ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

SIP+ - Dodatkowa Ochrona Boczna

Uderzenia boczne są drugim najczęstszym źródłem poważnych obrażeń wśród dzieci w wypadkach samochodowych. Dlatego BeSafe opracował unikalną innowację SIP+ - dodatkową ochronę przed uderzeniami bocznymi. SIP+ robi różnicę, a my wyjaśnimy ci dlaczego.

 

Co to jest SIP+?

SIP+ to dodatkowa funkcja bezpieczeństwa umieszczona z boku fotelika samochodowego BeSafe. Został skonstruowany tak, aby pochłaniać energię i zmniejszać obciążenie szyi i głowy dziecka nawet o dodatkowe 20% w przypadku zderzenia bocznego.

Jak to działa?

SIP+ jest montowany z boku fotela od strony drzwi samochodu i działa na dwa sposoby. Po pierwsze, SIP+ zmniejsza odległość między siedzeniem a drzwiami, tym samym skracając ruch, który będzie miał miejsce w przypadku zderzenia bocznego. Mniej ruchu oznacza mniejszą siłę działającą na dziecko. Po drugie, SIP+ działa jak strefa zgniotu samochodu i pochłania energię zderzenia bocznego.

Dlaczego ochrona boczna jest ważna?

Dzieci są szczególnie narażone na uderzenia boczne. Siedząc dość wysoko w samochodzie, są mniej osłonięte metalowymi częściami karoserii. Ponadto samochody nie mają stref zgniotu po bokach, tak jak w przedniej części pojazdu. W rezultacie sam samochód pochłania bardzo mało energii uderzenia w zderzeniu bocznym.

Dlatego ochrona przed uderzeniem bocznym zapewniana przez fotelik samochodowy jest niezbędna, aby chronić dzieci w najlepszy możliwy sposób. Wszystkie foteliki BeSafe mają materiał pochłaniający energię w bocznych skrzydłach i głębokich zagłówkach fotelika. Dodatkowa ochrona przed uderzeniem bocznym SIP+ dodatkowo zmniejsza siły działające na głowę i szyję dziecka nawet o dodatkowe 20% podczas zderzenia bocznego.

 

foteliki samochodowe z dodatkową ochroną boczną SIP+

Testy potwierdzają, że SIP+ robi różnicę

W wiosennej edycji testu fotelików dziecięcych ADAC / Stiftung Warentest w 2016 roku, przetestowano trzy foteliki BeSafe. Wszystkie trzy foteliki samochodowe BeSafe były wyposażone w SIP+, i wszystkie trzy fotele BeSafe uzyskały „Bardzo dobre” oceny bezpieczeństwa w przypadku zderzenia bocznego..
SIP+ w połączeniu z wyjątkową ochroną w przypadku zderzenia czołowego spowodowało, że iZi Kid X2 i-Size osiągnął historyczny wynik bezpieczeństwa na poziomie 1,1 - najlepszy wynik bezpieczeństwa wśród 65 wcześniej przetestowanych foteli w tej kategorii.
Przeczytaj więcej o wynikach testu ADAC 2016

Które produkty posiadają SIP+?

BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size, BeSafe iZi Go Modular i-Size, iZi Twist B i-Size, iZi Modular X1 i-Size, iZi Modular i-Size, iZi Twist i-Size, iZi Turn i-Size, iZi Plus X1, iZi Kid X3 i-Size i iZi Combi X4 ISOfix posiadają w zestawie SIP+. SIP+ można również kupić jako wyposażenie dodatkowe i można go stosować w iZi Plus, iZi Comfort X3 i iZi Comfort X3 ISOfix w celu poprawy ochrony przed uderzeniem z boku. .

Dlaczego BeSafe włożyło dodatkowy wysiłek w rozwój SIP+?

Koncentrując się na dzieciach i prawdziwym życiu, tworzymy najlepsze warunki, w których nasze foteliki będą działać. Jednak nigdy nie będziemy zadowoleni! Ciągle rozwijane są nowe innowacje, aby nasze produkty były jeszcze bezpieczniejsze i jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika. Jeśli znajdziemy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w samochodach, zrobimy to.
Dowiedz się więcej o filozofii BeSafe

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ