ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

iZi Modular X1 i-Size to najbezpieczniejszy fotelik montowany w obu kierunkach w teście ADAC/Stiftung Warentest

Niezależny test konsumencki z oceną "Dobry" / "Bardzo polecany"

Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejszym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie fotelika. Dlatego zawsze powinieneś zapoznać się z najnowszymi, niezależnymi wynikami ADAC / Stiftung Warentest przed podjęciem decyzji o zakupie. W tym teście, bezpieczeństwo fotelika stanowi 50% ogólnej oceny, następnie obsługa (40%) i ergonomia (10%).

Jesienią 2020 roku, w niezależnym teście fotelików samochodowych ADAC, przetestowany został iZi Modular X1 i-Size wraz z innymi fotelikami dla dzieci. Wyniki testu są dla nas powodem do dumy: ocena bezpieczeństwa 1,7, łączna ocena „Dobry” (2,0) przyznana przez ADAC i „Bardzo polecany” przez TCS! Dzięki tej wspaniałej wydajności, iZi Modular X1 i-Size przekracza już dobry wynik 2,4 uzyskany przez swojego poprzednika (iZi Modular i-Size), który był testowany w 2016 roku.

Ten wspaniały wynik sprawia, że iZi Modular X1 i-Size jest najlepiej działającym fotelikiem montowanym w obu kierunkach (co oznacza, że może być używany tyłem i przodem do kierunku jazdy) w 2020 roku - zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i ogólnej oceny.

iZi Modular X1 i-Size to zaktualizowana wersja poprzednika - iZi Modular i-Size - stąd w nazwie znajdziemy „X1”. Wprowadzona na początku 2020 r. aktualizacja fotelika obejmuje nowe nakładki naramienne - Ergo-Move Shoulder Pads™ - nową, przesuwaną konstrukcję do mocowania dodatkowej ochrony bocznej SIP+, a także innowacyjną konstrukcję BeSafe chroniącą przed uderzeniami bocznymi: Dynamic Force Absorber™.

Wynik bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej imponujący, niż wygląda!

„Dobry” (1,7) wynik bezpieczeństwa iZi Modular X1 i-Size jest szczególnie imponujący, biorąc pod uwagę, w jaki sposób ADAC/Stiftung Warentest publikuje wyniki testów zderzeniowych. Opublikowana ocena bezpieczeństwa nie jest średnią ze wszystkich możliwości użytkowania fotelika samochodowego, ale pokazuje tylko najgorszy wynik. Oznacza to, że gdy fotelik może być używany zarówno tyłem do kierunku jazdy, jak i przodem do kierunku jazdy, tak jak iZi Modular X1 i-Size, opublikowana ocena zderzenia czołowego jest wynikiem użycia fotelika wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Wynik bezpieczeństwa fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, nie jest w ogóle pokazywany w punktacji.

Oznacza to, że opublikowane wyniki bezpieczeństwa dają konsumentowi „gwarantowaną minimalną wydajność” - a podczas korzystania z iZi Modular X1 i-Size tyłem do kierunku jazdy, bezpieczeństwo tego fotelika jest jeszcze większe! Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich rodziców, aby przewozili dziecko tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, przynajmniej do 4 roku życia (przeczytaj, dlaczego podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejsze). iZi Modular X1 i-Size umożliwia dzieciom wygodne podróżowanie tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania z kilkoma pozycjami odchylenia i regulowaną przestrzenią na nogi.

Co to ADAC, ÖAMTC i Stiftung Warentest? Co zawiera ten test? Przeczytaj o tym wszystkim tutaj

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ