Spodziewacie się dziecka i nie wiecie do dalej? BeSafe ma da Was krótki poradnik jak przygotować się do bezpiecznego przewozu nowego członka rodziny.

Przede wszystkim powinnaś zacząć przewozić bezpiecznie dziecko już brzuchu, do czego przyda się adapter dla ciężarnych. Więcej o adapterze można przeczytać tutaj:

Czas leci, brzuch rośnie, w końcu przychodzi pora na poszukiwania fotelika samochodowego. W tym celu zachęcamy do udania się do jednego z wielu wyspecjalizowanych w Polsce sklepów, aby doborem fotelika zajęli się specjaliści. Listę sklepów BeSafe znajdziecie tu.

Aby przygotować się na wizytę w sklepie powinniście ustalić na początek czy potrzebujecie fotelika z bazą czy bez niej. Tu trzeba wiedzieć, że podczas montażu fotelika pasami można popełnić wiele błędów montażowych, dlatego część specjalistów zaleca użycie bazy isofix, która te błędy eliminuje. Isofix to specjalne zaczepy w samochodzie, które służą właśnie do montażu fotelików samochodowych. Jeżeli takich zaczepów nie ma pozostaje montaż fotelika na pasy.

W sklepie zadbajcie o to, żeby pracownik obsługi zmierzył fotelik do Waszego samochodu. Siedziska kanap różnią się w zależności od marki pojazdu, którym się poruszacie i wbrew powszechnej opinii nie zawsze każdy fotelik pasuje do każdego auta.

Jaki fotelik wybrać?

W zależności od potrzeb możecie wybrać fotelik 0-13 kg, np. BeSafe izi Go Modular x1 na bazie modułowej lub od razu fotelik obrotowy 0-18 kg, np. BeSafe izi Turn B.

Warto wiedzieć, że foteliki z kategorii 0-13 kg można wpinać na wózki za pomocą specjalnych adapterów. Posiadają one także rączkę do przenoszenia śpiącego maluszka, czego nie mają foteliki do 18 kg.

Z kolei foteliki 0-18 kg mają możliwość obrotu celem łatwiejszego wkładania i wyjmowania z nich dziecka.

W zależności od pory roku, w której dziecko ma się pojawić na świecie warto zadbać też o dodatkowe akcesoria do fotelika – zimą śpiworki lub poncza samochodowe, latem wkładki antypotowe.

Voksi Move śpiworek

Każdy rodzaj fotelika posiada jakieś atuty i warto dokładnie je przeanalizować przed wyborem.

Jak być bezpiecznym podczas podróży z dzieckiem?

  • Naucz się poprawnie montować fotelik swojego dziecka. Poproś obsługę sklepu o instruktaż.
  • Nie siedź z dzieckiem z tyłu. Dorosły siedzący obok dziecka może w momencie zderzenia wyrządzić swoim ciałem krzywdę maluchowi.
  • Zapinaj dziecku pasy tak mocno, jak je kochasz. Spokojnie, nie zrobisz mu krzywdy, za to zapewnisz maksymalne bezpieczeństwo.
  • Nie zakładaj do samochodu kurtki, dziecko opatul kocem, zamiast ubierać gruby kombinezon.
  • Nie karm dziecka w samochodzie – ryzykujesz zakrztuszeniem malucha.

Dodaj komentarz