Zapinać czy nie zapinać - oto jest pytanie

Właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. W Twojej głowie pojawia się wiele myśli. Co mogę zrobić, by zapewnić mojemu dziecku najlepszy start w życie? Być może powinnam zmienić dietę, rodzaj wykonywanych ćwiczeń, zwyczaje dotyczące snu?
A co z podróżą?

W Polsce jest pozwolenie na to, aby kobieta ciężarna nie zapinała pasów podczas podróży samochodem, czy słusznie?
Czy kobiety mają świadomość tego co dzieje się z nimi podczas gwałtownego hamowania lub wypadku?
Przyspieszenie działające na pasażerów sprawia, że kobieta w ciąży może w tym momencie ważyć od 3 do 5 ton! Żadne zapieranie się rękami nie uchroni kobiety i jej płodu przed tragicznymi skutkami tego zdarzenia.

Tak więc zdecydowanie zalecamy - ZAPINAJ PASY W SAMOCHODZIE

Czy jednak samo zapinanie pasów w samochodzie zapewni Tobie i Twojemu nienarodzonemu maleństwu całkowite bezpieczeństwo?

Otóż nie, gdyż jeżeli pas biodrowy podczas hamowania lub wypadku znajduje się na brzuchu ciężarnej zamiast pod nim, może doprowadzić do ucisku na płód i łożysko i w osteczności uszkodzić go.

Jeśli użyjesz adaptera do pasów bezpieczeństwa BeSafe, pas biodrowy znajdzie się pod Twoim brzuchem i nie będzie się przemieszczał – daje Ci to większy komfort jazdy samochodem.

Adapter BeSafe daje odpowiednią ochronę matce jak i jej nienarodzonemu dziecku, odpowiednią ochronę przy zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dzięki adapterowi BeSafe pas biodrowy przebiega poniżej nienarodzonego dziecka. Adapter BeSafe powinien być stosowany już od 2 miesiąca ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku nagłego hamowania lub wypadku samochodowego. Poza tym używając go, jedzie się wygodnie, gdyż pasy bezpieczeństwa nie opinają brzucha.

Prawidłowe umieszczenie jest bardzo ważne dla ochrony zarówno matki jak i nienarodzonego dziecka. Daje pewność, że pas biodrowy nie będzie uciskał podbrzusza, oraz że matka nie będzie „nurkować” (nurkowanie – kiedy matka ześlizguje się pod pasem biodrowym do przodu podczas zderzenia czołowego).

Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe przeszedł testy dynamiczne, które potwierdzają, iż adapter nie ma negatywnego wpływu na pasy bezpieczeństwa w samochodzie.

Ciesz się swoją ciążą bez zbędnych trosk!Pierwszy na świecie fotelik dla dzieci od 4 roku życia z homologacją i-Size!

Przeczytaj recenzję fotelika iZi Flex FIX i-Size na blogu fotelove.com.pl