ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA ONLINE !
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Anti Abandon

Innowacyjne urządzenie do umieszczenia na siedzisku fotelika.

Wiele się słyszy na temat długiego i niekontrolowanego zostawiania dziecka w samochodzie. Zapewne każdy z nas, słysząc o takich wydarzeniach, zastanawia się jak to jest możliwe. Niestety takie sytuacje naprawdę mają miejsce. A jak wiemy, w niektórych przypadkach skutki takiej sytuacji są wręcz tragiczne i co gorsza, mogą dotyczyć każdego.

Żyjemy w takim pędzie i roztargnieniu o jakim wcześniejsze pokolenia nie śniły. Nieustający stres powoduje zmęczenie i przez to zapominamy o "rzeczach" dla nas najważniejszych. Lekarze tłumaczą, że powodem takich sytuacji i zachowań jest amnezja opiekunów. Są w stanie wysiąść z samchodu, zapominając o śpiącym dziecku w foteliku, które miało zostać zawiezione do żłobka czy przedszkola.

Dzieci nie zauważają nadchodzącego zagrożenia, a co gorsza nie są w stanie same się przed nim obronić! Musimy podejmować wszelkie środki ostrożności.
 
Takie sytuacje zdarzały się na przykład we Włoszech, dlatego też od 2019 roku, każdy fotelik samochodowy musi być wyposażony w alarm zapobiegający pozstawieniu przypiętego dziecka w nim dziecka.

BeSafe wychodzi na przeciw!

Inteligentna mata BeSafe Anti-Abandon to innowacyjne urządzenie do umieszczenia na siedzeniu fotelika samochodowego. Powiadamia rodzica (alarmem dźwiękowym) na smartfonie, jeśli dziecko zostanie pozostawione w samochodzie!

Technologia Bluetooth w połączeniu z czujnikiem opracowanym i wyprodukowanym przez Digicom B810 Group pozwala wykryć obecność dziecka na siedzisku, zapobiegając ryzyku pozostawienia go w samochodzie.

W sytuacji gdy rodzic odchodzi od samochodu a dziecko pozostaje w nim w swoim foteliku, Mata Anti-Abandon wysyła powiadomienie do kontaktów alarmowych. W przypadku braku odpowiedzi na powiadomienie, urządzenie wyśle wiadomość SMS i współrzędne geograficzne samochodu na numery alarmowe zarejestrowane przez użytkownika w Aplikacji Anti-Abandon. Aby używać tej funkcji, należy zezwolić na udostępnianie lokalizacji.

Informacje techniczne:


Uwaga
Urządzenie nie zastępuje nadzoru dorosłych nad dziećmi. Uściślono również, że ani ta aplikacja, ani podłączone do niej urządzenie nie mogą być traktowane ani rozumiane przez użytkownika jako system bezpieczeństwa. Użytkownik musi zatem podjąć wszelkie uzasadnione środki w celu uniknięcia lub ograniczenia wszelkich szkód lub negatywnych skutków, które mogą wynikać z właściwego i niewłaściwego użytkowania urządzenia.

Aplikacja Anti-Abandon na iOS >>

Aplikacja Anti-Abandon na Android >>

UWAGA! Aplikacja wyłącznie w języku angielskim.

ZNAJDŹ SKLEP