ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

 

ECE R 44 04

ECE R 44 04 to europejski standard homologacji. Dziecięce foteliki samochodowe są testowane podczas zderzeń czołowych przy prędkości 50 km/h i podczas zderzeń z tyłu przy prędkości 30 km/h z użyciem manekinów oraz instrumentów pomiarowych, zaprojektowanych, by zobaczyć, na ile skutecznie foteliki samochodowe chronią manekiny. Obecnie wszystkie foteliki samochodowe sprzedawane w Norwegii muszą posiadać homologację ECE 44 03 lub ECE R 44 04 


ADAC

ADAC jest organizacją reprezentującą interesy właścicieli samochodów w Niemczech, która organizuje testy dziecięcych fotelików samochodowych. Przeprowadzane testy są o około 50% bardziej wymagające lub bardziej rygorystyczne niż normy ECE R4404. W testach tych 50% uwagi skupione jest na wynikach wypadków, a 50% przypada na przyjazność dla użytkownika, komfort, instrukcje użytkowania oraz metody montażu itd. Zastosowanie mają najniższe rezultaty. Przeprowadzane są zderzenia czołowe i boczne. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ dzieci mogą odnieść znacznie poważniejsze obrażenia przy zderzeniach bocznych niż przy czołowych.

 

Stiftung Warentest

Stiftung Warentest jest niemiecką organizacją konsumencką. Zarządza i przeprowadza testy w imieniu Międzynarodowej Organizacji Badań i Testów Konsumenckich (ICRT). Stiftung Warentest przeprowadza swoje własne testy we współpracy z ADAC. Testy te są przeprowadzane przy zastosowaniu zderzeń czołowych z prędkością 64 km/h oraz zderzeń bocznych, podczas gdy ECE R 44 testuje jedynie zderzenia czołowe i tylne. 

 

Test Plus

VTI oraz NTF wprowadziły Test Plus w Szwecji w 2009 roku. Test ten przyznaje znak jakości fotelikom, które są wystarczająco dobre, wy zdobyć rekomendację w Szwecji. Wymagania Testu Plus są tak wysokie, że foteliki skierowane przodem do kierunku jazdy nie są w stanie im sprostać. Ideą testu jest, by żadne dziecko, siedzące w foteliku z atestem Plus Testu nie odniosło podczas wypadku  żadnych poważnych lub zagrażających życiu obrażeń.  

 

Raport konsumencki

Europejskie organizacje konsumenckie są członkami ICRT i publikują swój własny raport z testów. Testy te jednak są kopiami testów Stiftung Warentest i ADAC, tyle, że w innej formie. Na przykład w Wielkiej Brytanii znajduje się „WHICH?”

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ