ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Fotel BeSafe montowany wyłącznie tyłem do kierunku jazdy po raz kolejny z najwyższym wynikiem bezpieczeństwa w teście ADAC

W jesiennej edycji niezależnego testu fotelików dziecięcych, Niemiecki Instytut Testowy ADAC/Stiftung Warentest przetestował fotelik BeSafe iZi Kid X3 i-Size. Z łącznym wynikiem Dobry (1,8) i rewelacyjnym wynikiem bezpieczeństwa Bardzo Dobry (1,1), iZi Kid X3 i-Size kontynuuje bezprecedensowe dziedzictwo bezpieczeństwa w tym, wyłącznie montowanym tyłem do kierunku jazdy, modelu fotelika.

W 2016, ADAC/Stiftung Warentest przyznał już historyczny wynik bezpieczeństwa fotelikowi iZi Kid X2 i-Size. Trzy lata później, najnowsza wersja tego modelu fotelika - iZi Kid X3 i-Size - zostaje przetestowany i potwierdza te same, wysokie bezpieczeństwo.

W jaki sposób nowe funkcje w foteliku iZi Kid X3 i-Size wpływają na wydajność testu?

Wraz z wprowadzeniem iZi Kid X3 i-Size wiosną 2019 r. dodaliśmy do tego fotelika dwie nowe funkcje: ulepszony mechanizm mocowania nakładki SIP+ (dodatkowa ochrona przed uderzeniem z boku) oraz bardziej miękka wkładka redukcyjna, która zapewnia szczególnie młodszym dzieciom dodatkowy komfort i wsparcie w siedzeniu.

Funkcje te nie mają wpływu na wydajność fotelika w warunkach laboratoryjnych, ale w rzeczywistości sprawiają, że codzienne podróże są wygodniejsze dla dzieci. Ułatwiają także obsługę fotelika rodzicom. Właśnie dlatego ciągłe doskonałe testy iZi Kid X3 i-Size mogą nie być zaskoczeniem, ale oczywiście są ponownie doskonałym potwierdzeniem lat doświadczeń związanych z bezpieczeństwem, które pojawiły się podczas opracowywania tego modelu fotelika.

Model fotelika samochodowego iZi Kid był udoskonalany przez wiele lat. Po raz pierwszy w 2010 roku był to pierwszy fotelik samochodowy, który pomyślnie przeszedł szwedzki test Plus. W 2014 roku iZi Kid i-Size stał się jednym z pierwszych zatwierdzonych normą i-size foteli samochodowych na rynku, a iZi Kid X2 i-Size był jednym z pierwszych foteli, które miały dodatkową ochronę przed uderzeniem z boku - coś, co od tego czasu zaczęło być odtworzane przez większość marek na rynku.

Dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa potwierdzają rosnący trend w kierunku dziecięcych fotelików samochodowych tyłem do kierunku jazdy

W BeSafe zrozumieliśmy znaczenie i zalety podróży tyłem do kierunku jazdy dla dzieci w wieku do co najmniej czterech lat już 30 lat temu. W 1989 r. opracowaliśmy nasz pierwszy fotelik dziecięcy skierowany tyłem do kierunku jazdy i od tego czasu promujemy i edukujemy na temat korzyści płynących z dłuższych podróży tyłem do kierunku jazdy.

Już w teście fotelików samochodowych ADAC / Stiftung Warentest wiosną 2019 r., włączenie naszego fotela przeznaczonego tylko do jazdy tyłem - iZi Modular RF i-Size - cztery lata po jego premierze, wysłało mocne sygnały o rosnącym znaczeniu fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy na rynku.

Kontynuując ten trend, bardzo cieszymy się z doskonałych wyników w zakresie bezpieczeństwa dziecięcych fotelików samochodowych skierowanych tyłem do kierunku jazdy, takich jak iZi Kid X3 i-Size, potwierdzonych w niezależnych testach i mamy nadzieję, że będzie to nadal zapewniać szerszą akceptację i zrozumienie dla podróżowania tyłem na rynkach na całym świecie.

Czytaj więcej:

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ