5x Bezpieczniej

Testy zderzeniowe pokazują, że w porównaniu do fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy, nacisk wywierany na kark jest 5 razy mniejszy w przypadku fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy.

Foteliki BeSafe montowane tyłem do kierunku jazdy są 5 razy bezpieczniejsze

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku szwedzcy badacze medycyny ruchu drogowego odkryli korzyści z przewożenia małych dzieci tyłem do kierunku jazdy w razie wypadku. W wyniku tego odkrycia na rynku szwedzkim niedostępne są foteliki mocowane przodem do kierunku jazdy dla dzieci poniżej 3 roku życia. Ma to swoje odzwierciedlenie w bardzo pozytywnych wynikach – najniższych w Europie statystykach obrażeń ciała i śmiertelności dzieci w wypadkach drogowych.

Foteliki montowane przodem do kierunku jazdy – powodujące znaczące urazy głowy i szyi.

Małe dzieci nie są miniaturami osób dorosłych. Ich głowy są nieproporcjonalnie ciężkie, ich plecy i kręgosłup nie są do końca rozwinięte, nie mają jeszcze odruchów i zdolności przeciwdziałania obciążeniom. Podczas zderzenia samochodu, w którym zamontowano fotelik skierowany przodem do kierunku jazdy, głowa dziecka jest gwałtowanie wyrzucana do przodu, czego skutkiem jest bardzo silne napięcie szyi i głowy. Dziecko może również doznać obrażeń spowodowanych uderzeniem w siedzenia przednie lub obrażeń spowodowanych przez uszkodzone elementy konstrukcji, które mogą dostać się do tej części samochodu, w której siedzą.

5 razy mniejsze ryzyko w przypadku fotelików zamontowanych tyłem do kierunku jazdy

Przy zastosowaniu fotelika skierowanego tyłem do kierunku jazdy, skorupa fotelika będzie działać jak tarcza ochronna absorbująca oddziaływanie wszystkich sił. Testy zderzeniowe pokazują, że w porównaniu do fotelików montowanych przodem do kierunku jazdy nacisk, wywierany na szyję, jest 5krotnie mniejszy w przypadku fotelików, montowanych tyłem do kierunku jazdy. Dlatego też wszystkie foteliki dziecięce (grupa 0+) są zaprojektowane wyłącznie do montowania tyłem do kierunku jazdy.

Stosowanie fotelików montowanych tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe.

BeSafe zaleca, by dzieci siedziały w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to jest praktycznie możliwe. Międzynarodowe organizacje konsumenckie (ICRT) zalecają to samo.                                                  Jeden z pierwszych fotelików, który został zatwierdzony zgodnie z najnowszymi przepisami dla fotelików samochodowych.

BeSafe iZi Plus został właśnie nagrodzony przez Auto Motor i Sport jako "Najlepszy w klasie"

Nasz fotelik dla niemowląt iZi Go X1/ISOfix uzyskał wspaniały wynik w najnowszym Europejskim teście bezpieczeństwa.