ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Część 5: Małe Przygody i Duże Przystanki

(i jak dobrze wyprostować nogi)

Powiedzenie "To podróż jest ważna, a nie jej cel" jest bardzo odpowiednie, przynajmniej odnosi się idealnie do naszej podróży. Mieliśmy kilka planów, gdzie się zatrzymać i co robić po drodze, ale zawsze usłyszymy "muszę siusiu" i "kiedy będziemy?". To zmusza cię do robienia przerw, które w rzeczywistości mogą okazać się całkiem świetne (i nie tylko dla dzieci)!

przerwa podczas podróży z dzieckiem

Jeśli, tak jak nasza rodzina, masz dzieci, które przewracają każdy kamień w poszukiwaniu robaków lub chcą wspiąć się na każdą górę, masz szczęście. Wszystkie niezaplanowane przerwy mogą zamienić się w małą przygodę, bez potrzeby planowania wszystkiego. Najlepsze wspomnienia powstają po drodze, prawda?

zabawa z dzieckiem

ROBIENIE PRZERW

Nasza podróż obejmowała również kilka rejsów promem, co było świetną przerwą dla wszystkich. To było zupełnie inne przeżycie i mogliśmy zobaczyć coś całkiem innego niż do tej pory, a co najważniejsze, zaczerpnęliśmy trochę świeżego powietrza! Ponadto, jeśli podróżujesz samochodem z dzieckiem, należy robić przerwy co 30-60 minut, a nawet częściej jeżeli podróżujemy z noworodkiem lub wcześniakiem. A to wszystko po to, aby twój maluch otrzymywał jak najwięcej świeżego powietrza i ruchu.

Ciekawski George z tatą na promie. To idealny moment na opowiedzenie dzieciom tej strasznej historii o morskim potworze, który żyje w głębinach fiordów...

Konieczne jest zatrzymanie się na przekąskę i lunch! Mieliśmy ze sobą przygotowane kanapki i owoce, dostaliśmy gofry i lody w przytulnej kawiarni. To da ci wystarczająco dużo energii na kilka godzin w trasie!

posilek w podróży

przerwa na jedzenie

Przystanek na plaży był wielkim hitem! Przywieźliśmy ze sobą kilka drobiazgów, na przykład sprzęt do łowienia dla dzieci i małe drewniane łodzie do zabawy. Więc zajęliśmy się łapaniem krabów i ściganiem się za pomocą tych małych łódek, a tato nawet poszedł popływać ...

przystanek podczas podróżowania samochodem

Skorzystaj z tego, że podróżujesz z inną rodziną z dziećmi. Pozwól dzieciom oddalić się, gdy tylko znajdziesz bezpieczne miejsce do parkowania, aby mogły swobodnie pobiegać i robić to na co mają ochotę. Kiedy jesteście gotowi, aby ponownie ruszyć w drogę, po tych szaleństwach mogą przespać nawet kilka godzin w samochodzie.

dziecko w aucie

PRZERWY PODCZAS PODRÓŻY Z DZIECKIEM - LISTA BESAFE:

  • Jeśli podróżujesz z dzieckiem, pamiętaj, że powinieneś robić częste przerwy (co 30-60 minut, a nawet częściej w przypadku podróży z noworodkiem lub wcześniakiem).
  • Wykorzystaj tą korzyść i zaplanuj coś, co zapewni Wam jednocześnie przygodę i świeże powietrze.

 

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ