ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Szwedzki Test Plus

jest tak bardzo wymagający, że przejść mogą go jedynie foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy.

Najważniejsze założenia Test Plus:

DOBRZE WIEDZIEĆ: Kiedy zmienić fotelik dla dziecka

Wszystkie dziecięce foteliki samochodowe na rynku europejskim i skandynawskim muszą być homologowane zgodnie z przepisami ECE R44 lub UN R129. Producenci mogą testować swoje produkty w dodatkowych, niezależnych testach, na czele których znajduje się Test Plus.

Wymagania w Teście Plus są tak surowe, że dziecięce foteliki samochodowe zwrócone przodem do kierunku jazdy nie byłyby w stanie ich spełnić.

Myślą leżącą u podstaw tego testu jest to, że żadne dziecko siedzące/podróżujące w foteliku samochodowym z certyfikatem Plus Test nie dozna żadnych poważnych lub zagrażających życiu obrażeń podczas kolizji.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Test może być dobrowolny na papierze, ale w rzeczywistości nie tak go postrzegamy. BeSafe zawsze stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, a Test Plus ma dla nas najwyższe znaczenie, gdy wprowadzamy nowy fotelik, odpowiadający temu testowi.

Gwarancja

National Society for Road Safety (NTF) w Szwecji jest organizacją publikującą Test Plus. Sam test jest realizowany przez Szwedzki Krajowy Instytut Badawczy Dróg i Transportu.

Fotelik samochodowy zatwierdzony w ramach Plus Test otrzymał dodatkowe oznaczenie jako dowód, dając rodzicowi gwarancję, że dziecko będzie jeszcze bezpieczniejsze w razie wypadku:

W oświadczeniu dla BeSafe, dyrektor ds. Komunikacji w NTF, Rickard Cosini, wyjaśnia, dlaczego ich zdaniem szwedzki Test Plus ma tak duże znaczenie zarówno dla dziecka, jak i rodzica:

- Jeśli to możliwe, NTF zawsze zaleca wybór dziecięcego fotelika samochodowego z zatwierdzeniem szwedzkiego Plus Test. Wybierając fotelik z oznaczeniem Plus Test, masz potwierdzoną gwarancję, że Twoje dziecko nie będzie narażone na zagrażające życiu obciążenie szyi podczas zderzenia czołowego. Zachęcamy również osoby wybierające fotele zatwierdzone do 25 kg, aby zminimalizować ryzyko niewłaściwego użytkowania. Pozwala to dzieciom podróżować tyłem do kierunku jazdy w tym samym foteliku, aż nadejdzie czas, aby przestawić się na podróżowanie przodem do kierunku jazdy.

Czytaj więcej: Międzynarodowe testy fotelików dziecięcych

 

BeSafe posiada kilka fotelików zatwierdzonych znakiem Test Plus:

iZi Twist B i-Size
 
iZi Twist i-Size
 
iZi Plus X1
 
iZi Kid X3 i-Size
ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ