ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG
 

Fotelik RWF, foteliki tyłem do kierunku jazdy - Wątpliwości dotyczące fotelików montowanych tyłem i jak na nie odpowiadać

Od ponad 25 lat BeSafe produkuje i promuje foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy. Nadal istnieje wiele mitów lub wątpliwości związanych z podróżą dzieci tyłem do kierunku jazdy w wieku powyżej 15 miesięcy. W tym artykule zebraliśmy najczęstsze mity i pomogamy na nie odpowiedzieć.

 

“Moje dziecko ma bardzo długie nogi i będzie mu niewygodnie”

Czy widziałeś jak podczas zabawy dzieci potrafią ułożyć swoje nogi w najdziwniejszych pozycjach? Dzieci są znacznie bardziej elastyczne niż ich rodzice i dlatego często nie mają nic przeciwko siedzeniu z nogami zgiętymi lub skrzyżowanymi. Często my, rodzice, myślimy, że wygląda to niekomfortowo, tylko dlatego, że jest to niewygodne dla nas dorosłych.

Wskazówka! Jeśli Twoje dziecko rzeczywiście skarży się na zbyt mało miejsca na nogi, zalecamy częste przerwy podczas dłuższych podróży, aby dzieci mogły wyciągnąć nogi i jednocześnie wyzbyć się nadmiaru energii.

 

“Mamy dwa samochody i nie stać nas na zakup dwóch drogich fotelików”

Koncepcja BeSafe - iZi Modular - pozwala na używanie tego samego fotelika samochodowego w kilku samochodach. Wystarczy zakupić dodatkową Bazę ISOfix, aby zainstalować ją w drugim samochodzie, a następnie łatwo przeniesć fotelik między samochodami w krótkim czasie.

 
 

“Jedziemy tylko na krótką przejażdżkę więc wydaje się to niepotrzebne...”

Niestety, ale przebywanie krótkich odległości nie musi oznaczać, że niosą one ze sobą mniejsze ryzyko wypadku samochodowego, ponieważ większość wypadków ma miejsce na obszarach miejskich. Nawet przy  wypadkach o prędkościach wynoszących zaledwie 30 km/h, na fotelik samochodowy i dziecko oddziałują niezwykle duże siły. Jeśli dziecko siedzi przodem do kierunku jazdy, siły te dotyczą głównie obszaru głowy i szyi, gdy dziecko jest wypychane z siedzenia do przodu, podczas gdy fotelik samochodowy skierowany tyłem do kierunku jazdy pochłania większość sił, gdyż dziecko jest wpychane w fotelik. RWF będzie więc w tej sytuacji dobrym wyborem.

 

“Nasz samochód jest za mały na duży fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy”

Na tym zdjęciu możesz zobaczyć jeden z najmniejszych samochodów na świecie – Smart.

W tak małym samochodzie miejsce na nogi dla dziecka jest odpowiednie, nawet w przypadku zamontowania naszego największego fotelika iZi Plus. Foteliki do jazdy tyłem będą odpowiednie.

 

“Moje dziecko nie będzie mogło mnie oglądać i dlatego będzie czuć się niekomfortowo”

Inteligentne akcesoria, takie jak lusterko dziecięce, pozwalają Tobie i Twojemu dziecku widzieć się nawzajem podczas całej podróży, a Ty zawsze możesz mieć oko na malucha, aby upewnić się, że jest mu wygodnie i hest szczęśliwe.

 

“Buty dziecka będą dotykać oparcia tylnej kanapy i ubrudzą go” / “Nie chcę aby rama antyrotacyjna zostawiła wgłębienia na oparciu tylenj kanapy”

Umieszczenie w tym miejscu ochraniacza może rozwiązać oba problemy na raz: chroni kanapę samochodu przed zabrudzeniem, a także działa jako miękka warstwa, która zapobiega wgnieceniom.

 

“Siedząc tyłem moje dziecko nie będzie nic widzieć i będzie się nudzić”

Dzieci skierowane tyłem do kierunku jazdy zazwyczaj widzą o wiele więcej niż się spodziewamy. Wysoka pozycja siedząca w foteliku montowanym tyłem pozwala im widzieć jednocześnie przez boczne i tylne szyby. Usunięcie zagłówków tylnych siedzeń zapewnia im jeszcze szersze pole widzenia.

 

“Moje dziecko będzie narzekać, że podróżuje tyłem do kierunku jazdy ponieważ większość innych dzieci podróżuje przodem”

Podczas zmiany fotelika z nosidełka na fotelik dla malucha, dziecko tak naprawdę nie zna nic poza podróżowaniem tyłem do kierunku jazdy. Z rozmów z rodzicami dowiedzieliśmy się, że większość ich dzieci rzeczywiście rozumie, dlaczego podróżują tyłem do kierunku jazdy, kiedy rodzice wyjaśniają im to w sposób odpowiedni dla nich. Bezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu i zachęcamy do wyjaśnienia tego swoim dzieciom.

“Rozumiem, że podróżowanie tyłem jest 5 razy bezpieczniejsze w przypadku zderzeń czołowych, co jednak w przypadku zderzeń w tył samochodu?”

Oprócz uderzeń tylnych, które są statystycznie znacznie rzadsze niż zderzenia czołowe, należy również wziąć pod uwagę pewne aspekty fizyczne. Podczas jazdy tyłem do kierunku jazdy dziecko siedzi dalej od punktu uderzenia w zderzeniu tylnym, dzięki czemu dłuższa strefa zgniotu jest zapewniona nawet w samochodach z małym bagażnikiem. Dodatkowo, znacznie mniej sił wchodzi w grę w zderzeniu tylnym, ponieważ oba pojazdy poruszają się w tym samym kierunku, tak więc siły są rozłożone na oba samochody po równo. W przeciwieństwie do tego, w zderzeniu czołowym oba pojazdy są natychmiast zatrzymywane od pierwotnej prędkości do zera.

 
ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ