ZNAJDŹ SKLEP SZKOLENIA!
NIEMOWLAK MALUCH DZIECKO CIĄŻA AKCESORIA NOSIDŁA NEWSY BLOG

Nosidełko dla niemowlaka, nosidło dla dziecka BeSafe Haven™

Noś komfortowo. Zawsze. Wszędzie.

Dzięki naszemu nowemu nosidełku, Twoje pełne miłości objęcie nigdy nie było bezpieczniejsze.

Jako wiodący ekspert w branży fotelików samochodowych, BeSafe posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa, komfortu i ergonomii. To właśnie te kluczowe cechy stanowią istotę działań, które wprowadzają nas w świat nosidełek dla dzieci, przedstawiając BeSafe Haven™.

Używanie w trzech pozycjach

Zaprojektowane z dbałością o elastyczność i wygodę zarówno użytkownika, jak i dziecka, BeSafe Haven™ można używać w trzech pozycjach:

1: z przodu, tyłem do świata (od narodzin)

2: z przodu, przodem do świata (od ok. 5 miesięcy)

3: z tyłu, na plecach (od ok. 9 miesiąca)

nosidełko do noszenia dziecka

Nosidełko dla niemowlaka zdrowe dla bioder dziecka

Dzięki naszemu doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa i ergonomii wiemy, że wybór BeSafe Haven™ przyniesie znaczne korzyści zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku. Jak w przypadku każdego produktu, który wprowadzamy na rynek, nasi inżynierowie postanowili objąć w tym obszarze wiodącą rolę, dzięki produktom wysokiej jakości, które nie tylko spełniają, ale nawet przewyższają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

Podczas opracowywania nosidełka, nawiązaliśmy również współpracę z „Die Trageschule® e. K.“ w celu prowadzenia testów i szkoleń. „Die Trageschule® e. K. ”to bardzo szanowany niemiecki instytut noszenia dzieci. Nasze nosidełko dla niemowlaka zostało uznane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego (IHDI) jako produkt „zdrowy dla bioder”.

nosidło dla dziecka

Rewolucja w sposobie noszenia przez rodziców

BeSafe Haven™ posiada kilka niesamowitych funkcji:

Przeczytaj wszystkie szczegóły na stronie produktu.

„Materiał jest bardzo przyjemny dla skóry, a podczas letnich upałów w Zagrzebiu, materiał Tencel jest hitem! W nosidełku Haven było mi mniej ciepło niż w nosidełku siatkowym. Nosideło dla dziecka jest bardzo wygodne i miękkie. BeSafe Haven to dobry wybór do noszenia z przodu tyłem do świata w pierwszym roku życia dziecka ”.

Iris Bozic
Certyfikowany konsultant Instytutu noszenia Trageschule z Zagrzebia, Chorwacja

 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy możesz zacząć używać nosidełka BeSafe Haven™?
Rekomendujemy aby zacząć używać nosidełka BeSafe Haven gdy dziecko osiągnie 55 cm / miesiąc życia.

W jaki sposób nosidełko wspiera plecy dziecka?
Kształt całej konstrukcji nosidełka i połączenie materiałów zapewniają dobre wsparcie pleców dziecka. Ważne jest, aby dopasować pasy tak, by były dobrze dopasowane zarówno do rodzica jak i dziecka.

W jaki sposób nosidło dla dziecka wspiera głowę dziecka?
Kiedy zamek błyskawiczny w górnej części nosidełka jest zapięty, górna część nosidełka podpiera głowę dziecka od zewnątrz. Możliwe jest również złożenie tej części na pół, aby dostosować się do wzrostu dziecka. Nie ma konieczności, aby kaptur był zawsze zamknięty, ponieważ młodsze dziecko w naturalny sposób opiera głowę bokiem o klatkę piersiową rodzica.

Czy muszę zapiąć zamek w kapturze, gdy dziecko jest zwrócone twarzą do rodzica?
Jeśli przepływ powietrza jest lepszy przy złożonym wsparciu główki/kapturku, nie jest konieczne aby zawsze zapinać zamek, ponieważ młodsze dziecko w naturalny sposób opiera głowę bokiem o klatkę piersiową rodzica.

Czy współpracowaliście z jakimiś ekspertami przy opracowywaniu nosidełka?
Zobowiązani do opracowania bezpiecznego i ergonomicznego nosidełka, BeSafe połączył siły z „Die Trageschule® e. K. ”(instytut noszenia) do testowania i szkolenia podczas opracowywania BeSafe Haven. Szanowani eksperci w dziedzinie noszenia, mający korzenie w Niemczech, przyczynili się do szeroko zakrojonego procesu testowania nosidełka.

Na jakiej wysokości powinienem umieścić nosidełko?
Nosidełko należy umieścić na wysokości, na której naturalnie trzymasz dziecko. Aby znaleźć optymalną wysokość, po prostu trzymaj dziecko w ramionach przed sobą (bez nosidełka): to optymalna wysokość do noszenia dziecka - również w nosidełku.
W zależności od wzrostu dziecka może to czasami skutkować tą samą wysokością, co w przypadku powszechnie stosowanej zasady „wystarczająco blisko, by pocałować”, ale może również być nieco wyższa. Nie stanowi to problemu, o ile Tobie i Twojemu dziecku jest wygodnie, a wysokość noszenia jest dla Ciebie naturalna.
W przypadku trzymania dziecka na naturalnej wysokości, dla większości rodziców oznacza to, że pas biodrowy będzie ułożony na talii a nie na biodrach. Nawet jeśli kuszące może być założenie pasa na biodrach, tak jak w przypadku plecaka, należy pamiętać, że dla większości rodziców skutkowałoby to zbyt niską pozycją noszenia.

montaż nosidełka 

Na zdjęciach materiał wygląda na bardzo sztywny / gruby. W jaki sposób może to zapewnić dobre wsparcie dla mojego dziecka?
Materiały użyte w BeSafe Haven™ zostały starannie dobrane i skomponowane, a każdy z nich ma funkcję, która poprawia komfort noszenia dziecka i komfort rodzica.
Materiały zewnętrzne, poliester (96%), zapewniają wysoką odporność na ścieranie i rozciąganie. Jednocześnie spandex (4%) uelastycznia materiał oraz pomaga dopasować się i podtrzymywać kształt dziecka.
Materiały wewnętrzne, 60% TENCEL™ i 40% bawełna, są miękkie w dotyku dla skóry dziecka. TENCEL™ zapewnia doskonałą oddychalność i odprowadza wilgoć z dala od dziecka. Ze względu na te właściwości, ten naturalny i trwały materiał jest często stosowany w wysokiej jakości odzieży sportowej.

Jak zapewnić dziecku ergonomiczną pozycję podczas noszenia przodem do rodzica?
Nosidełko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby miejsce gdzie dziecko siedzi, umożliwiało ergonomiczną pozycję. Jednak najważniejszą rzeczą dla zapewnienia ergonomicznej pozycji jest dobre podwinięcie miednicy i pozwolenie dziecku najpierw usadowić się w nosidełku, ponieważ dobra pozycja zawsze buduje się z kości kulszowych. Zalecamy obejrzenie naszego filmu instruktażowego tutaj, jak to zrobić poprawnie.
Ułożenie dziecka na głębokim siadzie poprzez podciągnięcie miednicy jest najważniejsze podczas siedzenia w nosidełku, ponieważ stanowi podstawę dobrej postawy. Wokół kości kulszowych znajdują się mięśnie, które łączą się z nogami, ale także z tułowiem. Głęboki siad powoduje aktywację tułowia i dziecko może mieć dobrą pozycję kręgosłupa, która otwiera drogi oddechowe.
Lista kontrolna dotycząca ergonomicznej pozycji to:
1) Czy zasada „Triad” czyli zgięcie, odwodzenie i rotacja na zewnątrz została osiągnięta? To znaczy: czy nogi są rozchylone, zgięte w biodrach i lekko obrócone na zewnątrz?
2) Czy dziecko jest w głębokim siadzie z podwiniętą miednicą?
3) Czy ramiona są zgięte i skierowane do góry, wspomagając oddychanie, czujność i pozycję wyprostowaną?
4) Czy głowa jest lekko obrócona w bok pod naturalnym kątem?

Czy nosidełko wspiera zdrową pozycję bioder?
BeSafe Haven™ wspiera idealną pozycję tzw. żabki, potwierdzoną przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawów Biodrowych (IHDI). Idealna pozycja żabki - kuczna pozycja nóżek dziecka - wspomaga zdrowy rozwój bioder w pierwszych miesiącach życia dziecka. Poszukaj poniższej naklejki, aby upewnić się, że produkt został uznany przez IHDI za produkt przyjazny dla bioder:

Jak zagwarantować dziecku ergonomiczną pozycję podczas noszenia przodem do świata?
Nosidełko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby miejsce siedzące umożliwiało ergonomiczną pozycję. Kiedy dziecko siedzi przodem do świata, jest dość „daleko” od ciała rodzica i potrzebuje specjalnego podparcia, aby siedzieć wygodnie i ergonomicznie. Nadmuchiwana poduszka Airgonomics™ wspiera dziecko i jego wagę w pozycji przodem do świata.
Jednak najważniejszą rzeczą dla zapewnienia ergonomicznej pozycji jest dobre podwinięcie miednicy i pozwolenie dziecku najpierw usadowić się w nosidełku, ponieważ dobra pozycja zawsze buduje się z kości kulszowych. Zalecamy obejrzenie naszego filmu instruktażowego tutaj, jak to zrobić poprawnie.
Posadzenie dziecka na głębokim siadzie poprzez podciągnięcie miednicy jest najważniejsze podczas siedzenia w nosidełku, ponieważ stanowi podstawę dobrej postawy. Wokół kości kulszowych znajdują się mięśnie, które łączą się z nogami, ale także z tułowiem. Głęboki siad powoduje aktywację tułowia i dziecko może mieć dobrą pozycję kręgosłupa, która otwiera drogi oddechowe.
Lista kontrolna dotycząca ergonomicznej pozycji to:
1) Czy zasada „Triad” czyli zgięcie, odwodzenie i rotacja na zewnątrz została osiągnięta? To znaczy: czy nogi są rozchylone, zgięte w biodrach i lekko obrócone na zewnątrz?
2) Czy dziecko jest w głębokim siadzie z podwiniętą miednicą?
3) Czy ramiona mogą się swobodnie poruszać?

nosidło na brzuchu

Jak zagwarantować dziecku ergonomiczną pozycję podczas noszenia na plecach?
Nosidełko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby miejsce do siedzenia umożliwiało ergonomiczną pozycję. Jednak najważniejszą rzeczą dla zapewnienia ergonomicznej pozycji jest dobre podwinięcie miednicy i pozwolenie dziecku najpierw usadowić się w nosidełku, ponieważ dobra pozycja zawsze buduje się z kości kulszowych. Zalecamy obejrzenie naszego filmu instruktażowego tutaj, jak to zrobić poprawnie.
Posadzenie dziecka na głębokim siadzie poprzez podwinięcie miednicy jest najważniejsze podczas siedzenia w nosidełku, ponieważ stanowi podstawę dobrej postawy. Wokół kości kulszowych znajdują się mięśnie, które łączą się z nogami, ale także z tułowiem. Głęboki siad powoduje aktywację tułowia i dziecko może mieć dobrą pozycję kręgosłupa, która otwiera drogi oddechowe.
Właściwa wysokość noszenia zależy od wielkości dziecka i tego, co będzie dla Was wygodne. Ogólnie rzecz biorąc, wytyczną jest, aby dziecko znajdowało się na tej samej wysokości, na jakiej naturalnie je trzymasz z przodu na rękach.
Lista kontrolna dotycząca ergonomicznej pozycji to:
1) Czy zasada „Triad” czyli zgięcie, odwodzenie i rotacja na zewnątrz została osiągnięta? To znaczy: czy nogi są rozchylone, zgięte w biodrach i lekko obrócone na zewnątrz?
2) Czy dziecko jest w głębokim siadzie z podwiniętą miednicą?
3) Czy ramiona są skierowane do góry i mogą się swobodnie poruszać?
4) Czy głowa może się swobodnie poruszać?

nosidełko na plecach

Kiedy i w jakich okolicznościach można nosić dziecko przodem do świata?
BeSafe zaleca noszenie przodem do świata najwcześniej od ok. 5 miesięca życia dziecka i tylko przez ograniczony czas w spokojnym i przyjaznym dla dziecka otoczeniu. Ponadto BeSafe zaleca interakcję z dzieckiem przez cały czas (baw się rączkami i nogami dziecka) - w ten sposób Twoje dziecko może w bezpieczny sposób odkrywać świat z będącym blisko rodzicem i bez zbyt dużej ilości bodźców zewnętrznych. Noszenie przodem do świata to „czas bycia razem”, a nie „czas przenoszenia”.

Czy dziecko nie będzie przytłoczone wszystkimi bodźcami podczas noszenia przodem do świata?
BeSafe zaleca noszenie przodem do świata najwcześniej od ok. 5 miesiąca życia dziecka i tylko przez ograniczony czas w spokojnym otoczeniu. W ten sposób Twoje dziecko nie jest narażone na zbyt wiele bodźców. Oprócz tego BeSafe zaleca interakcję z dzieckiem przez cały czas (baw się rączkami i nogami dziecka), aby dziecko mogło w bezpieczny sposób odkrywać świat z rodzicem, który jest blisko niego. Jako rodzic zauważysz również, że Twoje dziecko otrzymało wystarczającą ilość bodźców i wówczas możesz je łatwo odwrócić w swoją stronę.

Czy nie można wyregulować podstawy nosidełka?
Specjalna kombinacja materiałów tego nosidełka została dobrana tak, aby automatycznie dostosowywała się do ciała i rozmiaru dziecka, dzięki czemu nie jest konieczna ręczna regulacja szerokości podstawy.

Jak BeSafe gwarantuje dobre i ergonomiczne dopasowanie dla rodziców? / Czy pasy nie wbiją się w skórę, jeśli przechodzą tak wysoko na plecach?
Podczas procesu rozwijania nosidełka, ściśle współpracowaliśmy z wieloma rodzicami i ich dziećmi, wypróbowując nasze nosidełka BeSafe Haven, aby zoptymalizować komfort i wygodę noszenia. Klamra Flex-Shape Buckle™ obraca się swobodnie, dzięki czemu dopasowanie pasów automatycznie dopasowuje się do rozmiaru tułowia rodzica. Aby chronić skórę i zmniejszyć nacisk ze strony pasów, BeSafe Haven ™ jest również wyposażony w komfortowe nakładki, które można łatwo umieścić wokół pasów.

dziecko w nosidełku

ZNAJDŹ SKLEP
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ