ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

 

Maj 2020

BeSafe iZi Twist i iZi Twist B i-Size uzyskały najwyższą ocenę bezpieczeństwa „Bardzo Dobry” w niezależnym teście fotelików samochodowych ADAC / Stiftung Warentest w maju 2020 r. Są jedynymi fotelikami dla malucha i 2w1, które w teście uzyskały ocenę „Bardzo dobry” pod względem bezpieczeństwa.

"Wysoce polecany" i 4 gwiazdki z 5 dla iZi Twist & iZi Twist B i-Size

 

 

Foteliki obrotowe BeSafe iZi Twist i iZi Twist B i-Size nie tylko otrzymały ogólny wynik "Dobry" przyznany przez niemiecką organizację ADAC i Stiftung Warentest, ale dodatkowo zostały ogłoszone jako "Wysoce polecany" przez szwajcarską organizację TCS i zdobyły 4 z 5 gwiazdek przez autriackie ÖAMTC.

Jesteśmy szczególnie dumni z ich wysokiej wydajności - dla nas w BeSafe - najważniejszej kategorii: w wyniku bezpieczeństwa. Oba fotele wypadły bardzo dobrze w teście zderzenia czołowego i zderzenia bocznego, dzięki czemu uzyskały najwyższy wynik bezpieczeństwa „Bardzo Dobry”. Pod względem bezpieczeństwa, to stawia je przed wszystkimi innymi fotelikami dla maluchów i fotelikami 2w1 od urodzenia, które zostały przetestowane w edycji Wiosna 2020 r.

To, co sprawia, że iZi Twist i iZi Twist B i-Size są tak wyjątkowe, to nie tylko ich wysoki poziom bezpieczeństwa, ale także to, że potrafią to osiągnąć, oferując najlepszą pozycję siedzącą dla dziecka w prawie wszystkich samochodach, dzięki Universal Level Technology ™.

Opracowany dla rzeczywistych sytuacji: Universal Level Technology™

Dla nas w BeSafe, równie ważne jest, abyśmy znaleźli rozwiązania bezpieczeństwa, które działają w rzeczywistych sytuacjach i podczas codziennego użytkowania, a nie tylko w testach laboratoryjnych. Właśnie dlatego postanowiliśmy wprowadzić Universal Level Technology™.

Badania konsumenckie i informacje zwrotne z rynków pokazały nam, że foteliki dziecięce montowane na pochyłych kanapach są dużym problemem dla rodziców i ich dzieci. Głowa u dziecka podróżującego tyłem do kierunku jazdy może wtedy łatwiej opadać do przodu. Zapobieganie temu jest szczególnie ważne w przypadku małych dzieci.

Dzięki Universal Level Technology ™ dziecko zawsze siedzi pod wygodnym kątem, bez względu na to, jak pochyła jest kanapa samochodu, ponieważ konstrukcja fotelika i bazy równoważy prawie każdy kąt kanapy. Jednak pozytywny efekt tej technologii nie jest uwzględniany w metodach testowych ADAC/Stiftung Warentest. Aby jednak zapewnić każdemu dziecku wygodną i zdrową pozycję w codziennym użytkowaniu, opracowaliśmy technologię Universal Level Technology ™.

W jaki sposób Universal Level Technology™ sprawia, że to możliwe

Co to ADAC i Stiftung Warentest i jak testują dziecięce foteliki samochodowe?

Dwa razy w roku niemiecka rada konsumencka Stiftung Warentest w imieniu ICRT (International Consumer Research & Testing) przeprowadza niezależny test nowych i odpowiednich fotelików samochodowych w Europie. Testy zderzeniowe i oceny bezpieczeństwa przeprowadzane są w obiekcie testowym ADAC, niemieckiego stowarzyszenia motoryzacyjnego. Pozostałe części testów wykonują austriackie i szwajcarskie stowarzyszenia motoryzacyjne, ÖAMTC i TCS.

Ocena bezpieczeństwa dziecięcego fotelika samochodowego jest kombinacją jego wydajności w badaniu zderzenia czołowego z prędkością 64 km/h oraz w badaniu zderzenia bocznego przy 27 km/h, a także oceny jego stabilności na kanapie pojazdu i przebiegu/pozycji pasa samochodowego. Ten wynik bezpieczeństwa stanowi 50% całkowitego wyniku.

Pozostała część obejmuje obsługę (40%) i ergonomię (10%), w których oceniane są takie aspekty, jak ryzyko niewłaściwego użytkowania, instalacji i deinstalacji, komfort, widok dla dziecka. Ponadto każdy fotelik jest dokładnie testowany pod względem posiadania szkodliwych chemikaliów i wynik zostaje obniżony, jeśli zostaną przekroczone ścisłe progi.

Więcej informacji o ADAC/Stiftung Warentest i ich testach

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ