ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Błąd chemiczny na etykiecie – nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia dziecka

W BeSafe regularnie testujemy nasze produkty, aby upewnić się, że spełniają nasze własne standardy jakości i bezpieczeństwa. Wymagania BeSafe są wyższe niż wymagania określone w przepisach. Odkryliśmy jednak, że niektóre etykiety używane na naszych produktach zawierają zbyt wysokie poziomy substancji chemicznej zwanej naftalenem.

Skontaktowaliśmy się z ekspertami chemicznymi, aby uzyskać dogłębną wiedzę na temat wszelkich potencjalnych konsekwencji. Według niezależnych naukowców z dziedzin m.in. ocena zdrowia ludzkiego, modelowanie narażenia i toksyczność, poziom chemiczny znajdujący się na etykietach nie stanowi zagrożenia dla niemowląt, małych dzieci lub niemowląt w przypadku narażenia podczas normalnego użytkowania fotelika samochodowego.

Oznacza to, że nawet jeśli poziomy są wyższe niż nasz standard, nie stanowi to żadnego ryzyka problemów zdrowotnych dla użytkowników. Ponieważ jednak poziom substancji chemicznej na etykiecie nie spełnia naszych standardów, podjęliśmy natychmiastowe działania i zmieniliśmy dostawcę etykiet.

Informacje o substancji chemicznej

Naftalen jest związkiem chemicznym należącym do wielopierścieniowego węglowodoru aromatycznego (WWA). Jest związkiem organicznym, a niskie stężenia naftalenu można znaleźć prawie wszędzie w środowisku. Według Niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka nie ma wiarygodnych danych epidemiologicznych dotyczących działania rakotwórczego u ludzi po ekspozycji na naftalen przez wdychanie. Kierując się zasadą minimalizacji, producentom zaleca się, aby nadal zmniejszali ilość naftalenu w produktach konsumenckich, o ile jest to technicznie możliwe.

Jak ustalili niezależni eksperci na podstawie ich dogłębnego modelowania narażenia, analizy zdrowia ludzkiego i wiedzy w tej dziedzinie, poziom substancji chemicznych na etykiecie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia dziecka w naszych fotelikach samochodowych. Wniosek opiera się na trzech czynnikach; ilość WWA znajdującego się w produkcie, waga osoby narażonej oraz dostępność substancji chemicznej przez powietrze. Testy przeprowadzone specjalnie na produktach BeSafe pokazują, że poziom naftalenu na etykietach nie ma negatywnego wpływu na dzieci korzystające z naszych produktów.

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ