Nasz fotelik izi Go Modular x1 i-Size dołącza do grona fotelików BeSafe z bardzo wysoką oceną za bezpieczeństwo w testach zderzeniowych ADAC.

BeSafe izi Go Modular x1 to fotelik dla noworodków zgodny z UN R129 od 40 do 75 cm montowany na bazę izi Modular i-Size lub na pasy.

W teście niezależnego instytutu ADAC izi Go Modular x1 montowany z pomocą pasów samochodowych otrzymał ocenę za bezpieczeństwo 1.3 (ocena bardzo dobra). Za zderzenia boczne osiągnął wynik 1.0 (bardzo dobry), a za czołowe 1.1.

W przypadku montażu na bazie isofix osiągnął wynik za bezpieczeństwo 1.3, przy czym 1.0 za zderzenia czołowe oraz 1.4 za zderzenia boczne.

Ocena 1.3 to nota 5 gwiazdek, co klasyfikuje nasz fotelik w czołówce najbezpieczniejszych fotelików samochodowych dla noworodków.

Fotelik BeSafe izi Go Modular x1 jest także zwycięzcą testu Fakta w 2021.

Łączna ocena testu składa się z trzech głównych kategorii: bezpieczeństwo, na które składa się 50% łącznej oceny, obsługa (40%) i ergonomia (10%).
Tapicerki fotelika również są testowane pod kątem chemikaliów, a jeśli co najmniej jedna z badanych substancji chemicznych przekracza określoną wartość maksymalną, łączny wynik fotelika zostaje w całości obniżony.

fotelik izi Go Modular x1 i-Size

W przypadku BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size, substancja chemiczna zwana naftalenem została wykryta w stężeniu wyższym niż maksymalna wartość testu. Dlatego też opublikowana łączna ocena wyniosła 5,5 (ocena 1). Substancja została wykryta na etykiecie ostrzegawczej.

Maksymalne wartości naftalenu stosowane przez Stiftung Warentest są oparte na niemieckim znaku GS („Geprüfte Sicherheit”). Według Niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka, te maksymalne wartości GS nie wynikają jednak z aspektów zdrowotnych, ale są raczej zorientowane na to, co jest obecnie technicznie osiągalne i wykonalne.

Należy mocno podkreślić, że według niezależnych naukowców z dziedzin m.in. ocena zdrowia ludzkiego, modelowania narażenia i toksyczności, poziom chemiczny, który wynika z etykiety na tkaninie, nie stanowi zagrożenia dla niemowląt lub maluchów podczas normalnego użytkowania fotelika samochodowego. Oznacza to, że nawet jeśli poziomy są wyższe niż standard GS (oraz nasz standard), to nie ma to negatywnego wpływu na dzieci korzystające z naszych produktów.

Ponieważ jednak poziom substancji chemicznej na etykiecie nie spełnia naszych wysokich standardów, podjęliśmy natychmiastowe działania i zmieniliśmy dostawcę etykiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.