ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

 

Czym jest Test Plus?

Jest wiele rzeczy, które jako rodzic musisz rozważyć wybierając fotelik dla dziecka. Czy jest on zatwierdzony dla mojego dziecka? Jak długo dziecko może z niego korzystać? Czy pasuje do naszego samochodu? Czy jest łatwy w instalacji? Oto niektóre z wielu istotnych kwestii, które rodzic musi rozważyć przed wyborem fotelika samochodowego. Ważne jest, aby pamiętać, że jest sprawa, która jest ważniejsza niż jakakolwiek inna - Bezpieczeństwo!

 

Test Plus

Wszystkie foteliki samochodowe dla dzieci na rynku europejskim i skandynawskim muszą być homologowane zgodnie z normą  ECE R44 lub UN R129.

Test Plus jest dobrowolnym zatwierdzeniem, na które producenci fotelików samochodowych mogą się zdecydować do przetestowania swojego produktu. Fotelik dziecięcy zatwierdzony zgodnie z testem Plus przeszedł najtrudniejszy test zderzeniowy i otrzymał dodatkowe oznaczenie jako dowód.

 

Test Plus mierzy obciążenie szyi manekinów do testów zderzeniowych, a wymagania dotyczące maksymalnego obciążenia są bardzo trudne.

Test Plus ma tak surowe wymagania, że foteliki samochodowe skierowane przodem do kierunku jazdy nie będą w stanie ich spełnić. Myślenie kryjące się za testem polega na tym, że żadne dziecko siedzące w foteliku samochodowym zatwierdzonym przez Plus Test nie doznałoby poważnych obrażeń / zagrażających życiu podczas kolizji.

Test wykonywany jest w dwóch kategoriach: dla fotelików do 18 kg i dla fotelików do 25 kg. Warunkiem zaliczenia testu jest nieprzekroczenie nacisku na szyję, które grozi jej złamaniem. Obciążenia kształtują się następująco: dla 3 latka ta siła wynosi 122kg, dla 6 latka 164 kg.
Kryteria zostały jasno określone, dzięki współpracy ze specjalistami od bezpieczeństwa z Volvo.

Plus Test został opracowany w ramach współpracy między VTI, NTF (Swedish National Society for Road Safety), Folksam, SIS (Swedish Standards Institute) i specjalistami z Volvo.

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ