ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA ONLINE !
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG
BeSafe iZi Flex FIX i-Size phase two booster seat

Nowa regulacja dotycząca fotelików

BeSafe wprowadził na rynek pierwszy fotelik samochodowy dla dzieci z grupy 3, który spełnia nowe wymagania bezpieczeństwa. Od czerwca 2017 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych podniosła poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci w drugiej fazie UN R129. Co się zmieniło?

Nasze społeczeństwo i technologia stale się rozwijają. Zmienia się również ustawodawstwo w celu zapewnienia bezpieczniejszych produktów. i-Size to kompleksowy zestaw przepisów dotyczących fotelików dziecięcych opracowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W BeSafe bezpieczeństwo znaczy więcej niż cokolwiek innego. Dlatego z radością witamy nowy standard fotelika samochodowego ONZ UN R129-02. BeSafe pracuje jako część komitetu decydującego o opracowaniu tego nowego wzorca. To, co od lat wdrażamy w naszych produktach, stało się standardem bezpieczeństwa, który zabezpieczy jeszcze więcej dzieci.

besafe flex fix new booster seat

BeSafe wprowadził na rynek pierwszy fotelik dla dziecka z podwyższobnym oparciem, które w pełni spełnia nowe wymogi bezpieczeństwa. Wielokrotnie nagradzany fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size został zatwierdzony jako fotelik z wysokim oparciem dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm.

Druga faza homologacji UN R129 przyniesie poważne zmiany dla dzieci powyżej 100 cm wzrostu. Aktualizacja obejmuje fotele podwyższające ze zintegrowanymi oparciami dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm.

  • Klasyfikacja fotelików samochodowych opiera się teraz na centymetrach niż na kilogramach, ponieważ rodzice często dokładniej wiedzą, jakiego wzrostu jest ich dziecko. Ułatwia to wybór odpowiedniego i najbezpieczniejszego fotelika.
  • Kryteria badania uderzenia bocznego zostały dodane do istniejących testów zderzenia czołowego. Wprowadzenie wymagających kryteriów zderzeniowych z manekinami Q sprawia, że konieczna jest dobra ochrona ciała i głowy. Wraz z wprowadzeniem czujników brzucha w manekinach Q, efekt nurkowania (gdy ciało dziecka ślizga się pod paskiem) jest mierzony i zabroniony. BeSafe zawsze testował foteliki samochodowe pod kątem zderzenia bocznego.
  • Tylko foteliki samochodowe z wysokimi oparciami będą zatwierdzone pod względem bezpieczeństwa. Zaawansowany test zderzeniowy na manekinach Q, wyposażonych w czujniki w głowie, szyi i czujniki nacisku na brzuch, mówią nam teraz więcej o potencjalnych uszkodzeniach narządów wewnętrznych, niż zaledwie kilka lat temu. Wiemy, że odpowiednio zaprojektowane oparcie zapewnia kluczową ochronę głowy i ciała dziecka, szczególnie w wypadku samochodowym z bocznym zderzeniem.
  • Foteliki podwyższające (z wysokim oparciem) i-Size mogą pomieścić dzieci o wzroście 100 do 135 cm i muszą pasować w uprzednio zdefiniowane pudełko ISO o maksymalnej szerokości 44 cm.
  • Foteliki podwyższające (z wysokim oparciem) mogą pomieścić dzieci o wzroście 100 do 150 cm i muszą pasować w uprzednio zdefiniowane pudełko ISO o maksymalnej szerokości 52 cm.
  • Podstawki bez wysokiego oparcia nie są zatwierdzane przez regulację UN R129-02.
  • W zależności od kraju, ustawodawstwo krajowe wymaga zatwierdzonego bezpieczeństwa dla dzieci do wysokości 150 cm. Fotelik uzyska homologację „konkretnego pojazdu”. To uzupełnienie przepisów UN R129 nakłada wyższe ograniczenia na zewnętrzne i wewnętrzne wymiary fotelika samochodowego. Fotelik samochodowy może zatem mieć dwa zatwierdzenia.
  • Kryteria wymiarów wewnętrznych są wymagane, aby pasowały do 95% dzieci w zakresie wysokości. Ograniczenia masy nie zostały zdefiniowane, ponieważ pas pojazdu przyjmuje obciążenie w zderzeniu czołowym.

BeSafe opracowuje foteliki samochodowe od ponad 50 lat. Od tego czasu wiele się zmieniło, jednak nasze podejście zawsze było takie samo: bezpieczeństwo twojego dziecka. W tej kwestii nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani ponieważ zawsze dostarczamy i przekraczamy wymogi bezpieczeństwa. Stale rozwijamy nowe innowacje, aby nasze produkty były jeszcze bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika. Naszą wizją jest, aby żadne dziecko nie odniosło poważnych obrażeń podczas wypadku drogowego, siedząc w foteliku samochodowym BeSafe.

ZNAJDŹ SKLEP