ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG
BeSafe iZi Flex FIX i-Size phase two booster seat

Nowa regulacja dotycząca fotelików

BeSafe wprowadził na rynek pierwszy fotelik samochodowy dla dzieci z grupy 3, który spełnia nowe wymagania bezpieczeństwa. Od czerwca 2017 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych podniosła poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci w drugiej fazie UN R129. Co się zmieniło?

Nasze społeczeństwo i technologia stale się rozwijają. Zmienia się również ustawodawstwo w celu zapewnienia bezpieczniejszych produktów. i-Size to kompleksowy zestaw przepisów dotyczących fotelików dziecięcych opracowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

W BeSafe bezpieczeństwo znaczy więcej niż cokolwiek innego. Dlatego z radością witamy nowy standard fotelika samochodowego ONZ UN R129-02. BeSafe pracuje jako część komitetu decydującego o opracowaniu tego nowego wzorca. To, co od lat wdrażamy w naszych produktach, stało się standardem bezpieczeństwa, który zabezpieczy jeszcze więcej dzieci.

besafe flex fix new booster seat

BeSafe wprowadził na rynek pierwszy fotelik dla dziecka z podwyższobnym oparciem, które w pełni spełnia nowe wymogi bezpieczeństwa. Wielokrotnie nagradzany fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size został zatwierdzony jako fotelik z wysokim oparciem dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm.

Co się zmienia?

Druga faza homologacji UN R129 przyniesie poważne zmiany dla dzieci powyżej 100 cm wzrostu. Aktualizacja obejmuje fotele podwyższające ze zintegrowanymi oparciami dla dzieci o wzroście od 100 do 150 cm.

  • Klasyfikacja fotelików samochodowych opiera się teraz na centymetrach niż na kilogramach, ponieważ rodzice często dokładniej wiedzą, jakiego wzrostu jest ich dziecko. Ułatwia to wybór odpowiedniego i najbezpieczniejszego fotelika.
  • Kryteria badania uderzenia bocznego zostały dodane do istniejących testów zderzenia czołowego. Wprowadzenie wymagających kryteriów zderzeniowych z manekinami Q sprawia, że konieczna jest dobra ochrona ciała i głowy. Wraz z wprowadzeniem czujników brzucha w manekinach Q, efekt nurkowania (gdy ciało dziecka ślizga się pod paskiem) jest mierzony i zabroniony. BeSafe zawsze testował foteliki samochodowe pod kątem zderzenia bocznego.
  • Tylko foteliki samochodowe z wysokimi oparciami będą zatwierdzone pod względem bezpieczeństwa. Zaawansowany test zderzeniowy na manekinach Q, wyposażonych w czujniki w głowie, szyi i czujniki nacisku na brzuch, mówią nam teraz więcej o potencjalnych uszkodzeniach narządów wewnętrznych, niż zaledwie kilka lat temu. Wiemy, że odpowiednio zaprojektowane oparcie zapewnia kluczową ochronę głowy i ciała dziecka, szczególnie w wypadku samochodowym z bocznym zderzeniem.
  • Foteliki podwyższające (z wysokim oparciem) i-Size mogą pomieścić dzieci o wzroście 100 do 135 cm i muszą pasować w uprzednio zdefiniowane pudełko ISO o maksymalnej szerokości 44 cm.
  • Foteliki podwyższające (z wysokim oparciem) mogą pomieścić dzieci o wzroście 100 do 150 cm i muszą pasować w uprzednio zdefiniowane pudełko ISO o maksymalnej szerokości 52 cm.
  • Podstawki bez wysokiego oparcia nie są zatwierdzane przez regulację UN R129-02.
  • W zależności od kraju, ustawodawstwo krajowe wymaga zatwierdzonego bezpieczeństwa dla dzieci do wysokości 150 cm. Fotelik uzyska homologację „konkretnego pojazdu”. To uzupełnienie przepisów UN R129 nakłada wyższe ograniczenia na zewnętrzne i wewnętrzne wymiary fotelika samochodowego. Fotelik samochodowy może zatem mieć dwa zatwierdzenia.
  • Kryteria wymiarów wewnętrznych są wymagane, aby pasowały do 95% dzieci w zakresie wysokości. Ograniczenia masy nie zostały zdefiniowane, ponieważ pas pojazdu przyjmuje obciążenie w zderzeniu czołowym.

BeSafe opracowuje foteliki samochodowe od ponad 50 lat. Od tego czasu wiele się zmieniło, jednak nasze podejście zawsze było takie samo: bezpieczeństwo twojego dziecka. W tej kwestii nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani ponieważ zawsze dostarczamy i przekraczamy wymogi bezpieczeństwa. Stale rozwijamy nowe innowacje, aby nasze produkty były jeszcze bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika. Naszą wizją jest, aby żadne dziecko nie odniosło poważnych obrażeń podczas wypadku drogowego, siedząc w foteliku samochodowym BeSafe.

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ