ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Który fotelik dla jakiego wieku dziecka?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie otrzymujemy, jest: "kiedy moje dziecko powinno przejść na następny fotelik samochodowy?" - i jest to zarówno świetne jak i bardzo ważne pytanie! Różne przepisy koncentrujące się na wadze, wzroście i wieku dziecka mogą sprawić, że będzie to dość mylące. Wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka jest pierwszym i najważniejszym krokiem do bezpiecznej podróży.

 

BeSafe posiada 3 typy fotelików: dla niemowlaka, dla malucha, dla dziecka. Mówimy o nich Grupa 1, Grupa 2 i Grupa 3

jaki fotelik dla jakiego wieku dziecka

Grupa 1 – Fotelik dla niemowlaka

Użytkowanie:

Fotelik samochodowy dla niemowlaka jest pierwszym fotelikiem, którego dziecko będzie używać od narodzin do około 12 miesiąca życia, plus minus kilka miesięcy w zależności od wzrostu. Najbardziej praktyczny przewodnik dla ciebie dotyczący właściwego czasu na zmianę fotelika to: kiedy najwyższy punkt głowy dziecka osiąga najwyższy punkt fotelika i kiedy dziecko może trzymać głowę nieruchom - to czas na następny etap fotelika samochodowego!

Instalacja:

Fotelik samochodowy dla niemowlaka jest zawsze montowany tyłem do kierunku jazdy. Może być zainstalowany za pomocą pasa samochodowego lub bazy ISOfix, przy czym obie są równie bezpieczne, gdy są prawidłowo zamontowane.

O czym należy pamiętać wybierając fotelik dla niemowlaka:

Wybierając fotelika dla niemowlaka, rekomendujemy w BeSafe aby przemyśleć poniższe kwestie:
– Wybierz fotelik z 5-punktową uprzężą wewnętrzną aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo
– Upewnij się, że fotelik będzie rosnąć razem z dzieckiem i że uprząż jest łatwa w regulacji na wysokość
– Baza ISOfix sprawi, że każdy dzień użytkowania fotelika będzie prostszy a instalacja szybsza
– Wybierz lekki fotelik, który sprawi, że jego noszenie będzie prostsze i bardziej komfortowe
– Osłona przeciwsłoneczna, która nie jest przytwierdzona do pałąka, może sięgac dalej ochraniając jednocześnie Twoje dziecko przed promieniami zachodzącego słońca i wiatrem
– Fotelik zgodny z homologacją i-Size był testowany pod kątem zderzeń bocznym

Foteliki dla niemowlaka BeSafe:

BeSafe oferuje dwa foteliki dla niemowlaka: BeSafe iZi Go X1 i BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size.

jak dobrać fotelik do wieku dziecka

Grupa 2 – Fotelik dla malucha

Użytkowanie:

Fotelik dla malucha to drugi fotelik dla Twojego dziecka. Może być stosowany od około 6 miesięcy do 4 lat, w zależności od wzrostu i masy ciała dziecka. Gdy ramiona Twojego dziecka nie będą się już znajdowały pod zagłówkiem ustawionym w maksymalnej pozycji, to znak, że Twoje dziecko wyrosło z fotelika i powinno przesiąść się na fotelik z grupy 3.

Zgodnie z homologacją UN R129 (i-Size), dzieci muszą podróżować tyłem do kierunku jazdy do 15 miesięca życia, jednak my w BeSafe zalecamy, aby dziecko podróżowało w tym kierunku do co najmniej 4 lat, a najlepiej dłużej. Niektóre foteliki w tej grupie mogą być używane zarówno do tyłem jak i przodem do kierunku jazdy.

Dodatkowy test zwany Testem Plus zapewnia, że fotelik samochodowy został poddany bardziej rygorystycznym testom zderzeniowym niż wymagają tego przepisy. Tylko foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy mogą być homologowane zgodnie z Testem Plus.

Instalacja:

Foteliki dla maluchów mogą być instalowane z bazą ISOfix lub za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego. Fotelik może być skierowany wyłącznie do tyłem do kierunku jazdy, tyłem lub przodem do kierunku jazdy (fotelik Combi) lub tylko przodem do kierunku jazdy.

O czym należy pamiętać wybierając fotelik dla malucha:

Twoje dziecko będzie korzystało z tego fotelika przez około 3-4 lata, a w ciągu tych lat wiele się wydarzy. Właśnie dlatego BeSafe zaleca rozważenie następujących kwestii przy wyborze fotelika dla malucha:
– Twoje dziecko będzie rosnąć podczas użytkowania fotelika, dlatego ważne jest, aby fotelik rósł razem z dzieckiem, zarówno na wysokość, jak i w przestrzeni dla nóg.
– Ponieważ udowodniono, że podróżowanie tyłem do kierunku jazdy jest pięciokrotnie bezpieczniejsze dla dzieci w wieku do min. 4 lat, upewnij się, że fotelik samochodowy oferuje wystarczającą ilość miejsca do zastosowania się do tego zalecenia.
– Fotelik samochodowy zamontowany z systemem ISOfix można szybciej przenosić między samochodami i łatwo go instalować. Wybierz fotelik samochodowy ze wskaźnikami sygnalizującymi prawidłowe ustawienie  izamocowanie fotelika.
– Fotelik samochodowy ze zdanym Testem Plus został poddany bardziej rygorystycznym testom zderzeniowym niż wymagały tego ECE R44 / 04 i UN R129, zapewniając w ten sposób jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Foteliki dla malucha BeSafe: 

BeSafe oferuje kilka fotelików samochodowych dla maluchów, które można zainstalować z bazą ISOfix lub z pasem samochodowym.

Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, instalacja za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego: iZi Plus X1, iZi Plus
Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, instalacja za pomocą ISOfix: iZi Kid X2 i-Size
Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, instalacja za pomocą bazy ISOfix: iZi Modular i-Size RF

Fotelik montowany tyłem/przodem do kierunku jazdy, instalacja za pomocą ISOfix: iZi Combi X4 ISOfix
Fotelik montowany tyłem/przodem do kierunku jazdy, instalacja za pomocą bazy ISOfix: iZi Modular i-Size

Fotelik montowany przodem do kierunku jazdy, instalacja za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego: iZi Comfort X3
Fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, instalacja za pomocą ISOfix: iZi Comfort X3 ISOfix

dobór fotelika dla dziecka


Grupa 3 – Fotelik dla dziecka z wysokim oparciem

Użytkowanie:

To jest fotelik samochodowy, z którego dziecko będzie korzystało najdłużej. Zgodnie z prawem dziecko powinno podróżować w zatwierdzonym foteliku samochodowym co najmniej do 135 cm wzrostu lub 12 lat, w zależności od tego, co nastąpi najwcześniej. Używanie fotelika z wysokiem oparciem zamiast podstawki zapewnia dziecku ochronę boczną podczas całego okresu użytkowania.

Instalacja:

Fotelik dla dziecka z wysokim oparciem można instalować za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego i/lub ISOfix.

O czym należy pamiętać wybierając fotelik dla dziecka:

– Wybierz fotelik dla dziecka z wysokim oparciem, którego nie można zdemontować. W ten sposób Twoje dziecko jest chronione przed zderzeniami bocznymi podczas całego etapu użytkowania.
– Jednym z najczęstszych problemów związanych z niewłaściwym użytkowaniem jest umieszczenie pasa samochodowego w prowadnicach biodrowych, dlatego wybierz fotelik, który ich nie posiada.
– Foteliki z wysokim oparciem są umieszczone w nieco pionowej pozycji w samochodzie, dlatego wybierz fotelik, które można odrobinę odchylić w trakcie podróży.

Foteliki z wysokim oparciem BeSafe:

BeSafe oferuje trzy foteliki z wysokim oparciem: iZi Flex FIX i-Size, który może być instalowany za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego i/lub ISOfix, iZi Up X3, który można instalować wyłacznie za pomocą 3-punktowego pasa samochdowego, i iZi Up X3 Fix, który dodatkowo można instalować za pomocą ISOfix.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy rozwiać wątpliwości jaki fotelik dla jakiego wieku dziecka wybrać.

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ