ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

5 wskazówek, jak najlepiej
wykorzystać nosidełko...

nosidło dla dziecka

Nowy członek rodziny to niezliczone chwile radości i niekończącej się miłości. Ale wiąże się to również z brakiem snu, wieloma filiżankami zimnej kawy i ciągłym uczuciem potrzeby dodatkowego ramienia lub dwóch. Zebraliśmy kilka wskazówek, w jaki sposób nosidełko może ułatwić Ci życie i jak najlepiej je wykorzystać.

1. Używaj nosidełka zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

Korzyści płynących z używania nosidełka jest naprawdę wiele. Noszenie dziecka oznacza przytulanie go w bezpiecznym dla niego miejscu. Jednocześnie masz wolne obie ręce do wykonywania czynności domowych, robienia zakupów, wyprowadzania psa lub innych czynności.

Poza aspektem praktycznym, noszenie dziecka oznacza również czas spędzony razem z dzieckiem, dużo oksytocyny (znanej również jako „hormon szczęścia”), a nawet wspiera zdrowy rozwój bioder.

2. Czy mogę przenieść śpiące dziecko z nosidełka do łóżka bez budzenia go?

Przebywanie blisko Ciebie to najbezpieczniejsze miejsce dla Twojego maleństwa. Nic dziwnego, że wiele dzieci uspokaja się w jednej chwili i ma tendencję do zasypiania w nosidełku. Ale czy istnieje sposób na przeniesienie śpiącego dziecka z nosidełka do łóżka bez budzenia go? Cóż, postępując zgodnie z tą małą rutyną, zwiększasz swoje szanse na sukces dzięki temu, co może wydawać się misją niemożliwą:

Ważne jest, aby dać dziecku trochę czasu na oswojenie się z każdą pozycją wymienioną powyżej. Pomyśl o tej małej rutynie tak, jakbyś sam kładł się na podłodze. Najpierw miałbyś kontakt podłogi ze stopami, a następnie usiadłbyś, przełożył ciężar na jedno ramię i przewrócił się na bok. To takie proste.

3. Użyj nosidła Haven dla większego komfortu latem
nosidełko dziecięce

Chcesz aktywnie spędzać czas z dzieckiem latem? W takim razie zalecamy używanie nosidła Haven, którego materiały pochłaniają wilgoć i zapewniają komfortowe środowisko do noszenia.

Jeśli jest ciepło, ubierz dziecko w lekkie i przewiewne ubrania. Dodatkowa osłona przeciwsłoneczna może chronić malucha przed ostrymi promieniami słonecznymi, ale jeśli jest naprawdę ciepło, zalecamy pozostawanie w cieniu. Upewnij się również, że dbasz o nawodnienie siebie i dziecka!
nosidełko do noszenia dziecka

4. Czy zimą mogę używać nosidełka?

Czy zimą można nosić dziecko na zewnątrz? Oczywiście! Może to być nawet dobra alternatywa dla pchania wózka przez śnieg. Używając nosidełka w niskich temperaturach, zalecamy noszenie dziecka w płaszczu. Jest to łatwo możliwe dzięki płaszczowi ciążowemu lub płaszczowi nieco większemu niż Twój normalny rozmiar. Dostępne są również śpiworki na nosidełka dziecięce, które dodatkowo okryją noszone w nosidle dziecko.

Pod płaszczem dobrym pomysłem może być użycie warstw odzieży. Wełna jest świetnym materiałem do wykorzystania, ponieważ pomaga regulować temperaturę dziecka. Chroń główkę malucha za pomocą kapturka lub dzianinowej czapeczki i regularnie sprawdzaj jego temperaturę, dotykając szyi.

Uwaga: Należy unikać puchowej odzieży, ponieważ zostaje ona sprasowana w nosidełku i przez to nie utrzymuje tak dobrego ciepła.

5. Upewnij się, że prawidłowo założyłeś nosidełko dla optymalnego komfortu

Wiemy, że niektórzy z was mogą pomyśleć, że czytanie instrukcji jest nudne, ale czasami może być bardzo pomocne. Nosidełka są bardzo różne i prawie wszystkie mają różne instrukcje dotyczące prawidłowego ich zakładania. Jeśli użyjesz niewłaściwych ustawień, na przykład noszenie pasa biodrowego zbyt nisko, komfort i bezpieczeństwo mogą nie być optymalne. Zajrzyj więc szybko do instrukcji lub przejrzyj film instruktażowy swojego nosidła.

Podczas korzystania z nosidła BeSafe Haven™ z przodu, pasy ramienne powinny być skrzyżowane z tyłu. Sprawdź w instrukcji obsługi, jak prawidłowo zakładać nosidełko.
prawidłowe zakładanie nosidła

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ