ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Podróż powrotna z dzieckiem do domu po porodzie

Podróż powrotna do domu po porodzie

 

5 minut czytania

Noworodki w fotelikach - 6 rzeczy do przygotowania do podróży

Czy będziesz rodzicem po raz pierwszy? W tym artykule zebraliśmy nasze najlepsze wskazówki dotyczące przygotowania się do pierwszej podróży z dzieckiem po porodzie.

Pytania zadane w tym artykule:

 • Dlaczego należy przećwiczyć instalowanie fotelika w samochodzie?
 • Jaka jest odpowiedia odzież dla Twojego dziecka podczas opuszczania szpitala?
 • Jak prawisłowo umieścić i zapiąć dziecko w foteliku?
 • Jak wyregulować fotelika tak, aby był odpowiedni dla Twojego dziecka?
 • Dlaczego System Podróżny ułatwi Ci życie?

1. Przećwicz instalowanie fotelika w samochodzie zanim narodzi się dziecko

Prawdopodobnie wybrałeś już fotelik dla dziecka - ale jeśli nie, możesz przeczytać więcej o fotelikach samochodowych BeSafe. Foteliki samochodowe BeSafe mają dwie opcje instalacji. Pierwszą opcją i tą, którą zalecamy, jest baza ISOfix. Jest to prosta i elastyczna opcja, która oszczędza czas za każdym razem, gdy wsiadasz i wysiadasz z samochodu. Alternatywą numer dwa jest zapięcie fotelika za pomocą 3-punktowego pasa samochodowego. Obie opcje są równie bezpieczne, jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie. Cokolwiek wybierzesz, zalecamy, abyś przećwiczył instalację przed narodzeniem dziecka, abyś czuł się bezpiecznie podczas wykonywania tego po wyjściu ze szpitala. Pamiętaj, aby zawsze wyłączać poduszkę powietrzną po zamontowaniu fotelika samochodowego na przednim fotelu samochodu!

2. Zaplanuj co dziecko powinno mieć założone podczas opuszczania szpitala

Jeśli Twoje dziecko rodzi się podczas chłodniejszych miesięcy w roku, dobrze byłoby zaplanować, jak powinno być ubrane podczas opuszczania szpitala. Dzieci nigdy nie powinny nosić grubych ubrań w fotelikach samochodowych. Zamiast tego powinny mieć ubraną zwykłą odzież i nałożony śpiworek (przystosowany do używania w foteliku samochodowym). Śpiworki są dostępne w różnych wariantach, zalecamy wybranie tego przetestowanego w testach zderzeniowych Voksi® Move, który idealnie sprawdzi się podczas zimowych miesięcy a podczas cieplejszych miesięcy Voksi® Move Light lub Voksi® Baby Wrap, który jest kocem dziecięcym przeznaczonym do fotelików samochodowych dla dzieci. Voksi® to siostrzana marka BeSafe.

3. Jak umieścić i odpowiednio zapiąć dziecko

 • Jeśli posiadasz fotelik samochodowy z magnesami na pasach i po bokach fotelika, zacznij od całkowitego zwolnienia i poluzowania uprzęży (jak pokazano w instrukcji obsługi), otwórz klamrę i przymocuj pasy ramienne do magnesów po bokach fotelika, aby mieć dużo wolnej przestrzeni do umieszczenia twojego dziecka w foteliku.
 • Najpierw dociśnij pasy biodrowe, pociągając pasy ramienne do góry. Następnie pociągnij centralny pasek do siebie, aby zacisnąć pasy ramienne. Podczas zacieśniania pasów, drugą ręką trzymaj pasy ramienne blisko siebie, aby nie zsunęły się z ramion noworodka. Uprząż powinna ściśle przylegać do klatki piersiowej dziecka, dlatego nie powinnieneś mieć możliwości aby włożyć więcej niż jeden palec między pas a ciało dziecka (1 cm).
 • Dokładnie zapnij pasy! Bardziej niebezpieczne jest to, gdy dziecko jest zbyt luźne w razie wypadku. Pięciopunktowa uprząż jest najlepsza, stabilizuje dziecko i zapewnia mu bezpieczeństwo.
How to prepare for driving home from the maternity ward

4. Wyreguluj fotelik tak, aby był odpowiedni dla Twojego dziecka

Wszystkie dzieci są inne, dlatego też w BeSafe opracowaliśmy foteliki samochodowe, które dostosowują się do wzrostu dziecka. Na przykład, jeśli używasz naszego fotelika BeSafe iZi Go Modular i-Size, niektóre z dzieci mogą nie potrzebować dodatkowych poduszek w zagłówku lub mogą je używać tylko przez kilka tygodni, podczas gdy inne powinny ich używać przez kilka miesięcy. Z pewnością zdejmij wkładki po obu stronach zagłówka, gdy dziecko jest starsze niż około. 3 miesiące lub jeśli głowa nie mieści się już między nimi. Te wkładki można usunąć, otwierając rzep z tyłu każdej strony zagłówka. Usuń mniejszą wkładkę dla dziecka (dolną część), gdy dziecko jest wyższe niż 60 cm lub gdy ma więcej niż 4 miesięce. Usuń mniejszą wkładkę dla dziecka (dolną część) i większą wkładkę (górną część), gdy dziecko ma ponad 65 cm wzrostu lub gdy ma więcej niż 6 miesięcy. Pamiętaj też, że możesz podnosić uprząż, gdy dziecko rośnie i zawsze powinna być pod kątem 90 stopni w stosunku do ramion dziecka. Pamiętaj jednak, że ponieważ wszystkie dzieci są inne, liczby te są przybliżone - dostosuj się do dziecka, aby było mu tak wygodne i bezpieczne, jak to tylko możliwe.

5. Jak długo nieprzerwanie dziecko może siedzieć w foteliku samochodowym?

Pytanie, które zadawane jest nam najczęściej to jak często należy się zatrzymywać i "uwalnić" dziecko od pozycji siedzącej. Noworodki nie powinny przebywać nieprzerwanie w pozycji siedzącej więcej niż ok. 1 godzinę, starsze dzieci nie więcej niż 1,5 - 2 godziny, aby uniknąć siedzenia w zakrzywionej pozycji zbyt długo, ponieważ ich mięśnie nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Jesli nie masz pewności co do swojej sytuacji i pozycji Twojego dziecka, skontaktuj się z położną.

6.Używaj fotelika jako System Podróżny

Możesz z łatwością używać większości fotelików samochodowych z grupy 0+ jako System Podróżny za pomocą adapterów, które umożliwiają wpięcie fotelika samochodowego na stelaż wózka. Aby dowiedzieć się, który adapter pasuje do wózka, skontaktuj się z producentem wózka. System podróży może ułatwiać codzienne życie w pierwszych miesiącach życia dziecka, pozwalając na szybkie wchodzenie i wychodzenie z samochodu - system podróży nie powinien zastępować wózka!

noworodek w foteliku

Dzięki tym sześciu wskazówkom mamy nadzieję, że poczujesz się lepiej przygotowany do pierwszej podróży z dzieckiem i już wiesz jak przygotować się na podróż powrotną z dzieckiem ze szpitala po porodzie. Dołącz do nas na Instagramie, aby uzyskać więcej wskazówek!

Checklista – Czego będziesz potrzebować w życiu Twojego dziecka, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w samochodzie:

 1. Adapter do pasów dla kobiet w ciąży – Od 8 tygodnia do narodzin dziecka. Przeczytaj więcej dlaczego należy używać Adaptera do pasów bezpieczeństwa >>
 2. Fotelik dla niemowlaka – Od narodzin dziecka do ok. 6-12 miesięcy. Przeczytaj więcej o tym kiedy należy zmienić fotelik >>
 3. Fotelik dla malucha – Od ok. 6 miesięcy do ok. 4-5 lat. Przeczytaj więcej o tym dlaczego dziecko powinno podróżować tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej >>
 4. Fotelik dla dziecka – Od 4 lat do ok. 12 lat. Przeczytaj więcej o fotelikach z wysokim oparciem >>
ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ