ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA ONLINE !
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Część 5: Małe Przygody i Duże Przystanki

(i jak dobrze wyprostować nogi)

Powiedzenie "To podróż jest ważna, a nie jej cel" jest bardzo odpowiednie, przynajmniej odnosi się idealnie do naszej podróży. Mieliśmy kilka planów, gdzie się zatrzymać i co robić po drodze, ale zawsze usłyszymy "muszę siusiu" i "kiedy będziemy?". To zmusza cię do robienia przerw, które w rzeczywistości mogą okazać się całkiem świetne (i nie tylko dla dzieci)!

Jeśli, tak jak nasza rodzina, masz dzieci, które przewracają każdy kamień w poszukiwaniu robaków lub chcą wspiąć się na każdą górę, masz szczęście. Wszystkie niezaplanowane przerwy mogą zamienić się w małą przygodę, bez potrzeby planowania wszystkiego. Najlepsze wspomnienia powstają po drodze, prawda?

ROBIENIE PRZERW

Nasza podróż obejmowała również kilka rejsów promem, co było świetną przerwą dla wszystkich. To było zupełnie inne przeżycie i mogliśmy zobaczyć coś całkiem innego niż do tej pory, a co najważniejsze, zaczerpnęliśmy trochę świeżego powietrza! Ponadto, jeśli podróżujesz samochodem z dzieckiem, należy robić przerwy co 30-60 minut, a nawet częściej jeżeli podróżujemy z noworodkiem lub wcześniakiem. A to wszystko po to, aby twój maluch otrzymywał jak najwięcej świeżego powietrza i ruchu.

Ciekawski George z tatą na promie. To idealny moment na opowiedzenie dzieciom tej strasznej historii o morskim potworze, który żyje w głębinach fiordów...

Konieczne jest zatrzymanie się na przekąskę i lunch! Mieliśmy ze sobą przygotowane kanapki i owoce, dostaliśmy gofry i lody w przytulnej kawiarni. To da ci wystarczająco dużo energii na kilka godzin w trasie!

Przystanek na plaży był wielkim hitem! Przywieźliśmy ze sobą kilka drobiazgów, na przykład sprzęt do łowienia dla dzieci i małe drewniane łodzie do zabawy. Więc zajęliśmy się łapaniem krabów i ściganiem się za pomocą tych małych łódek, a tato nawet poszedł popływać ...

Skorzystaj z tego, że podróżujesz z inną rodziną z dziećmi. Pozwól dzieciom oddalić się, gdy tylko znajdziesz bezpieczne miejsce do parkowania, aby mogły swobodnie pobiegać i robić to na co mają ochotę. Kiedy jesteście gotowi, aby ponownie ruszyć w drogę, po tych szaleństwach mogą przespać nawet kilka godzin w samochodzie.

LISTA BESAFE:

  • Jeśli podróżujesz z dzieckiem, pamiętaj, że powinieneś robić częste przerwy (co 30-60 minut, a nawet częściej w przypadku podróży z noworodkiem lub wcześniakiem).
  • Wykorzystaj tą korzyść i zaplanuj coś, co zapewni Wam jednocześnie przygodę i świeże powietrze.

 

ZNAJDŹ SKLEP