ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Mocny wynik testu ADAC dla fotelika iZi Modular RWF i-Size wysyła ważną wiadomość dla fotelików montowanych tyłem

W maju 2019 roku Niemiecki Instytut Testowy ADAC/Stiftung Warentest opublikował wyniki nowo przetestowanych fotelików. Fotelik montowany wyłącznie tyłem do kierunku jazdy iZi Modular RWF i-Size wykazał wysoki poziom bezpieczeństwa i ogólny wynik dobry, a jego przetestowanie 4 lata po wprowadzeniu Koncepcji Modularnej iZi Modular dowodzi rosnącej akceptacji do wydłużania przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy.

 

Czym jest iZi Modular RWF i-Size?

Jesienią 2015 roku wprowadziliśmy koncepcję iZi Modular jako jedną z pierwszych koncepcji, które wykorzystały tę samą bazę ISOfix zarówno dla fotelika dla niemowlaka, jak i dla malucha i szybko stała się niezwykle popularna. W tamtym czasie, koncepcja iZi Modular dostępna w Niemczech składała się z fotelika dla niemowlaka skierowanego tyłem do kierunku jazdy (iZi Go Modular i-Size) oraz fotelika dla malucha montowanego zarówno tyłem jak i przodem do kierunku jazdy (iZi Modular i-Size). Wyniki tych fotelików w teście ADAC/Stiftung Warentest wykazały dobre lub bardzo dobre wyniki w poszczególnych kategoriach testu.

Wersja fotelika dla malucha montowana wyłącznie tyłem do kierunku jazdy - iZi Modular RWF i-Size - została pierwotnie opracowana dla rynków skandynawskich, gdzie umożliwianie dzieciom podróżowanie tyłem do kierunku jazdy do co najmniej 4 roku życia ma długą historię i jest często stosowane. Wraz z rosnącym zrozumieniem i akceptacją do wydłużania podróżowania tyłem do kierunku jazdy w innych krajach, cieszymy się, że ADAC/Stiftung Warentest włączył do testu w 2019 roku fotelik iZi Modular RWF i-Size.

Mocny wynik bezpieczeństwa 1,4 w zderzeniu bocznym

W wiosennej edycji testu ADAC fotelik iZi Modular RWF i-Size uzyskał świetny łączny wynik 1,9 i wykazał się znakomitymi osiągami pod względem bezpieczeństwa. Mocny wynik 1,7 w zderzeniu czołowym podkreśla doskonałą ochronę podczas jazdy tyłem do kierunku jazdy, co iZi Modular RWF i-Size udowodnił już wcześniej zdając szwedzki testu Plus.

W BeSafe już od dawna wiemy o znaczeniu ochrony przed uderzeniami bocznymi i nieustannie pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa w razie wypadku przy zderzeniu bocznym. Wysoki wynik 1,4 w zderzeniu bocznym w iZi Modular RWF i-Size pokazuje, że intensywne prace rozwojowe były tego warte i że Twoje dziecko jest doskonale chronione w tym foteliku

 

Dlaczego wyniki testu ADAC dla fotelika iZi Modular RWF i-Size są tak ważne dla przewożenia tyłem do kierunku jazdy

Wynik fotelika iZi Modular RWF i-Size w teście ADAC dowodzi, że wspólny argument przeciwko fotelikom skierowanym tyłem do kierunku jazdy jest niewłaściwy. Sceptycy często twierdzą, że foteliki skierowane tyłem do kierunku jazdy źle radzą sobie z uderzeniami bocznymi - a wynik oceny bezpieczeństwa zderzenia bocznego fotelika iZi Modular RWF i-Size pokazuje, że właśnie fotelik skierowany wyłącznie tyłem do kierunku jazdy może faktycznie chronić dziecko doskonale w zderzeniu bocznym i być na szczycie listy testowanych fotelików.

Co równie ważne, to fakt, że iZi Modular RWF i-Size został włączony do testu 4 lata po jego wprowadzeniu na rynek i 3 lata po teście na jego bliźniaczym bracie w wersji „combi” (iZi Modular i-Size), i wysyła wyraźny sygnał: fotelikie montowane tyłem do kierunku jazdy są przyszłością.

Jako firma skandynawska, w BeSafe opracowaliśmy nasz pierwszy fotel skierowany tyłem do kierunku jazdy już w 1989 roku. Od tamtej pory promujemy i edukujemy na temat korzyści płynących z wydłużania podróży tyłem do kierunku jazdy, zwłaszcza w krajach, w których tradycyjnie są one skierowane przedem, takich jak Niemcy. Z niemieckim instytutem testowym ADAC / Stiftung Warentest, w którym obecnie został przetestowany montowany wyłącznie tyłem do kierunku jazdy iZi Modular RWF i-Size wraz z innymi, nowo opracowanymi fotelikami, jesteśmy dumni i pewni przyszłej akceptacji dla fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy - i życia dzieci, które mogą ocalić.

WIĘCEJ O FOTELIKU IZI MODULAR RWF I-SIZE - PRZECZYTAJ

DLACZEGO PODRÓŻOWANIE TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY JEST 5X BEZPIECZNIEJSZE? ZOBACZ

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ