ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

kurtka zimowa w foteliku

Kurtki zimowe w samochodzie

– Naucz się dlaczego powinienieś się ich pozbyć –

 

Pozwalanie dzieciom na noszenie kurtek zimowych w fotelikach samochodowych jest częstym błędem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego należy zdejmować grube zimowe ubrania przed umieszczeniem dziecka w foteliku samochodowym. Ponadto, uzyskaj sześć bezpiecznych alternatyw dla utrzymywania dzieci w cieple w samochodzie.

 

4 minuty czytania

 

W BeSafe wiemy, że ochrona Twojego dziecka i zapewnienie mu bezpieczeństwa jest priorytetem, bez względu na to, czy jest w szkole, na wakacjach, w domu czy w tym przypadku: w samochodzie. Dbanie o bezpieczeństwo twojego syna lub córki jest w końcu powodem, dla którego masz zamontowany fotelik samochodowy. Porozmawiajmy więc o tym, dlaczego powinieneś unikać połączenia kurtek zimowych z fotelikami.

Gdy temperatura spada, a Ty chronisz dziecko przed zimnem, które jest na zewnątrz za pomocą zimowych kurtek, zdejmowanie ich przed jazdą niekoniecznie jest czymś, co przychodzi komuś do głowy. Dlatego my, jako producent fotelików samochodowych, robimy co w naszej mocy, aby przekazać następujące przesłanie każdego roku przed nastaniem zimy: w razie wypadku lub nawet ostrego hamowania uprząż fotela może nie być prawidłowo napięta na ciele dziecka jeśli noszą zimową kurtkę. W rezultacie fotelik samochodowy nie jest w stanie utrzymać dziecka na tyle, na ile został zaprojektowany.

 

Dlaczego ciepłe kurtki są niebezpieczne w samochodzie?

Większość kurtek zimowych wypełniona jest pierzem, który jest zaprojektowany tak, by zapewnić dziecku ciepło poprzez wytworzenie grubej „przestrzeni powietrza” pomiędzy twoim dzieckiem i zimnym powietrzem.

Jednakże, umieszczając dziecko w foteliku samochodowym z założoną kurtką, jej grubość może uniemożliwić zaciśnięcie pasów uprzęży cna górnej części ciała dziecka.

 
winter jackets in car seats instruction 1

Na tym zdjęciu wydaje się, że pasy uprzęży są mocno zaciągnięte.

winter jackets in car seats instruction 5

Zachowując te same zaciśnięcie uprzęży a następnie ściągając kurtkę, widać, że między ciałem dziecka a uprzężą jest sporo wolnej przestrzeni.

winter jackets in car seats instruction 6

Porównując poprzednie zdjęcie, ta fotografia ukazuje, jak prawidłowo powinna być zaciągnięta uprząż w foteliku samochodowym.

 

W przypadku zderzenia, podczas którego dziecko jest wypychane z fotelika i uprzęży, siły są tak silne, że powietrze w kurtce zostaje uwolnione a kurtka zostaje skompresowana. To powoduje, że twoje dziecko ma w tym momencie kilkucentymetrową przestrzeń między ciałem a uprzężą, która w efekcie nie trzyma dziecka ciasno i bezpiecznie.

Tak więc podróżując z dzieckiem w samochodzie zimą, zdecydowanie unikaj zakładania dziecku grubych kurtek zimowych.

 

Co mogę zrobić aby zapewnić mojemu dzieckuciepło bez konieczności zakładania kurtki w samochodzie?

winter jackets car seats correct

1. Używaj śpiworków zaprojektowanych do fotelików samochodowych.

Śpiworki do fotelików samochodowych BeSafe zostały specjalnie zaprojektowane do używania w fotelikach samochodowych. Otwory w tylnej części śpiworka pozwalają na przeciągnięcie pasów uprzęży do wewnętrznej części śpiworka. Dzięki temu mamy możliwość ciasnego zapięcia dziecka, a ciepły śpiworek spełni swoją rolę utrzymania ciepła.

2. Umieść butelkę z gorącą wodą w foteliku na 5-10 minut przed odjazdem (ale oczywiście wyciągnij ją przed użyciem fotelika)

Umieszczając ciepłą butelkę w foteliku na 5 do 10 minut, możesz z łatwością zapewnić, że dziecko nie usiądzie na zimna powierzchnię. Tą sugestię otrzymaliśmy od użytkowników fotelików BeSafe, dziękujemy!

3. Niech twoje dziecko nosi ubrania wykonane z polaru lub wełny

Te materiały oferują dobre właściwości izolacyjne, jednak nie są na tyle grube aby uniemożliwić ciasne zapięcie uprzęży.

4. Załóż dziecku kurtkę „ze złej strony” po zapięciu uprzęży

Umieść dziecko w foteliku bez założonej kurtki i mocno zaciągnij uprząż. Następnie załóż dziecku kurtkę „ze złej strony”. W ten sposób nałożona kurtka ochroni dziecko przed chłodem.

5. Zawsze miej dodatkowy kocyk w samochodzie

Pozwól dziecku na otulenie się jego ulubionym kocykiem. Dzięki temu dziecku będzie ciepło i przytulnie i co najważniejsze, będzie bezpieczne podczas podróży samochodem.

6. Niech Twoje dziecko nosi założone ponczo

Podczas gdy Twoje dziecko ma założone ponczo, jego tylną część umieść za fotelik, tak aby znajdowała się między fotelikiem a oparciem kanapy. Przednią częścią nakryj zapięte dziecko w foteliku. W ten sposób pod ponczem stworzy się swego rodzaju cieplna bańka a żadna grubsza warstwa materiału nie będzie znajdować między uprzężą a dzieckiem.
Jeżeli nie jesteśmy w posiadaniu poncza, ten sam efekt możemy osiągnąć poprzez wycięcie w kocyku otworu na głowę. Upewnij się jednak, że tylna część poncza/koca leży luźno na foteliku i nigdzie nie jest zatrzaśnięta. Tą sugestię otrzymaliśmy od użytkowników fotelików BeSafe, dziękujemy!

Jak mogę poinformować większą ilość rodziców o tym?

Jednym ze sposobów jest uświadamianie rodziców o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą używanie kurtek zimowych w fotelikach samochodowych oporze wywieszanie plakatów w przychodniach i rozdawanie ulotek. Możesz również udostępniać nasze posty na Facebooku, aby takie wiadomości docierały do jak największej liczby odbiorców.

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ