Norwegian Automobile Federaton wraz z Testfakta przeprowadzili niezależny test dziewięciu fotelików dla noworodków. Z dumą możemy powiedzieć, że nasz BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size zaliczył test wzorowo, pokonując konkurencję.

W akredytowanym laboratorium przeprowadzono testy zderzeniowe z wykorzystaniem manekina Q0 (miesięczne dziecko). Podczas zderzenia czołowego oraz bocznego sprawdzono siły działające na manekina w fotelikach zamontowanych na bazie isofix.

Dodatkowo przetestowano nasz fotelik zamontowany pasami, aby sprawdzić czy sposób montażu wpływa na bezpieczeństwo. BeSafe izi Go Modular X1 i-Size nawet zamontowany na pasy zaliczył test wzorowo. Przeprowadzone badanie jednoznacznie wykazało, że nasz fotelik jest bezpieczny niezależnie od tego czy używamy go na bazie isofix czy zamontowanego na pasy. Oceniono też, że baza isofix wyklucza możliwość popełnienia błędów podczas instalowania fotelika w samochodzie, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo.

BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size pokonał w teście inne foteliki z homologacją UN R129 (i-Size). Test wykazał, że w niektórych modelach wartości graniczne sił oddziałujących na głowę czy klatkę piersiową dziecka zostały przekroczone.

Z wynikiem 8.7 / 10 nasz fotelik bez wątpienia pokonał konkurencję.

Link do tabeli z wynikami Testfakta.

BeSafe iZi Go Modular X1

https://www.testfakta.se/sv/motor/article/godkant-babyskydd-klarar-inte-sidokrock

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.