemie podróżnym. Plecy dziecka nie są przystosowane do zbyt długiego siedzenia w pozycji zakrzywionej. Zalecamy wyciąganie dziecka z fotelika co 1,5 - 2 godziny, a nawet częściej u noworodków. Zatrzymaj samochód, zrób sobie przerwę i pozwól dziecku rozciągnąć się. Zapewni to także mniej stresującą jazdę.

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ