Przewożenie dziecka w foteliku samochodowym jesienią i zimą jest dla rodziców szczególnie uciążliwe. W obawie o zdrowie dziecka duża ilość rodziców nie zdejmuje im kurtek kiedy rano wsiadają do samochodu, ale nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo jest to niebezpieczne. Pochodzimy z Norwegii – wiemy co to zimno! Mimo wszystko zachęcamy do zdejmowania kurtek na czas podróży, dlatego stworzyliśmy serię Voksi.

Eksperci od lat głośno mówią o tym, że ze względu na bezpieczeństwo podróżujących powinniśmy zdejmować kurtki. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

 

                Zimą należy jeździć bez kurtek, a dzieci przewozić w śpiworkach lub ponczach do fotelika

Sprawcą całego zamieszania jest wypełnienie kurtki. W zależności od kurtki może to być np. pierze czy włóknina, jednak wspólny mianownik jest taki, że to wypełnienie jest dosyć obszerne. Poprawnie zapięte pasy powinny być ciasno zaciągnięte, a więc znajdować się jak najbliżej ciała dziecka. Im mniej warstw odzieży między ciałem a pasami, tym bezpieczniej. Wypełnienie kurtki sprawia, że nie jesteśmy w stanie właściwie dociągnąć pasów na dziecku, nawet jeżeli używamy do tego dużo siły.

Kurtki i foteliki - ogromne niebezpieczeństwo dla dziecka. Źródło: today.com

Jeżeli pasy są niewłaściwie – za lekko – zapięte, to w momencie wypadku dziecko może wyślizgnąć się z uprzęży i wypaść z fotelika.

Jest bardzo prosty eksperyment, który każdy może wykonać w domu. Polega na tym, aby zainstalować dziecko w foteliku w kurtce i dociągnąć pasy. Następnie wyciągamy dziecko, ściągamy mu kurtkę, ponownie sadzamy je w foteliku i zapinamy pasy. Dzięki temu możemy zobrazować sobie ile luzu zostaje na pasach właśnie przez kurtkę. Zazwyczaj jest to kilka centymetrów luzu, które mogą skutkować wysunięciem się dziecka z uprzęży.

Co jeśli nie kurtka? Śpiworki i poncza samochodowe Voksi

Najłatwiej jest w przypadku fotelików 0-13 kg – wystarczy do fotelika zamontować ciepły śpiworek z wycięciami na pasy np. Voksi Move, Voksi Sky Light, Voksi Explorer. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko przewozimy ubrane jedynie w niezbyt grube ubrania, a śpiworek dba o to, aby nasza pociecha nie zmarzła podczas podróży.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość rozpięcia śpiwora np. po wejściu do domu czy do sklepu. Dzięki temu dziecko może kontynuować spokojny sen, a my mamy pewność, że się nie przegrzeje. 

Używając śpiworka do fotelika możemy całkowicie zrezygnować z grubych kombinezonów i kurtek – taki śpiworek to wystarczające zabezpieczenie przed zimnem. Ważną cechą śpiworków Voksi jest to, że pasują do wózków oraz fotelików z pasami pięciopunktowymi zapewniając poprawny przebieg pasów po ciele dziecka.

Dzięki wypełnieniu z puchu kaczki, śpiworek Voksi® Explorer zapewnia przytulną ochronę Twojego dziecka. Oddychająca, wełniana wyściółka pochłania wilgoć, a dwukierunkowe zamki błyskawiczne i rozpinana dolna część śpiworka umożliwiają szybką wentylację. Śpiworek posiada piękny nadruk w gwiazdki na miękkiej, tkanej bawełnie, która jest delikatna dla skóry dziecka. Kapturek śpwiorka idealnie otula głowę dziecka.
Voksi Move
Voks Move składa się z naturalnych i wysokiej jakości materiałów, takich jak wełna i puch. Posiada wełnę w tylnej części, która zapewnia komfortową temperaturę, odprowadzając wilgoć z dala od ciała dziecka. Śpiwór posiada miękkie puchowe wypełnienie, które zapewnia wyjątkową izolację i utrzymuje ciepło dziecka.

Ponczo samochodowe – wygoda i bezpieczeństwo podczas podróży

W przypadku starszych dzieci śpiworki są już mniej praktyczne, dlatego powstało ponczo do fotelika samochodowego. Jest to wynalazek zarówno prosty, jak i wyjątkowy – zastępuje kurtkę podczas przejść między samochodem, a domem, przedszkolem czy sklepem. Sprawdza się też podczas spacerów w parku – chroni przed wiatrem i chłodem oraz zapewnia swobodę ruchów podczas zabawy.

Rodzice uwielbiają ponczo Voksi za jego wszechstronność i design. Jednak najważniejszą funkcją do spełnienia jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży.

Jak używać poncza samochodowego?

Kiedy wracamy ze spaceru i instalujemy dziecko w foteliku ponczo działa jak wyjątkowo wygodny koc, cały czas otulając zgrzane ciało dziecka. Pasy zapinamy pod ponczem, a kiedy samochód się nagrzeje możemy jednym ruchem zdjąć ponczo z dziecka bez konieczności wypinania go z fotelika.

BeSafe Voksi ponczo samochodowe

Zapięcie pasów pod ponczem jest kluczowe, bo pas znajduje się wtedy blisko ciała dziecka zapewniając mu optymalne bezpieczeństwo. Dzięki temu w momencie wypadku pasy mocno trzymają dziecko i pozwalają fotelikowi spełnić swoje najważniejsze zadanie.

Ponczo samochodowe Voksi skutecznie zastępuje kurtkę na dworze oraz koc w samochodzie. Jest dwustronne, wykonane z najwyższej klasy materiałów oraz posiada dodatkowo wycięcia na ręce, aby dziecko mogło się bawić jednocześnie nie podnosząc całego materiału go góry.


Poprawnie zapięte pasy ratują życie!


Jak podróżować bezpiecznie zimą?

  1. W samochodzie zdejmij kurtkę
  2. Zamiast kurtki stosuj śpiworki, otulacze i poncza samochodowe lub załóż dziecku kurtkę tył na przód
  3. Uważaj na szaliki – mogą one sprawiać, że pasy zsuwają się z ramion
  4. Upewnij się, że elementy ubrania nie zrolowały się dziecku za plecami powodując dyskomfort
  5. Dociągnij mocno pasy!
  6. Zadbaj o samochód – regularnie sprawdzaj stan techniczny pojazdu oraz zużycie opon


Całą kolekcję Voksi znajdziecie na stronie polskiego dystrybutora – firmy Marko.

Klikając w link można pobrać instrukcję użytkowania poncza Voksi.

Źródło użytego zdjęcia z crash testu: today.com

1 Comment

Dodaj komentarz